Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Specjaliści zmierzają po mistrzostwo

18.01.2010, 13:59:04 Rozmiar tekstu: A A A

Po krótkiej przerwie w miniony weekend znów na boiskach kibice oglądali wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. Mimo, że do zakończenia zmagań pozostały już tylko cztery kolejki, to nadal nie możemy być pewni zarówno drużyn, które znajdą się na podium, jak i tych które pożegnają się z SuperLigą. Na najlepszej drodze do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego są Specjaliści.

SuperLiga
Na najlepszej drodze do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego są Specjaliści. Zespół ten odniósł kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonując ekipę Asenhajmer aż 6:1 Popisy strzeleckie rozpoczął w 6 min. Radosław Rynkiewicz i ten sam zawodnik zakończył je w 29 min. ustalając jednocześnie wynik meczu. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak na tak wysoką wygraną Specjalistów, którzy remisowali 1:1, a wyrównanie dla Asenhajmera padło w 10 min. po strzale Dariusza Kaczmarczyka. Po przerwie do siatki trafiali już tylko Specjaliści. Dwukrotnie dokonał tego Sebastian Gryka, a po razie: Patryk Burzyński, Marcin Wielgat i strzelec pierwszej bramki Radosław Rynkiewicz.

Z walki o mistrzostwo ligi nie rezygnuje, rewelacyjnie spisujący się beniaminek, Bogdanka. Zespół ten tym razem odprawił z kwitkiem Pujana I. Podobnie jak w poprzednim pojedynku wyrównana walka toczyła się prze przerwą. Mimo licznych sytuacji żadna z drużyn nie zdołała skierować piłki do bramki, przez co po kwadransie gry mieliśmy remis bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie kibice oglądali już bramki i były to głównie trafienia graczy Bogdanki. Wynik zawodów otworzył w 24 mi. Kamil Kuczkowski, a w ciągu minuty kolejne dwa trafienia dołożył Grzegorz Miller. Pujan odpowiedział tylko bramką w ostatniej minucie autorstwa Radosława Czarneckiego.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował Specjal, który po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu pokonał wyżej notowany Metrotest. Jak przystało na spotkanie drużyn z czołówki tabeli, kibice na brak emocji narzekać nie mogli. Obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji, ale za każdym razem na posterunku byli bramkarze, którzy z opresji wychodzili obronną ręką. Bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył dla Specjala w 24 min. Łukasz Wolak. Rywale, mimo okazji nie potrafili już odwrócić losów pojedynku.

Niesamowicie ciekawy i zacięty przebieg miało także spotkanie pomiędzy Energą EC i DRE. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy EC, a bramkarza rywali pokonał Dawid Rozpędowski. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Maciej Zając i tym samym pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęło DRE. Na prowadzenie zespół ten wyprowadził Tomasz Augustyńczyk, a minutę później na 3:1 podwyższył Maciej Zając. Niestety młody zawodnik DRE chwilę później doznał poważnej kontuzji i już nie pojawił się na boisku. Życzymy zatem sympatycznemu piłkarzowi DRE szybkiego powrotu do zdrowia. Wracając do wydarzeń na boisku, to mimo utraty jednego z czołowych zawodników nadal lepiej prezentował się zespół DRE, który w 26 min. prowadził już 5:2. Ambitnie grające EC starało się „gonić” wynik, ale tego dnia rywal był za mocny i mecz zakończył się wygraną DRE 7:4.

W pozostałych meczach: Lira I pokonała Hydrobud Etna 6:0, Służby Miejskie uległy REM 3:5, a Feniks Znicz przegrał z Krometem 0:7.

Komplet wyników 9. kolejki

Bogdanka - Pujan I 3:1 (0:0)

1:0 - Kuczkowski (24.), 2:0 - Miller (27.), 3:0 - Miller (27.), 3:1 - Czarnecki (30.).

Energa EC - DRE 4:7 (1:1)
1:0 - Rozpędowski (10.), 1:1 - Maciej Zając (14.), 1:2 - Augustyńczyk (16.), 1:3 - Maciej Zając (17.), 2:3 - Szymon Brzezicki (21.), 2:4 - Tomasz Zając (25.), 2:5 - Augustyńczyk (26.), 3:5 - Sambor (27.), 3:6 - Augustyńczyk (28.), 4:6 - Ressel (28.), 4:7 - Żuraw (30.).

Lira I - Hydrobud Etna 6:0 (2:0)
1:0 - Jan Rogala (1.), 2:0 - Skierkowski (7.), 3:0 - Skierkowski (19.), 3:1 - Jan Rogala (21.), 4:1 - Grubecki (27.), 5:1 - Grubecki (29.).

Specjaliści - Asenhajmer 6:1 (1:1)
1:0 - Rynkiewicz (6.), 1:1 - Kaczmarczyk (10.), 2:1 - Patryk Burzyński (21.), 3:1 - Wielgat (25.), 4:1 - Gryka (25.), 5:1 - Gryka (27.), 6:1 - Rynkiewicz (29.).

Specjal - Metrotest 1:0 (0:0)
1:0 - Wolak (24.).

Służby Miejskie - REM 3:5 (2:2)
0:1 - Elminowski (1.), 1:1 - Gorgol (8.), 2:1 - Gorgol (10.), 2:2 - Nagerski (15.), 2:3 - Borecki (17.), 2:4 - Konieczki (19.), 3:4 - Śmigielski (23.), 3:5 - Marcin Trochowski (27.).

Feniks Znicz - Kromet I 0:7 (0:3)
0:1 - Gorgol (2.), 0:2 - Popiołek (11.), 0:3 - Jernat (15.), 0:4 - Popiołek (17.), 0:5 - Anuszek (20.), 0:6 - Popiołek (22.), 0:7 - Jernat (26.).

Klasyfikacja strzelców:
16 bramek: Kamol Kuczkowski (Bogdanka).
14 bramek: Sebastian Gryka (Specjaliści), Michał Tomczyk (Bogdanka).

I liga

Największą niespodzianką minionego weekendu jest bez wątpienia porażka Stokrotek z niżej notowaną ekipą Boma Meble. Niemal przez cały pojedynek przewagę posiadały Stokrotki i praktycznie do ostatnich minut nic nie zapowiadało, że mogą w tym meczu stracić punkty. Dodatkowo od 3 min. Stokrotki prowadziły 1:0 po bramce Jakuba Haryńskiego. I kiedy wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Najpierw na minute przed końcem do remisu doprowadził Łukasz Malinowski. Boma Meble poszła za ciosem i tuż przed ostatnim gwizdkiem wygraną dał im Krzysztof Raszewski.

Kolejne zwycięstwo zanotował lider, choć tym razem o punkty musiał stoczyć zacięty pojedynek z Laguną. Wiarus jako pierwszy wyszedł nawet na prowadzenie po golu Kamila Gagata, ale wystarczyły zaledwie dwie minuty by sytuacja zupełnie się zmieniła. Najpierw do remisu doprowadził Maciej Sobierajski, a chwilę później Laguna prowadziła po golu Waldemara Ceglewskiego. Lider nie zamierzał jednak łatwo sprzedać skóry i jeszcze przed przerwą nie tylko doprowadził do wyrównania, ale ponownie objął prowadzenie po golach Michała Mieszko i Przemysława Gruszki. Po przerwie obie drużyny dołożyły jeszcze po jednym trafieniu i mecz zakończył się wygraną lidera 4:3.

Komplet punktów do swojego dorobku dopisał także wicelider G-9, po tym jak pokonał AC Mapei 2:1. To jednak rywale pierwsi tego dnia mieli powody do zadowolenia. Już w 2 min. Grzegorz Krzeszewski, dał prowadzenie AC Mepei. Radoś nie trwała zbyt długo, bo zaledwie dwie minuty później do wyrównania doprowadził Paweł Masełkowski. Wynik spotkania na 2: ustalił w drugiej połowie Tomasz Sambor.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce zanotowała Straż Pożarna, pokonując Wojewódzki Szpital Zespolony aż 6:1. Już po jedenastu minutach Strażacy prowadzili 3:0, a bramkarza rywali pokonali kolejno: Michał Rakoczy, Piotr Woliński i Robert Bojanowski. WSzZ w tej części pojedynku odpowiedział tylko bramką Przemysława Hońko. Po przerwie do siatki trafiali już tylko piłkarze Straży Pożarnej. Najpierw Paweł Wawryszuk i Piotr Woliński, a wynik meczu na 6:1 ustalił Robert Bojanowski.

W dole tabeli powoli od dna odbija się Szewczyk, który w tej kolejce punkty zdobył w konfrontacji z C.R.P. Wopal. Po kwadransie gry Szewczyk prowadził już 2:0, a do siatki rywali trafiali najpierw w 13 min. Marcin Czarnuch, a kilkanaście sekund później Robert Białoszewski. Wopal w drugiej odsłonie zdołał jedynie zniwelować straty, dzięki bramce Damiana Fedeczko.

W pozostałych meczach: Exclusive Sport/PC Koni pokonało Dream 3:2, a Unijna Szkoła Europejska wygrała z Fiatem Auto-El 3:1.

Exclusive Sport/PC Koni - Dream 3:2 (1:0)
1:0 - Stefański (15.), 2:0 - Stefański (20.), 2:1 - Tomasz Nowicki (22.), 3:1 - Heida (23.), 3:2 - Tomasz Nowicki (30.).

Szewczyk - C.R.P. Wopal 2:1 (2:0)

1:0 - Czarnuch (13.), 2:0 - Białoszewski (14.), 2:1 - Fedeczko (24.).

Wiarus - Laguna 4:3 (3:2)
1:0 - Gagat (5.), 1:1 - Sobierajski (9.), 1:2 - Ceglewski (11.), 2:2 - Mieszko (14.), 3:2 - Gruszka (15.), 4:2 - Gruszka (19.), 4:3 - Sobierajski (20.).

WSzZ - Straż Pożarna 1:6 (1:3)

0:1 - Rakoczy (5.), 0:2 - Woliński (9.), 0:3 - Bojanowski (11.), 1:3 - Hońko (14.), 1:4 - Wawryszuk (25.), 1:5 - Woliński (29.), 1:6 - Bojanowski (29.).

Boma Meble - Stokrotki 2:1 (0:1)
0:1 - Haryński (3.), 1:1 - Łukasz Malinowski (29.), 2:1 - Raszewski (30.).

AC Mapei - G-9 1:2 (1:1)

1:0 - Krzeszewski (2.), 1:1 - Masełkowski (4.), 1:2 - Sambor (23.).

Unijna Szkoła Europejska - Fiat Auto-El 3:1 (1:1)
1:0 - Kurleto (4.), 1:1 - Mostowiec (9.), 2:1 - Cieśluk (26.), 3:1 - Czajka (29.).

16 bramek: Tomasz Nowicki (Dream).
12 bramek: Daniel Czajka (Unijna Szkoła Europejska).
11 bramek: Tomasz Bandyrski (Wiarus), Michał Jezierski (AC Mapei).
10 bramek: Andrzej Szydłowski (Unijna Szkoła Europejska), Łukasz Stefański (Exclusive Sport/PC koni), Przemysław Gruszka (Wiarus), Tomasz Sambor II (G-9).

II liga
Finisz rozgrywek II ligi zbliża się coraz większymi krokami i coraz jaśniejsza staje się także sytuacja  w górnej części tabeli. Stawce przewodzą trzy ekipy, które jeśli nie przydarzy się nic nadzwyczajnego, powinny wywalczyć promocję do wyższej ligi. Po sobotniej kolejce na fotelu lidera pozostaje Paradoks, który pokonał Auto-Postek/PDiM 3:1. Pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się remisem 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Paradoksu, po golu w 5 min. Dominika Witka. Tuż przed przerwą wyrównał Łukasz Mazurowski, co zapowiadało, że w drugiej odsłonie także czekają nas spore emocje. I po części tak też było, ale tylko do momentu zdobycia bramek przez lidera. A dokładnie w ciągu minuty Paweł Kleinwachter dwukrotnie pokonał bramkarza rywali dając swojej drużynie prowadzenie 3:1. Na taki cios Auto-Postek/PDiM nie potrafił już skutecznie odpowiedzieć.

Komplet punktów na swoje konto zapisał także wicelider Zagłada, który nie dał szans ekipie ZUO. Wprawdzie to rywale lepiej rozpoczęli spotkanie i w 6 min. po bramce Michała Bryndy objęli nawet prowadzenie. Taki wynik utrzymywał się do 13 minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Mateusz Tymiński, który jednocześnie ustalił wynik pierwszej odsłony na 1:1. W drugiej części meczu kibice obejrzeli jeszcze pięć bramek, i wszystkie autorstwa piłkarzy Zagłady. Na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu Zagładę wyprowadził w 18 min. Andrzej Dziąbowski. Dwa kolejne trafienia dołożył Wojciech Konopka, a po jednym Tomasz Kowalczyk i Wojciech Świniarski i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1.

Dwóm prowadzącym drużynom kroku stara się dotrzymać Duet, który tym razem zdobył  punkty bez rozegrania meczu. A wszystko przez nieobecność  przeciwników, piłkarzy Pujana II, którzy nie stawili się na mecz. Tym samym Duet zdobył punkty walkowerem i do prowadzącej dwójki traci tylko jedno oczko.

Szansy na drugie zwycięstwo w tym sezonie nie wykorzystał ostatni w tabeli LZS Markusy, który ostatecznie tylko zremisował z Dowodzeniem 2:2. Drużyna z Markus dwukrotnie w tym pojedynku wychodziła na prowadzenie, którego jednak nie potrafiła utrzymać. już w 2 min. Adrian Wąsowski pokonał bramkarza rywali, dając prowadzenie ekipie LZS. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Krzysztof Kęska ustalając tym samym wynik pierwszej połowy na 1:1. Po zmienia stron znów szczęście pierwsze uśmiechnęło się do piłkarzy z Markus. Tym razem bramkarza rywali pokonał w 22 min Daniel Sawicki. I kiedy wydawało się, że punkty powędrują na konto LZS Markusy, na niespełna dwie minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Bartłomiej Zaleski.

Komplet wyników 8. kolejki

Legioniści - Amatorzy 2:6 (1:4)
0:1 - Kosiński (7.), 1:1 - Ciężkowski (8.), 1:2 - Lenarczyk (11.), 1:3 - Zdunek (13.), 1:4 - Grzelak (15.), 2:4 - Prokopów (24.), 2:5 - Zdunek (27.), 2:6 - Lenarczyk (28.).

Paradoks - Auto-Postek/PDiM 3:1 (1:1)
1:0 - Witek (5.), 1:1 - Mazurowski (13.), 2:1 - Paweł Kleinwachter (23.), 3:1 - Paweł Kleinwachter (24.).

Dowodzenie - LZS Markusy 2:2 (1:1)
0:1 - Wąsowski (2.), 1:1 - Kęska (11.), 1:2 - Sawicki (22.), 2:2 - Zaleski (28.).

The Reds - Kromet II 2:5 (0:2)
0:1 - Arkadiusz Kowalewski (10.), 0:2 - Pawłowski (14.), 0:3 - Byzdra (20.), 1:3 - Iwicki (21.), 1:4 - Pawłowski (29.), 1:5 - Arkadiusz Kowalewski (29.), 2:5 - Dolata (30.).

Pujan II - Duet 0:3 (walkower)

ZUO Elbląg - Zagłada 1:6 (1:1)
1:0 - Michał Brynda (6.), 1:1 - Tymiński (13.), 1:2 - Dziąbowski (18.), 1:3 - Konopka (19.), 1:4 - Kowalczyk (20.), 1:5 - Świniarski (30.), 1:6 - Konopka (30.).

13 bramek: Michał Brynda (ZUO Elbląg).
11 bramek: Paweł Studziński (Dowodzenie).
8 bramek: Paweł Kleinwachter (Paradoks), Michał Stryjewski (Auto-Postek/PDiM).
7 bramek: Bartłomiej Gajewski (Pujan II), Kamil Dolata (The Reds), Dawid Zieliński (Duet), Adrian Wąsowski (LZS Markusy).