Środa, 17.07.2019, Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Coraz bliżej finałowego meczu z Orłami Górskiego -zobacz film

18.11.2010, 09:44:45 Rozmiar tekstu: A A A
Coraz bliżej finałowego meczu z Orłami Górskiego -zobacz film

W niedzilee, 14 listopada w hali Centrum Sportowo – Biznesowego w Elblągu, zostały rozegrane kolejne mecze II etapu turnieju „Warmia - Mazury 50+”. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, z których najlepszy awansował do III etapu, czyli półfinału w Bartoszycach. Finał Turnieju odbędzie się 5 grudnia w Elblągu. Zwycięzka drużyna turnieju zagra z legendarnymi piłkarzami Kazimierza Górskiego. Redakcja naszego serwisu objęła patroant medialny nad przedsięwzięciem. A już teraz zapraszmy do obejrzenia metariały filmowego z turnieju eliminacyjnego, który odbył się w Elblągu.

W odróżnieniu od poprzednich turniejów eliminacyjnych, tym razem swój udział zapowiedziały aż 3 zespoły spoza miasta, w którym odbył się turniej. To dowodzi, jak duże było zainteresowanie i chęć osiągnięcia dobrego wyniku, który gwarantował szansę na bezpośrednią rywalizację na boisku z Orłami Górskiego.

Wśród zgłoszonych do turnieju drużyn znalazły się:

FOTO - MARK
ASENMAJHER OLDBOYS OLIMPIA ELBLĄG I
ORNETA
CONCORDIA ELBLĄG
GWIAZDA PASŁĘK
ASENMAJHER OLDBOYS OLIMPIA ELBLĄG II

Poziom spotkań można określić jako bardzo wysoki, co odzwierciedlają poszczególne wyniki meczów. Już pierwszy z nich udowodnił, że zawodnicy postanowili walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Z łatwością można było dostrzec, że piłkarze są bardzo zaangażowani w grę swoich zespołów i dają z siebie wszystko. Na szczęście obyło się bez kontuzji, chociaż było podejrzenie, że faulowany w pierwszych minutach inauguracyjnego spotkania gracz ASENMAJHER OLDBOYS Olimpia Elbląg I, będzie musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji. Na szczęścia uraz okazał się na tyle niegroźny, że zawodnik mógł kontynuować udział w turnieju.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań:

ASENMAJHER OLDBOYS Olimpia Elbląg I – Orneta 1:0 Concordia - Gwiazda Pasłęk 0:3 Foto –Mark – Orneta 2:1 Gwiazda Pasłęk – ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg II 1:0 Foto – Mark – ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg I 1:1 Concordia - ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg II 0:1 Foto – Mark – Gwiazda Pasłęk 5:1 Orneta - ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg II 3:1 Foto – Mark – Concordia 3:1 ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg I - ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg II 10:2 Foto – Mark - ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg II 2:3 ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg I – Concordia 7:0 Orneta – Gwiazda Pasłęk 2:1 ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg I – Gwiazda Pasłęk 7:1 Concordia – Orneta 2:1

Turniej okazał się bardzo udany pod względem czysto piłkarskim. Każdy kto interesuję się piłką nożną, wie, że najbardziej oczekiwane przez kibiców są strzelone bramki a tych w Elblągu nie zabrakło. Średnia liczba goli, które padały w każdym spotkaniu to 4,85. Wynik to naprawdę świetny. Kibice byli z tego powodu uradowani, dlatego też co chwilę odwdzięczali się zawodnikom gromkimi oklaskami i okrzykami. Na trybunach oprócz samych zawodników zasiadły także ich najbliższe rodziny oraz spora część fanów futbolu, którzy w Elblągu stanowią bardzo liczną grupę. Trybuny hali, która może pomieścić 2,5 tysiąca widzów, były wypełnione niemalże do ostatniego miejsca.

Po rozegraniu kompletu spotkań zwycięzcą okazał się zespół ASENHAJMER OLDBOYS Olimpia Elbląg I, który nie zanotował żadnej porażki.

Poniżej przedstawiamy tabelę elbląskiego turnieju:

1. ASENMAJHER OLDBOYS Olimpia Elbląg I – 13 punktów, bramki: 26-4
2. Foto –Mark – 10 punktów, bramki 13-7
3. Orneta – 6 punktów, bramki 7-7
4. Gwiazda Pasłęka, 6 punktów, bramki 7-14
5. ASENMAJHER OLDBOYS Olimpia Elbląg II – 6 punktów, bramki 7-16
6. Concordia Elbląg – 3 punkty, bramki 3-15

Królem strzelców turnieju został Grzegorz Szucki. Warto wspomnieć, że kilka spotkań zakończyło się jedno bądź dwu bramkową wygraną, mimo wielu szans na zdobycie bramek. Jednak na wysokości zadania stawali bramkarze, którzy także zostali zauważeni przez sędziów i organizatorów. Nagrodę dla najlepszego z nich otrzymał Piotr Kukliński.

Gościem specjalnym turnieju był prezes Stowarzyszenia Orły Górskiego, Pan Lesław Ćmikiewicz oraz członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego, Pan Grzegorz Nowaczyk. To właśnie oni wręczyli zawodnikom okolicznościowe medale, dyplomy i puchary.

 

Źródło:www.re.pl

 

A już teraz zapraszany na zwycięzki mecz fanałowy. Zwycięzca Turnieju zagra z legendarnymi piłkarzami Kazimierza Górskiego 5. grudnia. w Centrum Biznesowo-Sportowym w Elblągu.

Honorowy patronat nad Turniejem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Grzegorz Nawaczyk Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ktory będzie reprezentował zarząd województwa na meczu finałowym w Elblągu.

Reprezentacja Orły Górskiego jest oficjalnym zespołem piłkarskim oldboy`ów PZPN. Drużynę prowadzi "Stowarzyszenie Orły Górskiego” na mocy porozumienia zawartego z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. W reprezentacji oldboy`ów PZPN występują jedynie byli zawodnicy powołani do zespołu seniorskiego PZPN w piłce nożnej.

Nazwa "Orły Górskiego” nawiązuje do złotej ery polskiej piłki nożnej, która miała miejsce w latach 70-tych XX wieku, gdy polscy piłkarze pod wodzą Trenera Wszechczasów Kazimierza Górskiego wygrywali ze wszystkimi potęgami futbolowymi.

Od lat 90-tych XX wieku Orły Górskiego promują futbol demonstrując kunszt piłkarski na licznych imprezach sportowych.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ sam
  Czwartek, 18.11

  Trybuny hali, która może pomieścić 2,5 tysiąca widzów, były wypełnione niemalże do ostatniego miejsca :-)

 2. 2
  0
  ~ Andrzej
  Czwartek, 18.11

  ciekawe czemu na zdjęciu przy artykule znalazło się zdjęcie Pana N.(kandydata na prezydenta) a nie np. tych "orłów"? ehh szkoda, że nie ma w Elblągu żadnego portalu, który obiektywnie podchodziłby do wyborów:] Niestety jeden z kandydatów przed wyborami musi wszędzie swoją "buźkę" pokazać...;/

 3. 3
  0
  ~ kibic
  Czwartek, 18.11

  Na extra stadion zaproście pokażcie Elbląski obiekt ,trybuny zadaszone z powiększoną liczbą miejsc siedzących PO PROSTU CUDO NA WSI ELBLĄG.Tyle poszło kasy na ten bubel a mieści na widowni dużą wieś .TO CUDO NA TAK DUŻE MIASTO.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.