Środa, 8.05.2024, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza

Elwo Etna z Pucharem Ligi

11.02.2008, 18:02:39 Rozmiar tekstu: A A A

W sezonie 2007/2008 zwycięzcą halowego Pucharu Ligi Norgips Cup została drużyna Elwo Etna. W finale występujące w SuperLidze Elwo pokonało grającą w I lidze Lirę 5:0 (0:0).

W sobotę w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy al. Grunwaldzkiej, tuż po zakończeniu meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych Startu Elbląg, rozegrany został finał Pucharu Ligi Norgips Cup. W tym sezonie w ostatnim i najważniejszym meczu pucharu zmierzyły się ze sobą Elwo Etna i Lira. Obie drużyny dzieli, a właściwie dzieliła, jedna klasa rozgrywkowa. Elwo Etna w tym sezonie walczy o mistrzowski tytuł i przed ostatnią kolejką zachowało jeszcze szanse na zwycięstwo w lidze. Natomiast Lira w sezonie 2007/08 występowała w I lidze i po bardzo udanym sezonie zajęła pierwsze miejsce i awansowała do SuperLigi. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami już za nami, a kolejne w przyszłym sezonie, ale już nie w pucharze a w rozgrywkach ligowych.

Wracając do finału, to prawie dwustu osobowa grupa kibiców oglądała ciekawe widowisko. W pierwszej odsłonie faworyzowane Elwo Etna miało spore problemy ze sforsowaniem obrony rywali. To Lira miała więcej okazji by zdobyć prowadzenie, jednak w bramce Elwo świetnie spisywał się Dawid Humla. W drugiej połowie (mecz rozgrywany był 2x20 minut) coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Elwo, ale kibice i tak na bramki musieli czekać niemal do końca spotkania. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach, w których Elwo zdobyło aż pięć bramek. Wynik w 35 minucie otworzył Sebastian Gryka, który niespełna 60 sekund później podwyższył prowadzenie Elwo na 2:0. Jeszcze w tej samej minucie Elwo zdobyło trzecią bramkę, a jej autorem okazał się Kamil Kowalski. Kolejne trafienie zaliczył Karol Styś, a wynik pojedynku ustalił Szymon Trusiło. Tuż po zakończeniu pojedynku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zwycięski zespół oprócz okazałego pucharu otrzymał także komplet sprzętu sportowego ufundowanego przez sponsora pucharu firmę Norgips.

Lira - Elwo Etna 0:5 (0:0)
0:1 - Gryka (35.), 0:2 - Gryka (36.), 0:3 - Kowalski (36.), 0:4 - Styś (37.), 0:5 - Trusiłło (40.).

Skład zwycięskiej drużyny: Dawid Humla - Jarosław Gasiński, Jarosław Pokrątka, Wojciech Pawicki, Karol Styś, Paweł Zieliński, Sebastian Gryka, Daniel Baran, Piotr Tyburski, Szymon Trusiło, Kamil Kowalski, Marcin Wielgat. Meneger: Zbigniew „Osama” Urbaniak.