Piątek, 3.05.2024, Imieniny: Maria, Nina, Aleksander

Metrotest na czele SuperLigi

23.11.2009, 13:22:10 Rozmiar tekstu: A A A

Za nami druga kolejka Elbląskiej Ligi Halowej. W czterech ligach zespoły strzeliły łącznie 153 bramki, co daje średnią ponad siedem bramek na mecz. W SuperLidze świetnie poczyna sobie lider Metrotest i beniaminek ligi Bogdanka, które odniosły drugie zwycięstwa. Bardzo dobry start w I lidze zanotowały z kolei ekipy G-9 i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W II lidze na czele, bez porażki znajdują się zespoły Duetu i Auto-Postek/PDiM, z kolei w III lidze stawce przewodzi  Trendy Club.

SuperLiga
Prowadzący po pierwszej kolejce Metrotest, także i tym razem nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. W 2. kolejce lider zmierzył się z Lirą I. Tylko w pierwszej połowie Lira była równorzędnym rywalem. Wynik meczu w 8 mim otworzył Arkadiusz Stępień dając Metrotestowi prowadzenie. Lira odpowiedziała dość szybko i niespełna trzy minuty później doprowadził do wyrównania za sprawą Marcina Grubeckiego. Ostatnie słowo w tej części należało jednak do lidera. W 13 min. bramkarza Liry pokonał Wojciech Boniecki i na przerwę Metrotest schodził prowadząc 2:1. Po przerwie przewaga lidera była już bardziej widoczna. Kolejne trafienia Adama Witka i Wojciecha Bonieckiego sprawiły, że w 25 min. Metrotest prowadził 4:1. Wprawdzie Lira dzięki celnemu trafieniu Tomasza Sielezina zmniejszyła nieco straty, jednak wynik meczu na 5:2 tuż przed końcem pojedynku ustalił Wojciech Pietrzkiewicz. Dzięki wygranej Metrotest zachował fotel lidera.

Rewelacyjnie jak do tej pory spisuje się beniaminek SuperLigi Bogdanka, która po dwóch kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. Druga wygrana nie przyszła jednak łatwo, a Służby Miejskie, zwłaszcza w pierwszej połowie, okazały się wymagającym rywalem. To właśnie ekipa Służb Miejskich w pierwszej odsłonie dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Najpierw w 7 min. za sprawą Rafała Gorgola, a w 15 min. po bramce Andrzeja Liszko. Za każdym razem jednak  Bogdanka doprowadzała do remisu. Po przerwie wystarczyło zaledwie pięć minut, by rozstrzygnęły się losy meczu. Popisowa gra duetu Michał Tomczyk - Kamil Kuczkowski niemal doszczętnie rozmontowała zespół rywali. Najpierw w ciągu minuty dwukrotnie bramkarza Służb Miejskich pokonał Tomczyk, a później to samo powtórzył Kamil Kuczkowski. Do tego swoje trafienie dołożył Jacek Gilarski i Bogdanka zasłużenie wygrała 7:2.

Także drugie zwycięstwo ma na swoim koncie obrońca mistrzowskiego tytułu Energa EC, choć w pojedynku z ekipą Feniks Znicz o punkty było bardzo trudno. EC rozpoczęło niemal zgodnie z planem i już niemal pierwsza akcja przyniosła im bramkę, której autorem okazał się Kamil Kopycki. Ich dominacja trwała niemal przez całą pierwszą odsłonę, czego efektem była druga bramka, tym razem zdobyta przez Adama Niedźwiedzkiego. Po przerwie kibice oglądali zupełnie inne zawody, głownie dzięki lepszej grze rywali. Feniks Znicz z akcji na akcję poczynał sobie coraz śmielej, dzięki czemu w 17 min. po składnej i szybkiej akcji, bramkę kontaktową strzelił Piotr Kręgiel. Później gra się już wyrównała, a obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Energa EC zanotowała drugą wygraną w tym sezonie.

Ciekawy przebieg miało także spotkanie w którym ubiegłoroczni wicemistrzowie Specjaliści zmierzyli się ze Specjalem. Był to bardzo wyrównany mecz, bez wielkich fajerwerków, a u obu ekip widać było respekt przed rywalem. Na pierwszą bramkę kibice czekać musieli do siódmej minuty, kiedy błąd przy wybiciu piłki zawodników Specjala wykorzystał Sebastian Gryka, dając prowadzenie Specjalistom. Rywale nie zamierzali jednak poddać się bez walki i w 12 min. do wyrównania doprowadził Wiesław Korzeb. Po przerwie znów na prowadzenie wyszli Specjaliści i także tym razem bramkarza rywali pokonał Gryka. Z prowadzenia nie cieszyli się za długo, bo niespełna trzy minuty później ponownie mieliśmy remis, a doprowadził do niego Marcin Sorkowicz. I kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, w ostatniej minucie decydujący cios zadali Specjaliści, a dokładnie Gryka, który tego dnia po raz trzeci znalazł sposób na pokonanie bramkarza Specjala.

W pozostałych meczach Hydrobud Etna doznał drugiej porażki, tym razem przegrywając z DRE 2:7, a Kromet I pokonał Pujana I 4:2.

Komplet wyników 2. kolejki

Feniks Znicz - Energa EC 1:2 (0:2)

0:1 - Kopycki (1.), 0:2 - Niedźwiedzki (11.), 1:2 - Kręgiel (17.)

Służby Miejskie - Bogdanka 2:7 (2:2)
1:0 - Gorgol (7.), 1:1 - Kuczkowski (9.), 2:1 - Liszko (15.), 2:2 - Tomasz Rogowski (15.), 2:3 - Tomczyk (17.), 2:4 - Tomczyk (17.), 2:5 - Kuczkowski (18.), 2:6 - Gilarski (21.), 2:7 - Kuczkowski (27.)

Specjaliści - Specjal 3:2 (1:1)
1:0 - Gryka (7.), 1:1 - Korzeb (12.), 2:1 - Gryka (17.), 2:2 - Sorkowicz (20.), 3:2 - Gryka (30.)

Lira I - Metrotest 2:5 (1:2)
0:1 - Stępień (8.), 1:1 - Grubecki (11.), 1:2 - Boniecki (13.), 1:3 - Witek (20.), 1:4 - Boniecki (24.), 2:4 - Sielezin (29.), 2:5 - Pietrzkiewicz (30.)

Hydrobud Etna - DRE 2:7 (0:3)
0:1 - Żuraw (2.), 0:2 - Żuraw (5.), 0:3 - Maciej Zając (9.), 0:4 - Maciej Zając (21.), 0:5 - Iwankowski (26.), 1:5 - Wiśniewski (26.), 2:5 - Chwoszcz (27.), 2:6 - Sądej (27.), 2:7 - Żuraw (30.)

Kromet I - Pujan I 4:2 (3:0)
1:0 - Baran (15.), 2:0 - Anuszek (18.), 3:0 - Osiak (19.), 3:1 - Czarnecki (23.), 4:1 - Popiołek (28.), 4:2 - Zboch (29.)

REM - Asenhajmer - przeł. na inny termin.

Klasyfikacja strzelców:
7 bramek: Kamil Kuczkowski (Bogdanka).
4 bramki: Sebastian Gryka (Specjaliści), Paweł Żuraw (DRE), Arkadiusz Stępień (Metrotest).

I liga
Jak do tej pory największą niespodzianką są wyniki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który w ubiegłej kolejce niespodziewanie pokonał spadkowicza z SuperLigi Wiarusa, a tym razem uporał się z beniaminkiem drużyną Boma Meble. Spotkanie od początku było wyrównane, a obie ekipy mimo stwarzanych przez siebie sytuacji nie potrafiły skierować piłki do bramki rywala. Jako pierwszym udało się to piłkarzom WszZ, który na prowadzenie wyszedł w 10 min. po golu Jarosława Sawickiego. Chwilę później do remisu doprowadził Łukasz Malinowski, ale przed przerwą ostatnie słowo należało do WSzZ. W 15 min. bramkarz rywali pokonał Jakub Sznajder. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła Boma Meble, która potrzebowała zaledwie dwóch minut by za sprawą Sebastiana Drewka doprowadzić do stanu 2:2. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do Szpitala. Po golu Henryka Jurczyńskiego zespół ten ponownie wyszedł na prowadzenie, a wynik na 4:2 w ostatniej minucie ustalił Dariusz Sobotowicz.

Liderem nadal pozostaje G-9, choć kolejne punkty nie przyszły łatwo. Tym razem rywalem ekipy prowadzącej była Straż Pożarna. W pierwszej odsłonie meczu kibice obejrzeli tylko jedną bramkę autorstwa Rafała Kołodziejskiego. Kiedy w 22 min. po dwóch golach Michała Ollera G-9 prowadziło 3:0 wydawało się, że losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Wprawdzie Michał Ratajczyk w 23 min. zmniejszył nieco straty Straży Pożarnej, ale niespełna minutę później G-9 za sprawą Jarosława Leśniewskiego, znów prowadziło różnicą trzech bramek. Końcówka meczu to już zdecydowana przewaga strażaków. W 25 min. bramkę zdobywa Bogdan Wojtas, a minutę później Michał Ratajczyk i przewaga G-9 topnieje do jednego gola. W ostatnich minutach strażacy mogli nawet wyrównać, jednak brakowało im zimnej krwi w wykańczaniu podbramkowych sytuacji.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosła Unijna Szkoła Europejska, która rozgromiła C.R.P. Wopal aż 7:0. Od pierwszych minut przewagę uzyskali piłkarze USE czego efektem były aż trzy bramki zdobyte przed przerwą. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jarosław Pokrątka, a raz Daniel Czajka. Po przerwie nadal swoimi umiejętnościami strzeleckimi popisywało się USE. Tym razem dwukrotnie bramkarza Wopalu pokonał Daniel Czajka, a po jednej bramce dołożyli Andrzej Szydłowski i Mariusz Grzeszczak.

W pozostałych meczach AC Mapei zremisowało z Exclusive Sport/PC Koni 6:6, Fiat Auto-El pokonał Dream 5:2, Stokrotki wygrały z Laguną 4:3, a Szewczyk uległ Wiarusowi 4:5.

AC Mapei - Exclusive Sport/PC Koni 6:6 (2:2)
0:1 - Gapski (3.), 1:1 - Ostrowski (9.), 1:2 - Miecznik (10.), 2:2 - Jezierski (13.), 3:2 - Krzeszewski (18.), 3:3 - Damian Wielgat (19.), 3:4 - Heida (21.), 4:4 - Pętlicki (22.), 5:4 - Pętlicki (24.), 6:4 - Arkadiusz Klemens (27.), 6:5 - Heida (30.), 6:6 - Miecznik (30.)

Unijna Szkoła Europejska - C.R.P. Wopal 7:0 (3:0)
1:0 - Pokrątka (8.), 2:0 - Czajka (9.), 3:0 - Pokrątka (11.), 4:0 - Szydłowski (19.), 5:0 - Czajka (21.), 6:0 - Czajka (25.), 7:0 - Grzeszczak (30.)

Fiat Auto-El - Dream 5:2 (2:1)
1:0 - Bieliński (9.), 1:1 - Tomasz Nowicki (12.), 2:1 - Bieliński (15.), 3:1 - Rutkowski (24.), 4:1 - Grabowski (27.), 5:1 - Karlak (28.), 5:2 - Bieńko (30.)

Stokrotki - Laguna 4:3 (2:1)
0:1 - Chmielewski (5.), 1:1 - Jeliński (13.), 2:1 - Czurakowski (15.), 2:2 - Parszuto (18.), 3:2 - Piekarski (24.), 4:2 - Piekarski (25.), 4:3 - Pudlik (26.)

Boma Meble - WSzZ 2:4 (1:2)
0:1 - Sawicki (10.), 1:1 - Malinowski (11.), 1:2 - Sznajder (15.), 2:2 - Drewek (17.), 2:3 - Jurczyński (25.), 2:4 - Sobotowicz (29.)

Wiarus - Szewczyk 5:4 (2:3)
1:0 - Gruszka (3.), 1:1 - Peret (5.), 2:1 - Gagat (12.), 2:2 - Czarnuch (13.), 2:3 - Czarnuch (14.), 3:3 - Bandurski (24.), 4:3 - Czarnuch (26.), 5:3 - Gagat (29.), 5:4 - Wojtaś (30.)

G-9 - Straż Pożarna 4:3 (1:0)
1:0 - Kołodziejski (11.), 2:0 - Oller (17.), 3:0 - Oller (22.), 3:1 - Ratajczyk (23.), 4:1 - Jarosław Leśniewski (24.), 4:2 - Wojtas (25.), 4:3 - Ratajczyk (26.)

4 bramki: Nowicki Tomasz (Dream), Czajka Daniel (Unijna Szkoła Europejska).
3 bramki: Chmielewski Andrzej (Laguna), Jezierski Michał (AC Mapei), Czurakowski Robert (Stokrotki), Oller Michał (G-9), Szydłowski Andrzej (Unijna Szkoła Europejska), Czarnuch Marcin (Szewczyk).

II liga
Aż jedenaście bramek obejrzeli kibice w spotkaniu Auto-Postek/PDiM z LZS Markusy, choć oprócz goli było jeszcze sporo emocji, ładnych akcji i zwrotów wydarzeń na boisku. W pierwszej odsłonie na parkiecie nieco lepiej radzili sobie gracze z Markus. Wprawdzie nie uzyskali znaczącej przewagi, ale taka gra pozwoliła im by do przerwy prowadzić 2:1. Wynik spotkania w 4 min. Otworzył Paweł Kudryk, a sześć minut później do remisu doprowadził Krzysztof Sztybor. Ostatnie słowo przed przerwą należało do ekipy z Markus. W 12 min. na listę strzelców wpisał się Łukasz Mirecki i po kwadransie LZS prowadził 2:1. Po przerwie obejrzeliśmy zupełnie inne zespoły, zwłaszcza jeśli chodzi o postawę Auto-Postka. Na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie potrzebowali niespełna dwie minuty. Chwilę po przerwie do wyrównania doprowadził Piotr Światkowski, a w kolejnej minucie dwukrotnie bramkarza LZS-u pokonał Michał Stryjewski wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 4:2. Piłkarze z Markus nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i w 25 min. po golach Adriana Wąsowskiego mieliśmy remis 4:4. Chwilę później Auto-Postek znów był na prowadzeniu, tym razem po golu Piotra Bałdygi i ponownie nie cieszył się z niego zbyt długo, a wszystko dzięki wyrównującej bramce Wąsowskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Auto-Postka. Niespełna dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem bramkę na wagę trzech punktów Światkowski.

Nie mniej emocji było także w spotkaniu Pujana II z Amatorami. Po kwadransie gry o jedną bramkę lepsi byli Amatorzy, ale wynik 3:2 zapowiadał ciekawą drugą odsłonę. Przed przerwą Amatorzy dwukrotnie wychodzili na prowadzeni po bramkach Jakuba Kussego i Łukasza Lanarczyka i dwukrotnie Pujan doprowadzał do wyrównania po strzałach Tomasza Chęsego. Wynik pierwszej odsłony na 3:2 tuż przed przerwą ustalił Kussy. Po zmianie stron znów na tablicy wyników mieliśmy remis, dzięki bramce Bartłomieja Gajewskiego. Ostatnie dziesięć minut pojedynku to gra akcja za akcję. Lepszą skutecznością popisali się Amatorzy. Bramki Karola Jarosińskiego oraz Adriana Zdunka dały tej drużynie prowadzenie 5:3. Pujan zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Chęsego, dla którego była to trzecia bramka w tym pojedynku, i mecz zakończył się wygraną Amatorów 5:4.

Najmniej bramek w tej kolejce padło w spotkaniu Zagłady z Legionistami. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a obie drużyny mimo kilku dogodnych sytuacji przed przerwą nie potrafiły skierować piłki do bramki. Jedyna bramka w tym meczu padła w 18 min., a jej autorem okazał się zawodnik Zagłady Andrzej Dziąbowski, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.
W pozostałych dwóch meczach Duet okazał się lepszy od Krometu II wygrywając 3:1, a ZUO Elbląg uległo Dowodzeniu 3:4.

Komplet wyników 2. kolejki:

ZUO Elbląg - Dowodzenie 3:4 (1:1)
1:0 - Oracz (6.), 1:1 - Zaleski (12.), 1:2 - Studziński (16.), 2:2 - Oracz (16.), 2:3 - Zaleski (17.), 3:3 - Andrzej Włodarczyk (25.), 3:4 - Lasocki (28.).

Zagłada - Legioniści 1:0 (0:0)
1:0 - Dziąbowski (18.).

Pujan II - Amatorzy 4:5 (2:3)

0:1 - Kussy (2.), 1:1 - Chęsy (6.), 1:2 - Lenarczyk (13.), 2:2 - Chęsy (14.), 2:3 - Kussy (15.), 3:3 - Gajewski (18.), 3:4 - Jarosiński (20.), 3:5 - Zdunek (24.), 4:5 - Chęsy (27.).

Auto-Postek/PDiM - LZS Markusy 6:5 (1:2)
0:1 - Kudryk (4.), 1:1 - Sztybor (10.), 1:2 - Mirecki (12.), 2:2 - Światkowski (16.), 3:2 - Stryjewski (17.), 4:2 - Stryjewski (17.), 4:3 - Wąsowski (24.), 4:4 - Wąsowski (25.), 5:4 - Piotr Bałdyga (26.), 5:5 - Wąsowski (27.), 6:5 - Światkowski (28.).

Duet - Kromet II 3:1 (2:0)
1:0 - Drewek (3.), 2:0 - Zieliński (13.), 3:0 - Kotowski (14.), 3:1 - Mądro (18.).

Paradoks - The Reds - przeł. na inny termin.

5 bramek: Michał Stryjewski (Auto-Postek/PDiM),
4 bramki: Adrian Wąsowski (LZS Markusy), Tomasz Chęsy (Pujan II).