Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Lira ponownie na czele

22.01.2008, 11:18:19 Rozmiar tekstu: A A A

Pracowity weekend miały zespoły grające w I lidze ELH, które rozegrały dwie kolejki. Przyniosły one spore zmiany w tabeli. Liderem została ponownie Lira, a prowadzący dotychczas Kromet spadł na czwartą pozycję. W SuperLidze pozycjami zamieniły się Elwo i Asenhajmer, który awansował na drugie miejsce. Natomiast w II lidze, po zwycięskim meczu z Pomowcem Gronowo Elbląskie, na pierwszym miejscu nadal jest Bogdanka.

SuperLiga
Najbardziej pracowity weekend miały dwa zespoły SuperLigi: Elwo Etna i REM. Obie ekipy najpierw rozegrały mecz zaległy, a następnie zmierzyły się ze swoimi rywalami w zaplanowanej na ten dzień dziewiątej kolejce. Taki manewr okazał się udany tylko dla jednego zespołu z tej dwójki. A chodzi o REM, który pokonał Elwo Etna i Stokrotki.. Elwo natomiast w niedzielę zdobyło zaledwie jeden punkt remisując z DRE 4:4.

REM spotkanie zaległe z Elwo rozpoczął od szybkiej straty bramki, ale w kolejnych minutach prezentował się już zdecydowanie lepiej i do przerwy doprowadził do stanu 1:1. W drugiej odsłonie dwie bramki Mariusza Elminowskiego oraz trafienie Michała Niesiobędzkiego dały drużynie REM prowadzenie 4:1. Ambitnie grające Elwo starało się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie punkty powędrowały na konto rywali.

W drugim pojedynku REM miał teoretycznie słabszego przeciwnika, choć wygrana ze Stokrotkami nie przyszła wcale łatwo. Szybko zdobyte trzy bramki nieco uśpiły czujność REM-u, co chciały wykorzystać Stokrotki. W ostatnich minutach dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Martin Strach ale było to za mało na doprowadzenie choćby do remisu.

Natomiast Elwo Etna w drugim swoim meczu tego dnia zmierzyło się z DRE. Pierwsza połowa to popisowa gra DRE, które prowadziło już nawet 3:0. Od tego momentu coraz groźniejsze stawały się akcje Elwo, które w 28 minucie doprowadziło do remisu 3:3. Kiedy w ostatniej minucie pojedynku Mateusz Bogdanowicz zdobył czwartą bramkę dla DRE wydawało się, że nic już nie jest w stanie odebrać tej drużynie zwycięstwa,. Jednak ostatnia akcja Elwo przyniosła wyrównanie, a bramkę na 4:4 zdobył Sebastian Gryka.

Ciężką przeprawę miał także lider Specjaliści, którzy tym razem zmierzyli się z Pujanem. Po kwadransie gry mieliśmy remis 1:1 i zanosiło się na niespodziankę. Jednak w 24 minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Miller.

Najwyższe zwycięstwo w 9. kolejce zanotował Specjal pokonując Metrotest aż 6:1. Już pierwsza połowa, po której Specjal prowadził 4:0 zniechęciła do gry rywali. Po zmianie stron kibice obejrzeli jeszcze trzy bramki, ale tylko jedna była autorstwa Metrotestu i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Specjala.

W pozostałych meczach Wiarus uległ Służbom Miejskim 1:3, EC pokonało Straż Pożarną 4:1, a Asenhajmer otrzymał punkty walkowerem, gdyż na mecz nie stawił się Przeciwlotnik.

Po ośmiu kolejkach w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal znajduje się zawodnik DRE Kamil Kuczkowski, który do tej pory zdobył już 16 bramek. Za nim z dorobkiem 11 bramek znajduje się aż pięciu zawodników: Arkadiusz Hull (EC), Kamil Kowalski i Karol Styś (Elwo), Tomasz Sambor (Służby Miejskie) i Grzegorz Miller (Specjaliści).

Komplet wyników 9. kolejki - 20 stycznia (niedziela):

Specjal - Metrotest 6:1 (4:0)
1:0 - Ł. Wolak (5.), 2:0 - Ł. Wolak (6.), 3:0 - Gierko (8.), 4:0 - Fedak (11.), 5:0 - Gawryś (23.0, 6:0 - Ł. Wolak (27.), 6:1 - Boniecki (30.).

Specjaliści - Pujan 2:1 (1:1)
1:0 - Burzyński (8.), 1:1 - Czarnecki (15.), 2:1 - G. Miller (24.).

Wiarus - Służby Miejskie 1:3 (0:1)
0:1 - Kowalewski (8.), 0:2 - P. Sambor (23.), 1:2 - Rogowski (25.), 1:3 - Stefaniak (29.).

EC - Straż Pożarna 4:1 (2:0)
1:0 - Niedźwiedzki (5.), 2:0 - Brzezicki (7.), 2:1 - Wojtas (23.), 3:1 - Kopycki (28.), 4:1 - Brzezicki (29.).

REM - Stokrotki 3:2 (2:0)
1:0 - Stępień (12.), 2:0 - Elminowski (14.), 3:0 - Elminowski (22.) 3:1 - Strach (28.), 3:2 - Strach (30.).

DRE - Elwo Etna 4:4 (3:1)
1:0 - Kuczkowski (8.), 2:0 - Bogdanowicz (10.), 3:0 - Jaromiński (12.), 3:1 - Wielgat (15.), 3:2 - Tyburski (19.), 3:3 - Gryka (28.), 4:3 - Bogdanowicz (30.), 4:4 - Gryka (30.).

Przeciwlotnik - Asenhajmer 0:3 walkower

Mecz zaległy:
Elwo Etna - REM 3:5 (1:1)
1:0 - Styś (5.), 1:1 - Szechlicki (11.), 1:2 - Niesiobędzki (18.), 1:3 - Elminowski (25.), 1:4 - Elminowski (26.), 2:4 - Zieliński (27.), 3:4 - Styś (30.), 3:5 - Fijałkowski (30.).

I liga
W miniony weekend zespoły I ligi rozegrały aż dwie kolejki, które przyniosły sporo przetasowań w tabeli. Najważniejsza zmiana, to ta na pozycji lidera. Po krótkiej przerwie znów na czele znajduje się Lira, choć zespół ten rozegrał tylko jeden mecz. Przypomnijmy, że Lira już wcześniej rozegrała swój mecz z Krometem (przegrany 1:4) ale za to w niedzielę w spotkaniu na szczycie okazała się lepsza od ADI-Fachman wygrywając 4:2. Po kwadransie gry mieliśmy remis 1:1, a bramki dla obu drużyn zdobywali: Tomasz Sielezin i Przemysław Kleinwachter. W drugiej połowie spotkanie nadal było bardzo wyrównane, choć lepiej i precyzyjniej strzelali piłkarze Liry. Trzykrotnie do bramki rywali trafił Arkadiusz Kurowski, natomiast ADI-Fachman odpowiedział tylko jedną bramką Przemysława Kleinwachtera jednak tego dnia było to za mało na dobrze grającą Lirę.

Na drugie miejsce awansował wspomniany już zespół ADI-Fachman mimo niedzielnej porażki z Lirą. W sobotę za to piłkarze tego zespołu mieli więcej szczęścia wygrywając z Qraś Meble 6:5. Okazało się, że ostatni w tabeli Qraś Meble walczył jak równy z równym z pretendentem do awansu. Jeszcze pięć minut przed końcem pojedynku mieliśmy remis 5:5 i zanosiło się na sporą niespodziankę. Jednak w ostatnich dwóch minutach Tomasz Rogowski pokonał bramkarza przeciwników i dał ekipie ADI-Fachman wygraną.

Fotel lidera stracił natomiast Kromet, który podobnie jak Lira w ten weekend grał tylko jedno spotkanie. Tym razem zmierzył się z niżej notowanym ZUB Mytych. Po pierwszej połowie, po której Kromet prowadził 2:0, nic nie zapowiadało, że punkty mogą zdobyć rywale. Okazało się jednak, że po zmianie stron na boisku lepiej radzili sobie rywale. W 24 minucie sygnał do ataku dał Damian Bukowski zdobywając bramkę kontaktową, a pięć minut później do remisu doprowadził Bartłomiej Śmigielski. By tego było mało ten sam zawodnik chwilę później zobaczył czerwoną kartkę, przez co osłabił swoją drużynę. Przewagi liczebnej nie potrafił wykorzystać Kromet, a co gorsza w ostatnich sekundach stracił trzecią bramkę i tym samym pozbawił się choćby jednego punktu.

Miejsce premiowane awansem stracił także Dream, który w czasie weekendu grał ze zmiennym szczęściem. W sobotę zespół ten niespodziewanie uległ ekipie Feniks Znicz aż 2:5. Po jedenastu minutach Dream przegrywał już 0:3, a w 25 minucie Feniks Znicz podwyższył prowadzenie do 5:1. W końcówce Dreamowi udało się nieco zmniejszyć straty, ale i tak punkty powędrowały na konto rywali.

W niedzielę Dream zagrał już zdecydowanie lepiej, ale i tak było to za mało by odnieść zwycięstwo. W konfrontacji z G-9 ponownie Dream musiał odrabiać straty. W 26 minucie G-9 prowadziło 2:0 i wydawało się, że wygranej nie wypuści już z rąk. Jednak ambitnie grający Dream po dwóch bramkach Tomasza Nowickiego doprowadził do wyrównania.

Z całej stawki czternastu zespołów miniony weekend do udanych mogą zaliczyć zaledwie cztery drużyny, które zdobyły komplet punktów. Po dwa zwycięstwa zanotowały: Aro-Broń Team, Dulux, ZUB Mytych oraz Feniks Znicz. Wygrane sprawiły, że wszystkie wspomniane drużyny poprawiły swoje pozycje w tabeli.

Po dziesięciu kolejkach nadal na czele klasyfikacji strzelców z dorobkiem 19 bramek znajduje się zawodnik Dreamu Tomasz Nowicki. Za nim z szesnastoma bramkami jest Grzegorz Socha z zespołu ZUB Mytych. Trzecia pozycja przypadła Tomaszowi Sielezinowi z Liry, który do tej pory strzelił 12 bramek.

Komplet wyników 9. kolejki - 19 stycznia (sobota):

Aro-Broń Team - Laguna 3:2 (1:0)
1:0 - Sinica (14.), 2:0 - Wojtaś (20.), 2:1 - M. Goryszewski (27.), 3:1 - Wojtaś (28.), 3:2 - Białoszewski (30.).

Dulux - Amatorzy 2:0 (1:0)
1:0 - Łoś (15.), 2:0 - Wojciechowski (30.).

Qraś Meble - ADI-Fachman 5:6 (4:4)
0:1 - Rogowski (4.), 0:2 - M. Szmydt (4.), 1:2 - Raszewski (6.), 2:2 - Raszewski (7.), 2:3 - Załucki (8.), 2:4 - Załucki (8.), 3:4 - Wandyk (10.), 4:4 - Szczęchuła (15.), 5:4 - Pankiewicz (23.), 5:5 - M. Szmydt (25.), 5:6 - Rogowski (28.).

Lira - Kromet 1:4 (1:2)
0:1 - Osiak (11.), 0:2 - Popiołek (14.), 1:2 - Sielezin (15.0, 1:3 - Jernat (17.), 1:4 - K. Gorgol (24.).

ZUB Mytych - G-9 5:4 (1:1)
1:0 - Śmigielski (8.), 1:1 - Baranowski (13.), 2:1 - Bukowski (17.), 3:1 - Socha (18.), 4:1 - Urbanowski (22.), 4:2 - Liszko (26.), 4:3 - Liszko (27.), 4:4 - Liszko (28.), 5:4 - Socha (29.).

Dream - Feniks Znicz 2:5 (1:3)
0:1 - Dąbrowski (7.), 0:2 - Jodziałło (11.), 0:3 - Kręgiel (11.), 1:3 - T. Nowicki (13.), 1:4 - Jodziałło (18.), 1:5 - Orszewski (24.), 2:5 - T. Nowicki (28.).

WSZ - Miś 7:2 (3:0)
1:0 - Paszkiewicz (7.), 2:0 - Sobotowicz (11.), 3:0 - Sobotowicz (12.), 4:0 - Czyżak (17.), 4:1 - Gajewski (22.), 4:2 - Rentflejsz (23.), 5:2 - Sobotowicz (24.), 6:2 - Malach (25.), 7:2 - Sznajder (29.).

Komplet wyników 10. kolejki - 20 stycznia (niedziela):

Feniks Znicz - WSZ 3:1 (2:0)
1:0 - Jodziałło (6.), 2:0 - Czubiński (11.), 3:0 - Stępniewski (25.), 3:1 - Sobotowicz (29.).

G-9 - Dream 2:2 (1:0)
1:0 - Molga (4.), 2:0 - Lisiecki (26.), 2:1 - T. Nowicki (26.), 2:2 - T. Nowicki (28.).

Miś - Dulux 0:3 (0:2)
0:1 - Łoś (6.), 0:2 - Parszuto (11.), 0:3 - Werecik (21.).

Kromet - ZUB Mytych 2:3 (2:0)
1:0 - Jernat (9.), 2:0 - R. Gorgol (13.), 2:1 - Bukowski (24.), 2:2 - Śmigielski (29.), 2:3 - Pachuta (30.).

ADI-Fachman - Lira 2:4 (1:1)
0:1 - Sielezin (2.), 1:1 - P. Kleinwachter (3.0, 1:2 - Kurowski (20.), 2:2 - P. Kleinwachter (23.), 2:3 - Kurowski (28.0, 2:4 - Kurowski (29.).

Laguna - Qraś Meble 3:2 (2:0)
1:0 - Pudlik (5.), 2:0 - Białoszewski (8.), 3:0 - P. Goryszewski (25.), 3:1 - Szczęchuła (26.), 3:2 - Korejbło (28.).

Amatorzy - Aro-Broń Team 1:6 (0:3)
0:1 - Tyburski (12.), 0:2 - Wojtaś (14.), 0:3 - Kania (15.), 0:4 - Wojtaś (18.), 0:5 - Wojtaś (21.), 0:6 - Sinica (27.), 1:6 - Danielewicz (28.).

II liga
Najciekawiej w 9. kolejce zapowiadał się pojedynek prowadzącej Bogdanki z drugim w tabeli Pomowcem Gronowo Elbląskie. I faktycznie mecz ten mógł się podobać publiczności. W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównaną walkę, a obie drużyny stwarzały sporo podbramkowych sytuacji. Lepszą skutecznością popisała się Bogdanka, i to ta drużyna do przerwy prowadziła 3:1. Po zmianie stron tempo gry nie spadło, a kibice zobaczyli jeszcze trzy bramki. Dwie strzelił Michał Tomczyk, a Pomowiec odpowiedział tylko bramką Wojciecha Sądeja i mecz zakończył się wygraną Bogdanki 5:2.

Ciekawe widowisko stworzyły także zespoły BIG i Dowodzenia. Już po trzech minutach i bramce Mateusz Chuszczy BIG prowadził 1:0. Stracona bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Dowodzenia, którzy straty odrobili z nawiązką. Do remisu doprowadził w 11 minucie Bartłomiej Zaleski, a kolejne trzy trafienia (dwa po przerwie) zaliczył Paweł Studziński i mecz zakończył się zwycięstwem Dowodzenia 4:1.

Na pozycję wicelidera awansowało AC Mapei, które wykorzystało potknięcie Pomowca Gronowo Elbląskie. Nowy wicelider tym razem wygrał z Pujanem II 3:0. W pierwszej odsłonie do bramki Pujana trafiali: Karol Pętlicki i Rafał Niemczyk, a po przerwie wynik na 3:0 ustalił Marek Niewiadomski.

Ciekawy przebieg miało także spotkanie Legionistów z Renault/PC Koni. Po kwadransie gry Renault prowadził już 3:1, ale w drugiej odsłonie po dwóch trafieniach Rafała Gomułki mieliśmy remis 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Renault. Sześć bramek w ciągu sześciu minut i tylko jedna odpowiedz Legionistów to wszystko sprawiło, że trzy punkty powędrowały na konto Renault.

W trzech pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek. Robto uległo Hydralexowi 0:2, Paters nie sprostała ekipa Fiat Auto-El przegrywając 2:6, a ZUO po zaciętym meczu uległo C.R.P. Wopal 4:5.

W klasyfikacji strzelców nastąpiła zmiana. Ponownie na samodzielne prowadzenie wyszedł Michał Tomczyk (Bogdanka), który ma już na swoim koncie 23 bramki. Kolejne miejsce zajmuje dwójka zawodników Dowodzenia: Bartłomiej Zaleski i Paweł Studziński, którzy do tej pory zdobyli po 21 bramek. Na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców już ze sporą stratą do trójki prowadzących jest Mateusz Huszcza (BIG), który zdobył do tej pory 12 bramek.

BIG - Dowodzenie 1:4 (1:2)
1:0 - Huszcza (3.), 1:1 - Zaleski (9.), 1:2 - Studziński (11.), 1:3 - Studziński (16.), 1:4 - Studziński (25.).

Robto - Hydralex 0:2 (0:0)
0:1 - Kurleto (20.), 0:2 - Rosenau (27.).

Paters - Fiat Auto-El 2:6 (0:2)
0:1 - Mostowiec (4.), 0:2 - J. Chmielewski (10.), 0:3 - Grabowski (18.), 0:4 - Buczkowski (19.), 0:5 - Mostowiec (23.), 1:5 - T. Haracz (26.), 2:6 - T. Haracz (27.).

Pujan II - AC Mapei 0:3 (0:2)
0:1 - Pętlicki (5.0, 0:2 - Niemczyk (14.), 0:3 - Niewiadomski (19.).

Bogdanka - Pomowiec Gronowo Elbląskie 5:2 (3:1)
1:0 - Tomczyk (6.), 2:0 - Gilarski (8.), 3:0 - Prześniak (14.), 3:1 - Mizdal (14.), 4:1 - Tomczyk (21.), 4:2 - Sądej (23.), 5:2 - Tomczyk (23.).

Legioniści - Renault/PC Koni 4:8 (1:3)
0:1 - Wulczyński (4.), 0:2 - Wołyniec (8.), 1:2 - Tomiałojć (12.), 1:3 - D. Wielgat (14.), 2:3 - Gomułka (20.), 3:3 - Gomułka (22.), 3:4 - Bożek (24.), 3:5 - Wulczyński (25.), 4:5 - Ciężkowski (27.), 4:6 - Stefański (29.), 4:7 - Wołyniec (29.), 4:8 - Wulczyński (30.).

ZUO - C.R.P.Wopal 4:5 (2:2)
1:0 - A. Włodarczyk (3.), 2:0 - A. Włodarczyk (7.), 2:1 - Fedeczko (14.), 2:2 - Mikołajski (11.), 2:3 - Fedeczko (17.), 2:4 - Szklarczuk (18.), 3:4 - A. Włodarczyk (20.), 4:4 - Z. Włodarczyk (25.), 4:5 - Błażko (29.).