Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Specjaliści blisko mistrzostwa

01.02.2010, 13:33:45 Rozmiar tekstu: A A A

Coraz mniej znaków zapytania pozostało po minionym weekendzie w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. Do końca zacięta walka  toczyć się będzie w SuperLidze, gdzie o tytuł mistrzowski rywalizuje aż pięć drużyn. Największe szanse mają Specjaliści. W I lidze awans zapewniła już sobie drużyna Wiarusa.

Najbliższy weekend przyniesie rozstrzygnięcia w SuperLidze i tym samym poznamy trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu. Na boiska wybiegną także drużyny z I ligi. Pozostałe ekipy będą odpoczywały.

SuperLiga
W najbliższy weekend zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w SuperLidze. Wówczas to rozegrane zostaną aż dwie kolejki po których poznamy mistrza ligi, a także dwie drużyny, które w następnym sezonie zagrają w I lidze. Do końca będzie się toczyć zacięta walka o tytuł mistrzowski, a w „grze” pozostało aż pięć drużyn. Największe szanse mają Specjaliści, choć ich ostatnie wyniki wskazują, że lider może mieć problemy z utrzymaniem prowadzenia.

Specjaliści tydzień temu zremisowali 3:3 z Pujanem, a tym razem 2:2 z DRE, choć w tym ostatnim meczu rywale mogą mówić o dużym szczęściu. Po pierwszej bezbramkowej połowie, na początku drugiej to DRE jako pierwsze wyszło na prowadzenie po golu Tomasza Augustyńczyka, jednak odpowiedz lidera była niemal natychmiastowa. Zaledwie minutę później mieliśmy już remis, a tuż przed końcem pojedynku Specjaliści wyszli nawet na prowadzenie. W obu przypadkach bramkarza rywali pokonał Kamil Piotrowski. I kiedy wydawało się, że lider nie da już sobie wydrzeć wygranej, niemal ostatnia akcja meczu przyniosła DRE wyrównanie, a strzelcem bramki okazał się Tomasz Augustyńczyk.

Ciekawie było także w meczu wicelidera Specjala z trzecią w tabeli Energą EC. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze EC i po dziesięciu minutach prowadzili już 3:0, dzięki dwóm bramkom Jacka Czerniewskiego i jednej Michała Ressela. Wicelider w końcówce pojedynku zabrał się za odrabianie strat i po golach Łukasza Wolaka oraz Rafała Jakimczuka do przerwy przegrywał już tylko 2:3. W drugiej połowie nadal kibice oglądali wyrównany pojedynek. Więcej zimnej krwi w podbramkowych sytuacjach zachowała jednak Energa. Dwie minuty przed końcem pojedynku wynik spotkania na 4:2 ustalił Jacek Czerniewski, dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu.

Szanse na tytuł mistrzowski, a na pewno na znalezienie się na podium mają jeszcze Bogdanka i Metrotest, które spotkały się ze sobą właśnie w 11. kolejce. Spotkanie drużyn z czołówki tabeli przyniosło sporo emocji, wiele ciekawych akcji i zagrań, a jedyne na co można narzekać to mała ilość bramek. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej obu ekipom po razie udało się skierować piłkę do siatki. Pierwsza na prowadzenie wyszła Bogdanka, dzięki bramce zdobytej w 17 min. przez najskuteczniejszego strzelca ligi Kamila Kuczkowskiego. Rywale do wyrównania doprowadzili dopiero w jednej z ostatnich akcji, a punkt dla Metrotestu uratował Arkadiusz Stępień.

W walce o utrzymanie pozostały już tylko cztery drużyny: Asenhajmer, Pujan I, Feniks Znicz i Hydrobud Etna. Trzeba jednak przyznać, że dwie ostatnie ekipy mają już tylko matematyczne szanse na pozostanie w SuperLidze. Nie dość, że w dwóch ostatnich meczach powinny zdobyć komplet punktów, to jeszcze muszą liczyć na potknięcie rywali. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną już w najbliższy weekend, kiedy rozegrane zostaną dwie ostatnie kolejki.

Komplet wyników 11. kolejki

Specjaliści - DRE 2:2 (0:0)
0:1 - Augustyńczyk (18.), 1:1 - Piotrowski (19.), 2:1 - Piotrowski (29.), 3:1 - Augustyńczyk (30.).

Służby Miejskie - Pujan I 7:0 (3:0)
1:0 - Strach (1.), 2:0 - Liszko (7.), 3:0 - Liszko (8.), 4:0 - Liszko (16.), 5:0 - Liszko (17.), 6:0 - Gorgol (21.), 7:0 - Strach (27.).

Feniks Znicz - Asenhajmer 2:3 (2:2)
0:1 - Buchalski (8.), 1:1 - Kręgiel (11.), 1:2 - Buczkowski (12.), 2:2 - Folc (14.), 2:3 - Krzysztof Gołębiewski (19.).

Bogdanka - Metrotest 1:1 (0:0)

1:0 - Kuczkowski (17.), 1:1 - Stępień (30.).

Lira I - REM 1:2 (0:1)
0:1 - Gryka (10.), 0:2 - Andrzej Trochowski (20.), 1:2 - Grubecki (27.).

Hydrobud Etna - Kromet I 6:6 (2:2)

1:0 - Boryczewski (4.), 1:1 - Popiołek (8.), 2:1 - Kowalski (12.), 2:2 - Baran (15.), 3:2 - Chwoszcz (16.), 4:2 - Kowalski (18.), 5:2 - Filipowicz (23.), 5:3 - Baran (24.), 5:4 - Gorgol (26.), 5:5 - Gorgol (27.), 5:6 - Jernat (30.), 6:6 - Boryczewski (30.).

Specjal - Energa EC 2:4 (2:3)
0:1 - Czerniewski (2.), 0:2 - Ressel (8.), 0:3 - Czerniewski (10.), 1:3 - Wolak (11.), 2:3 - Jakimczuk (14.), 2:4 - Czerniewski (28.).

Klasyfikacja strzelców:
18 bramek: Kamil Kuczkowski (Bogdanka).
15 bramek: Sebastian Gryka (Specjaliści).

I liga

Wiarus to kolejna drużyna, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek może odbierać gratulacje z uzyskania awansu. Wiarus już tydzień temu był jedną nogą w SuperLidze, jednak by w stu procentach być pewnym awansu, musiał w 11. kolejce zdobyć komplet punktów w meczu z ekipą Dream. Rywal trudny, o czym Wiarus przekonał się w pierwszej bardzo wyrównanej połowie. W tej części meczu kibice obejrzeli tylko jedną bramkę, a zdobył ją dla lidera Kamil Gagat. Po przerwie do akcji wkroczył Tomasz Bandurski, najskuteczniejszy gracz Wiarusa i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Dream odpowiedział tylko golem Patryka Nowickiego, ale było to w ostatniej minucie pojedynku i na dalsze odrabianie strat zabrakło już czasu.

O drugie miejsce premiowane awansem walczyć będą aż cztery drużyny, choć największe szanse na awans ma jednak Unijna Szkoła Europejska. Wicelider tym razem pokonał Stokrotki 7:4, będąc zespołem od początku do końca lepszym. Po kwadransie gry USE prowadziło już 4:0, a łupem bramkowym podzielili się Daniel Czajka i Andrzej Szydłowski. Po przerwie Stokrotki wprawdzie zdobyły aż cztery bramki, jednak USE odpowiedziało trzema trafieniami i zainkasowało pewne trzy punkty.

Do walki o awans w ostatniej chwili włączyło się AC Mapei, które w niedzielę rozgromiło Lagunę aż 10:2. Najskuteczniej w tym pojedynku dla zwycięzców strzelał Michał Jezierski, który cztery razy pokonał bramkarza rywali. Honorowe trafienia dla Laguny zaliczyli: Maciej Sobierajski i Piotr Goryszewski. Porażka sprawiła, że Laguna straciła już nawet matematyczne szanse na utrzymanie. Bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek, zespół ten po obecnym sezonie pożegna się z I ligą. Kto jeszcze podzieli ich losy, okaże się dopiero po ostatniej kolejce, gdyż różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami są tak niewielkie, że w tabeli mogą nastąpić jeszcze spore przetasowania.

Kolejne punkty straciło G-9, które przez większą część rozgrywek utrzymywało się w czołówce tabeli, jednak ostatnie słabsze występy sprawiły, że ich szanse na promocję do wyższej ligi znacznie zmalały. Wprawdzie do drugiego miejsca premiowanego awansem G-9 traci cztery punkty, ale w tym wypadku musi liczyć nie tylko na swoje wygrane, ale także potknięcia rywali. G-9 sporo straciło właśnie przez niedzielną porażkę z niżej notowanym Fiatem Auto-El. Pierwsza wyrównana część meczu zakończyła się prowadzeniem Fiata 1:0, a zdobywcą gola okazał się Maciej Grabowski. Po przerwie także skuteczniejszy okazał się Fiat Auto-El, a tym razem do bramki trafiali Kacper Mostowiec i Paweł Brzozowski ustalając wynik meczu na 3:0.

Boma Meble - Straż Pożarna 1:4 (1:2)
0:1 - Wojtas (11.), 0:2 - Rakoczy (14.), 1:2 - Wandyk (15.), 1:3 - Korniak (20.), 1:4 - Wojtas (30.).

AC Mapei - Laguna 10:2 (5:0)
1:0 - Jezierski (9.), 2:0 - Jurewicz (12.), 3:0 - Jezierski (12.), 4:0 - Dawidowicz (15.), 5:0 - Ostrowski (15.), 5:1 - Sobierajski (18.), 6:1 - Dawidowicz (22.), 7:1 - Jurewicz (24.), 8:1 - Jezierski (25.), 9:1 - Ostrowski (26.), 9:2 - Piotr Goryszewski (30.), 10:2 - Jezierski (30.).

Szewczyk - Exclusive Sport/PC Koni 2:4 (0:2)
0:1 - Bożek (1.), 0:2 - Miecznik (15.), 1:2 - Rokita (17.), 1:3 - Miecznik (18.), 2:3 - Kania (24.), 2:4 - Bożek (30.).

Unijna Szkoła Europejska - Stokrotki 7:4 (4:0)
1:0 - Czajka (4.), 2:0 - Czajka (9.), 3:0 - Szydłowski (11.), 4:0 - Szydłowski (14.), 5:0 - Szydłowski (16.), 5:1 - Bralewski (20.), 6:1 - Kurleto (21.), 6:2 - Zienkiewicz (23.), 6:3 - Zienkiewicz (27.), 7:3 - Czajka (28.), 7:4 - Haryński (30.).

Wiarus - Dream 3:1 (1:0)
1:0 - Gagat (9.), 2:0 - Bandurski (23.), 3:0 - Bandurski (27.), 3:1 - Patryk Nowicki (30.).

Fiat Auto-El - G-9 3:0 (1:0)
1:0 - Grabowski (3.), 2:0 - Mostowiec (27.), 3:0 - Brzozowski (28.).

WSzZ - C.R.P. Wopal 4:4 (0:3)

0:1 - Bukowski (4.), 0:2 - Pachuta (6.), 0:3 - Pachuta (7.), 1:3 - Sobotowicz (17.), 1:4 - Trusiło (21.), 2:4 - Sobotowicz (25.), 3:4 - Hońko (25.), 4:4 - Sobotowicz (30.).

17 bramek: Tomasz Nowicki (Dream).
16 bramek: Michał Jezierski (AC Mapei), Daniel Czajka (Unijna Szkoła Europejska).
15 bramek: Andrzej Szydłowski (Unijna Szkoła Europejska).
14 bramek: Tomasz Bandyrski (Wiarus).
11 bramek: Szymon Trusiło (C.R.P. Wopal).

II liga
W ubiegłym tygodniu jako pierwsi awans do I ligi wywalczyli piłkarze Paradosku. W tym tygodniu dołączyli do nich zawodnicy Duetu oraz Zagłady i w ten oto sposób poznaliśmy komplet ekip, które w przyszłym sezonie zagrają w I lidze. Wprawdzie do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka, ale nie będzie ona miała już wpływu na skład drużyn, które uzyskały promocję. Zmienić się może tylko układ miejsc w górnej części tabeli.

Duet swój awans przypieczętował pewnym i przekonującym zwycięstwem z Dowodzeniem. Już pierwsza połowa, wygrana 3:0, nie pozostawiała złudzeń, że Duetowi awans się bezsprzecznie należał. Przed przerwą bramkarza Dowodzenia pokonali: Konrad Kotowski, Tomasz Grabowski i Bartosz Drewek. Po przerwie Duet swoją przewagę przypieczętował jeszcze dwoma trafieniami. Na 4:0 prowadzenie podwyższył Drewek, a wynik meczu na 5:0 ustalił Grabowski.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało piłkarzy Zagłady, którzy po zaciętym i wyrównanym meczu ostatecznie pokonali Pujana II 3:2. Zagłada na radość z awansu musiała czekać niemal do ostatnich fragmentów pojedynku. Wprawdzie po dziesięciu minutach zespół ten prowadził 1:0 dzięki bramce Wojciecha Konopki, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Paweł Nocoń, a tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony na 2:1 podwyższył Piotr Opaczewski. Sprawy w swoje ręce wziął jednak strzelec pierwszej bramki Wojciech Konopka i to dzięki jego dwóm bramkom zdobytym w 22 i 24 min. Zagłada odzyskała prowadzenie i nie oddała go już do końca.

Po tej kolejce znamy już także dwie drużyny, które po tym sezonie pożegnają się z II ligą. Zarówno LZS Markusy jak i The Reds nie są już w stanie na tyle poprawić swojej pozycji w tabeli, by zdołać się utrzymać. Obie ekipy także w tej kolejce poniosły najwyższe porażki, co może oznaczać, że powoli pogodziły się już z degradacją. LZS Markusy nie sprostały Amatorom przegrywając aż 5:13. Po cztery bramki dla Amatorów zdobyli Jakub Kussy i Karol Jarosiński.

Jeszcze gorzej zaprezentowało się The Reds, które przegrało z Auto-Postek/PDiM aż 0:13. Usprawiedliwieniem tak słabej postawy The Reds może być fakt, że zagrali w tym meczu w zaledwie czteroosobowym składzie. Ich braki bezlitośnie wykorzystali rywale, a najskuteczniejsi okazali się Piotr Bałdyga i Piotr Światkowski, którzy po trzy razy pokonali bramkarza rywali.
Matematyczne szanse na utrzymanie się mają jeszcze Legioniści. By jednak pozostać w gronie II-ligowców muszą w ostatniej kolejce pokonać Duet i liczyć na potknięcie ZUO w konfrontacji z Pujanem II.

Komplet wyników 10. kolejki

Dowodzenie - Duet 0:5 (0:3)

0:1 - Kotowski (2.), 0:2 - Grabowski (7.), 0:3 - Drewek (14.), 0:4 - Drewek (25.), 0:5 - Grabowski (30.).

Legioniści - Kromet II 5:6 (2:4)

0:1 - Źródło (4.), 1:1 - Grzelak (8.), 1:2 - Olewniczak (9.), 2:2 - Tomiałojć (10.), 2:3 - Źródło (12.), 2:4 - Nawrocki (13.), 3:4 - Grzelak (16.), 3:5 - Byzdra (22.), 4:5 - Tomiałojć (22.), 4:6 - Raczyński (23.), 5:6 - Gomułka (26.).

The Reds - Auto-Postek/PDiM 0:13 (0:4)
0:1 - Stryjewski (7.), 0:2 - Załucki (8.), 0:3 - Załucki (11.), 0:4 - Scheffs (13.), 0:5 - Sztybor (16.), 0:6 - Durnaś (17.), 0:7 - Piotr Bałdyga (18.), 0:8 - Piotr Bałdyga (19.), 0:9 - Światkowski (21.), 0:10 - Światkowski (25.), 0:11 - Piotr Bałdyga (27.), 0:12 - Światkowski (29.), 0:13 - Stryjewski (30.).

Pujan II - Zagłada 2:3 (1:1)
0:1 - Konopka (10.), 1:1 - Paweł Nocoń (13.), 2:1 - Opaczewski (18.), 2:2 - Konopka (22.), 2:3 - Konopka (24.).

LZS Markusy - Amatorzy 5:13 (0:7)
0:1 - Jarosiński (5.), 0:2 - Kussy (6.), 0:3 - Kussy (10.), 0:4 - Jarosiński (10.), 0:5 - Kosiński (14.), 0:6 - Kussy (15.), 0:7 - Zdunek (15.), 1:7 - Wąsowski (16.), 1:8 - Zdunek (19.), 1:9 - Kussy (21.), 2:9 - Mirecki (23.), 3:9 - Wąsowski (23.), 3:10 - Jarosiński (24.), 3:11 - Zdunek (27.), 3:12 - Jarosiński (29.), 4:12 - Mirecki (29.), 5:12 - Wąsowski (30.), 5:13 - Dratwa (30.).

Paradoks - ZUO Elbląg 4:1 (1:0)

1:0 - Mariusz Kulesza (12.), 2:0 - Kłosowski (21.), 3:0 - Paweł Kleinwachter (22.), 3:1 - Oracz (25.), 4:1 - Kłosowski (26.).

13 bramek: Paweł Kleinwachter (Paradoks), Michał Brynda (ZUO Elbląg).
12 bramek: Jakub Kussy (Amatorzy).
11 bramek: Paweł Studziński (Dowodzenie).
10 bramek: Adrian Zdunek (Amatorzy), Dawid Zieliński (Duet), Adrian Wąsowski (LZS Markusy), Michał Stryjewski (Auto-Postek/PDiM).