Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Elblążanie w ostatnich turniejach - zobacz jak było

25.12.2009, 00:47:22 Rozmiar tekstu: A A A

Przeklasyfikowanie dla czterech par możliwe było dzięki udziałowi w Świątecznym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego, a Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim wyłoniły najlepszych tancerzy w naszym regionie. Oba turnieje taneczne odbyły się w miniony weekend w CSE „Światowid".

W sobotę, 19 grudnia 63 pary, m.in. z Torunia, Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna i Bydgoszczy, startowały w świątecznym turnieju w 10 kategoriach, klasach i stylach. Parom z Gdyni, Bydgoszczy i Olsztyna nadano nowe klasy tańca.

W kategorii wiekowej 12-13 lat, klasie C, stylu standardowym pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar" zajęły miejsce czwarte - Maczyszyn Jarosław i Lis Dorota, szóste - Ślusarski Grzegorz, Szczepańska Sandra i siódme - Groblewski Michał, Pawłowska Alicja. Przed nimi były pary z Bydgoszczy, Olsztyna i Gdańska.

Podobnie w tej samej kategorii wiekowej i klasie, ale w tańcach latynoamerykańskich, elbląscy tancerze zaczęli od czwartego miejsca. Tu najlepszą z EKT „Jantar" okazała się para Ślusarski Grzegorz i Szczepańska Sandra, szóste miejsce należało do pary Maczyszyn Jarosław i Lis Dorota i siódme - Groblewski Michał, Pawłowska Alicja.

Miejsce na podium zajęli nieco starsi tancerze, powyżej 15 roku życia. Również w klasie C, w stylu standard Popowski Adam i Karpińska Paulina, Lipa Marcin i Demidziuk Agnieszka oraz Perwejnis Daniel i Tkaczuk Małgorzata zajęli odpowiednio trzecią, czwartą i piąta lokatę. Tańce w stylu latin Popowskiego Adama i Karpińskiej Pauliny komisja sędziowska oceniła na miejsce czwarte, pary Lipa Marcin i Demidziuk Agnieszka na miejsce dziewiąte i pary Perwejnis Daniel, Tkaczuk Małgorzata na miejsce dziesiąte.

Drugie miejsce w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, klasie B, w stylu standard zajęła elbląska para Jankowski Paweł, Giźińska Agata, w stylu latin czwarte zajęli Szmurło Mateusz, Sadło Patrycja.

Elblążanie - Pietruszka Karol i Szczepura Blanka - w kategorii wiekowej 10-11 lat klasie E, w kombinacji sześciu tańców zajęli trzecie miejsce, natomiast w kombinacji ośmiu tańców, klasie D, w kategorii wiekowej 12-13 lat drugie miejsce zdobył Beńko Paweł z Konopko Natalią, a szóste Wawro Mateusz z Piątkowską Karoliną. W klasie E tej samej kategorii i stylu startowały dwie elbląskie pary: Warda Maciej, Sosik Adrianna i Kraiński Grzegorz, Tomaszewska Natalia, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego wystąpili też tancerze sekcji tańca towarzyskiego, spotykający się na zajęciach organizowanych przez CSE „Światowid".

- To był pierwszy turniej, na którym poddali się ocenie sędziów - mówi Leszek Linkowski z Centrum Tańca „Promyk". - Było to siedem par, które pokazały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich i które dzięki decyzji sędziego głównego, Roberta Woty, otrzymały klasę taneczną E.

Z kolei na Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Tańcu Towarzyskim startowało 48 par z ośmiu klubów - z Giżycka, Olsztyna, Iławy i Elbląga.

W najstarszej kategorii wiekowej, klasie open, stylu standardowym dominowały pary z EKT „Jantar". Pierwsze miejsce zajęła para Papużyński Mateusz i Czyżyk Katarzyna, drugie Szkutnik Bartłomiej, Minkiewicz Alicja, czwarte Pilipczuk Mariusz, Misiak Paulina i szóste Jankowski Paweł, Giźińska Agata.

W stylu latin Pilipczuk Mariusz i Misiak Paulina zajęli pierwsze miejsce, a młodsi tancerze (w kategorii wiekowej 14-15 lat) - Pierwienis Łukasz, Nowaczyńska Martyna - zajęli drugie miejsce. Miejsce czwarte zajęli tu Łobocki Tomasz i Czuba Magdalena, którzy startowali też w stylu standardowym zajmując trzecie miejsce.

W kategorii wiekowej 12-13 lat, klasie open, stylu latin elbląskie pary zajęły: miejsce czwarte Ślusarski Grzegorz, Szczepańska Sandra, piąte Maczyszyn Jarosław, Lis Dorota i szóste Groblewski Michał, Pawłowska Alicja. W stylu standard, tej samej kategorii i klasie, para Maczyszyn Jarosław, Lis Dorota zajęła trzecie, a Ślusarski Grzegorz, Szczepańska Sandra piąte i Groblewski Michał, Pawłowska Alicja szóste miejsce.

W kategorii wiekowej 16 -18 lat, klasie open, stylu latin Szkutnik Bartłomiej, Minkiewicz Alicja zajęli trzecie, a Szmurło Mateusz, Sadło Patrycja czwarte miejsce. Natomiast w stylu standard para Szkutnik-Minkiewicz uplasowała się na pierwszej pozycji, Czyżyk Mateusz i Pilipczuk Marta na drugiej, a Rutkowski Sebastian, Wyżlic Arletta na trzeciej.

Organizatorami obu turniejów byli: CSE „Światowid", Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Warmińsko-Mazurski, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar".