Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Józef, Jeremiasz, Filip

Pierwsi liderzy ELH

17.11.2008, 11:54:49 Rozmiar tekstu: A A A

W miniony weekend na dobre rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej rozpoczęły wszystkie zespoły. Pierwszym liderem SuperLigi został Metrotest, II ligi - C.R.P. Wopal, a III ligi - Duet. Po dwóch kolejkach w I lidze prowadzi Feniks Znicz.

SuperLiga
Pierwszym liderem SuperLigi został Metrotest, który wysoko pokonał Specjal bo aż 7:2. tylko w pierwszej odsłonie oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek. Po przerwie przewaga należała już do Metrotestu, który zasłużenie zdobył trzy punkty. Najskuteczniejszym w barwach Metrotestu okazał się zdobywca trzech bramek Adam Witek.

Nie zawiedli w pierwszej kolejce obrońcy mistrzowskiego tytułu Specjaliści pokonując 5:2 Stokrotki. Wprawdzie już w pierwszej minucie Stokrotki wyszły na prowadzenie, jednak im dłużej trwał mecz tym coraz lepiej grali Specjaliści. Jeszcze przed przerwą zdołali nie tylko wyrównać, ale także wyjść na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Krzysztof Machiński oraz Łukasz Gładek i wygrana Specjalistów nie podlegała dyskusji.

Także 5:2 EC pokonało Pujan, będąc od początku zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik spotkania otworzył Kamil Kopycki, który w pierwszej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. W drugiej odsłonie EC prowadziło już nawet 4:0, ale ambitnie grający Pujan zdołał nieco zniwelować straty, jednak punkty powędrowały na konto EC.

Słabo tegoroczne rozgrywki rozpoczął Asenhajmer ulegając Wiarusowi aż 1:4. Kluczem do zwycięstwa Wiarusa były ich szybkie kontrataki, które kończyły się bramkami. Wprawdzie w drugiej połowie Asenhajmer zdołał zlikwidować starty do jednej bramki, ale ostatnie słowo należało do Wiarusa.

W pozostałych meczach: Służby Miejskie wygrały z DRE 3:1, Hydrobud Etna przegrał z Krometem 1:2, a REM uległ Lirze 2:3.

W klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Metrotestu Adam Witek zdobywca trzech bramek.

Komplet wyników 1. kolejki - 16 listopada (niedziela):

Służby Miejskie - DRE 3:1 (1:0)
1:0 - Śmigielski (6.), 1:1 - Jaromiński (16.), 2:1 - R. Gorgol (25.), 3:1 - R. Gorgol (28.).

EC - Pujan 5:2 (2:0)
1:0 - Kopycki (13.), 2:0 - Kopycki (15.), 3:0 - P. Sambor (19.), 4:0 - Brzezicki (20.), 4:1 - K. Banaszek (27.), 5:1 - Niedźwiedzki (29.), 5:2 - P. Banaszek (30.).

Hydrobud Etna - Kromet 1:2 (0:1)
0:1 - Żabiński (9.), 1:1 - Styś (24.), 1:2 - Młynik (29.).

Wiarus - Asenhajmer 4:1 (2:0)
1:0 - Boryczewski (11), 2:0 - M. Chwoszcz (14.), 2:1 - Gołębiewski (21.), 3:1 - Chodziński (26.), 4:1 - M. Chwoszcz (28.).

Specjaliści – Stokrotki 5:2 (3:1)
0:1 - Czurakowski (1.), 1:1 - Jankowski (9-sam.), 2:1 - Machiński (10.), 3:1 - Gładek (11.), 4:1 - Gładek (20.), 4:2 - Kaczmarczyk (28.), 5:2 - Machiński (30.).

REM - Lira 2:3 (0:2)
0:1 - Skierkowski (8.), 0:2 - Sielezin (15.), 1:2 - T. Gryka (22.), 1:3 - Sielezin (27), 2:3 - Masztaler (28.).

Specjal - Metrotest 2:7 (1:2)
0:1 - Witek (14.), 0:2 - Kolibowski (15.), 1:2 - Komorowski (15.), 1:3 - Boniecki (17.), 1:4 - Witek (22.), 1:5 - Lech (25.), 1:6 - Szewczuk (27.), 1:7 - Witek (30.), 2:7 - Sierechan (30.).

I liga
Druga kolejka okazała się pechowa dla dwójki prowadzących zespołów, które przegrały swoje mecze. Już w pierwszym pojedynku ADI/fachman nie sprostał Szewczykowi przegrywając 0:2. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Paweł Sinica i Grzegorz Peret.

Bardzo ciekawy pojedynek stoczyła Bogdanka, która tym razem musiała uznać wyższość Przeciwlotnika przegrywając 1:3. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugie Bogdanka po golu Łukasza Wójcika wyszła wprawdzie na prowadzenie, ale były to miłe złego początki. Zaledwie trzy minuty później do wyrównania doprowadził Mariusz Grzeszczak i ten sam zawodnik dwie minut później z przedłużonego rzutu karnego dał prowadzenie swojej drużynie. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w ostatnich sekundach Piotr Jaszkiewicz.

Nowym liderem I ligi został Feniks Znicz, który ma na swoim koncie dwie wygrane. Tym razem zespół ten nie dał szans Lagunie wygrywając aż 8:3. Tylko w pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie. Po przerwie na boisku dominował już Feniks Znicz, który strzelił rywalom aż pięć bramek. Laguna odpowiedziała zaledwie dwoma trafieniami.

Na drugie miejsce w tabeli awansowało Gimnazjum 9, które wygrało z Krometem II 5:2. Mający spore problemy kadrowe (tylko 5 zawodników) Kromet wprawdzie przez cale spotkanie stawiał opór rywalom, jednak szczupła ławka rezerwowych sprawiła, że to młodzi zawodnicy G-9 lepiej wytrzymali trudy tego spotkania i mogli na swoje konto dopisać kolejne trzy punkty.

W pozostałych meczach: ZUB Mytych pokonał WSzZ 4:2, Dream wygrał ze Strażą Pożarną 4:3, a AC Mapei po fantastycznej końcówce pojedynku zremisowało z Exclusive Sport/PC Koni 3:3.

W klasyfikacji strzelców po dwóch kolejkach na prowadzeniu znajduje się Mateusz Styczeń z zespołu Feniks Znicz, który ma już na swoim koncie pięć bramek.

Komplet wyników 2. kolejki - 16 listopada (niedziela):

Szewczyk - ADI/Fachman 2:0 (1:0)
1:0 - Sinica (10.), 2:0 - Peret (23.)

ZUB Mytych - WSzZ 4:2 (1:0)
1:0 - Czajka (3.), 2:0 - R. Kwaśnik (17.), 3:0 - Cechowski (20.), 3:1 - J. Czyżak (21.), 3:2 - Sawicki (28.), 4:2 - Karpiuk (30.).

Feniks Znicz - Laguna 8:3 (3:1)
1:0 - Dąbrowski (3.), 1:1 - Gornowicz (10.), 2:1 - Styczeń (13.), 3:1 - Styczeń (14.), 4:1 - Stępniewski (18.), 4:2 - Sobierajski (18.), 5:2 - Jodziałło (24.), 6:2 - Styczeń (27.), 6:3 - Sienkiewicz (29.), 7:3 - Sienkiewicz (30-sam.), 8:3 - R. Anuszek (30.).

Dream - Straż Pożarna 4:3 (3:1)
1:0 - Rypiński (6.), 2:0 - P. Nowicki (7.), 3:0 - T. Nowicki (11.), 3:1 - Wojtas (12.), 3:2 - Kogut (16.), 3:3 - Kołecki (17.), 4:3 - T. Nowicki (23.).

G-9 - Kromet II 5:2 (2:0)
1:0 - Trochowski (7.), 2:0 - Rozpędowski (14.), 3:0 - Rozpędowski (21.), 4:0 - Rozpędowski (23.), 4:1 - Byzdra (28.), 4:2 - Nawrocki (28.), 5:2 - Liszko (29.).

Bogdanka - Przeciwlotnik 1:3 (0:0)
1:0 - Wójcik (21.0, 1:1 - Grzeszczak (24.0, 1:2 - Grzeszczak (26.), 1:3 - Jaszkiewicz (30.).

AC Mapei - Exclusive Sport /PC Koni 3:3 (1:1)
0:1 - Gapski (7.), 1:1 - Heida (10-sam.), 1:2 - Wulczyński (22.), 1:3 - D. Wielgat (25.), 2:3 - Krzeszewski (30.), 3:3 - Krzeszewski (30.).

II liga
Na inaugurację rozgrywek w II lidze najwyższe zwycięstwo zanotował C.R.P. Wopal i to zawodnicy tej drużyny, przynajmniej przez tydzień, mogą się cieszyć z prowadzenia w tabeli. Po pierwszej połowie C.R.P. Wopal prowadził 2:0 i w pełni kontrolował wydarzenia na boisku. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, a kolejne bramki były autorstwa jedynie piłkarzy Wopalu. Najlepszą skutecznością popisał się Szymon Opęchowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Nie mniej okazałe zwycięstwo zanotował Fiat Auto-El pokonując 4:0 Dowodzenie. Spotkanie mimo, że zakończone dość wysokim zwycięstwem Fiata nie było wcale jednostronnym widowiskiem. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, a Dowodzenie, mimo zaliczonego falstartu, ostatniego słowa jeszcze nie powiedziało i nadal liczyć się będzie w walce o awans.

Pewne trzy punkty wywalczył także Hydralex pokonując Legionistów 2:0. Zwycięstwo przyniosły bramki zdobyte w drugiej połowie przez Jacka Rosenaua i Antona Kolosova.

W pierwszej kolejce II ligi zanotowaliśmy tylko jeden remis, a miał on miejsce w meczu pomiędzy Agrochem Gronowo Elbląskie a ekipą BIG. W pierwszej odsłonie to BIG jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale piłkarze z Gronowa Elbląskiego zdołali wyrównać. W drugiej odsłonie role się odwróciły. To BIG musiał gonić wynik, co ostatecznie udało się w 24 minucie, a do remisu doprowadził Michał Ressel.

W pozostałych meczach Boma Meble pokonała Amatorów 3:2, a Pujan w takim samym stosunku wygrał z LZS Markusy.

W klasyfikacji strzelców na pierwszym miejscu z dorobkiem trzech bramek znajduje się zawodnik Boma Meble Łukasz Malinowski.

Komplet wyników 1. kolejki - 15 listopada (sobota):

Amatorzy - Boma Meble 2:3 (0:1)
0:1 - Malinowski (6.), 0:2 - Malinowski (20.0, 1:2 - Kussy (21.), 2:2 - Karbowski (27.), 2:3 - Malinowski (29.).

Agrochem Gronowo Elb. - BIG 2:2 (1:1)
0:1 - Kowalski (7.), 1:1 - Siedlecki (10.), 2:1 - Stelmach (19.), 2:2 - Ressel (24.).

Legioniści - Hydralex 0:2 (0:0)
0:1 - Rosenau (21.), 0:2 - Kolosov (25.).

Dowodzenie - Fiat Auto-El 0:4 (0:2)
0:1 - Bieliński (8.), 0:2 - Brzeziński (13.), 0:3 - Brzeziński (25.), 0:4 - Mostowiec (28.).

C.R.P. Wopal - ZUO 5:0 (2:0)
1:0 - Opęchowski (4.), 2:0 - Fedeczko (5.), 3:0 - Błażko (19.), 4:0 - Pachuta (28.), 5:0 - Opęchowski (28.).

Pujan II - LZS Markusy 3:2 (1:1)
1:0 - Chęsy (5.), 1:1 - Nieżurawski (8.), 2:1 - Chęsy (23.), 2:2 - Sawicki (29.), 3:2 - Grochowski (30.).

III liga
Pierwszym liderem został zespół Duet, który pokonał 5:2 Pol-Plast. Wyrównana walka trwała do 18 minuty kiedy to Pol-Plast zdobył bramkę kontaktową i przegrywał 2:3. W ostatnich dwóch minutach do siatki rywali trafił jednak Bartłomiej Lubowiecki trzy bramki w meczu) i komplet punktów powędrował na konto Duetu.

Od zwycięstwa rozgrywki rozpoczął także zespół OPS Milejewo, który okazał się lepszy o jedną bramkę od Unijnej Szkoły Europejskiej. Po pierwszej odsłonie pojedynku to jednak USE bliższe było wygranej, prowadząc 3:2. Zwycięstwo ekipie z Milejewa dał jednak Jakub Sznajder, który po przerwie trzykrotnie pokonał bramkarza rywali i mecz zakończył się wynikiem 5:4.

Trzecim zespołem z kompletem punktów jest The Reds, który mimo, że od 10 minuty przegrywał 0:1, to jeszcze w pierwszej połowie nie tylko wyrównał, ale także wyszedł na prowadzenie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla The Reds Zbigniew Piasta.

Jedyny remis 2:2 padł w spotkaniu pomiędzy drużynami Citroen Postek i Handbud. Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach byli piłkarze ekipy Citroen Postek, którzy po golach Piotra Bałdygi i Piotra Światkowskiego prowadzili 2:0. Gościom udało się wyrównać po przerwie, a autorami bramek okazali się Grzegorz Megger i Paweł Kleban.

W klasyfikacji strzelców po pierwszej kolejce z trzema trafieniami prowadzi dwóch zawodników: Jakub Sznajder z OSP Milejewo oraz Bartłomiej Lubowiecki z Duetu.

Citroen Postek - Hanbud 2:2 (2:0)
1:0 - P. Bałdyga (2.), 2:0 - Światkowski (5.), 2:1 - Megger (17.), 2:2 - Kleban (22.).

The Reds - Zagłada 2:1 (2:1)
0:1 - Piotrowski (10-sam.), 1:1 - Suchcicki (13.), 2:1 - Piasta (15.).

Unijna Szkoła Europejska - OSP Milejewo 4:5 (3:2)
0:1 - Gagat (3.), 1:1 - Sobczak (4.), 2:1 - Kiełtyka (6.), 3:1 - Budziwojski (7.), 3:2 - Sznajder (12.), 3:3 - Sznajder (18.), 4:3 - Sobczak (22.), 4:4 - Czajka (23-sam.), 4:5 - Sznajder (26.).

Duet - Pol-Plast 5:2 (3:1)
1:0 - Grabowski (6.), 2:0 - Grabowski (11.), 2:1 - R. Kulesza (12.), 3:1 - Lubowiecki (14.), 3:2 - P. Klejwachter (18.), 4:2 - Lubowiecki (28.), 5:2 - Lubowiecki (29.).