Sobota, 18.09.2021, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elbląscy radni apelują do Premiera RP i Rządu

02.11.2020, 10:01:52 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy radni apelują do Premiera RP i Rządu
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Stanowisko Klubów Radnych Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie aktualnej sytuacji związanej z protestami kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego znoszącemu dotychczasowy kompromis aborcyjny


Kluby Radnych Koalicji Obywatelskiej i KWW W.Wróblewskiego Rady Miejskiej w Elbląg są zaniepokojone orzeczeniem   „Trybunału   Konstytucyjnego”   w sprawie   uznania   za   niezgodne z Konstytucją RP  art.  4a  ust.  1  pkt.  2  ustawy o planowaniu  rodziny, prowadzącym  do zaostrzenia przepisów  aborcyjnych  obowiązujących  w  naszym  kraju.  Wykreślenie  przesłanki  o  możliwości przerywania  ciąży  z  powodu istnienia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, stanowi  w naszej  ocenie znaczące  zagrożenie  dla  zdrowia  fizycznego  i  psychicznego  kobiet.  Jest  również  ingerencją w szeroko pojęte prawa i  wolności obywatelskie.


Jednocześnie  uważamy  za  skrajnie  nieodpowiedzialne inicjowanie  tak  kontrowersyjnych zmian ustawowych w czasie gigantycznego wzrostu zachorowań  z powodu COVID-19, gdy można było  z  dużym  prawdopodobieństwem  przewidzieć  reakcję  społeczną.  W  tym  też  kontekście zdecydowanie  przeciwstawiamy  się  nawoływaniu  do  czynnej  reakcji  wobec  protestujących    i  tym samym dzieleniu Polek i Polaków.


Orzeczenie  „Trybunału  Konstytucyjnego” odbiera  kobietom  prawo  do  samostanowienia, godzi  w  ich  wolność  i  niezależność.    To  drastyczne  odebranie  kobietom  prawa do  decydowania o własnym  ciele,  zdrowiu  i  życiu.  Podobnie  niezbywalnym  prawem  jest  możliwość  kontestowania decyzji i instytucji państwowych.


W  związku  z  gremialną  reakcją  społeczności  elbląskiej  w  tej  sprawie  oświadczamy,  że  nie zgadzamy  się  na  łamanie  praw  człowieka  w  Polsce.  Apelujemy  do  Prezydenta  RP,  Rządu  RP  oraz Sejmu  i Senatu  RP  o  poszanowanie  praw  obywatelskich.


Zwracamy  się  do  rządzących  o  jak najszybsze rozwiązanie tego konfliktu.

Solidaryzujemy   się   z   protestującymi,   ale   jednocześnie   nie   zgadzamy   na
agresję i wulgaryzmy  skierowane  przeciw  innym  osobom,  w  tym  służbom  porządkowym,  a  także    na dewastację symboli religijnych.

 

W imieniu Radnych:
Przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Adamowicz
Przewodniczący Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego Marek Burkhardt

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ gad
  Poniedziałek, 02.11

  Jesteście smieśni a na proteście nikogo nie widziałem . Protest popieram ale Wasze Lapy precz

 2. 2
  +2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 02.11

  Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest w niewoli a Polak biedakiem

 3. 3
  +5
  ~ kiki
  Poniedziałek, 02.11

  Jak byście przekonali do swojego sprzeciwu radnych z PiS-u i wspólnie wystąpili do rządzących to może miało by to sens, a tak to ... głos wołającego na puszczy ... nic po za tym. Jaką wagę ma głos pana radnego, który to został dolosowany / poprzez rzut monetą /, no jaki?

 4. 4
  +16
  ~ e-g
  Poniedziałek, 02.11

  Zajmnijcie się problemami miasta, po to na was głosowałem !

 5. 5
  +11
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 02.11

  Napisali bo chyba tak wypada, ot obudzili się, może w sprawie PS itp . albo ginekologii napiszecie!!!!!

 6. 6
  +5
  ~ mius
  Poniedziałek, 02.11

  Młodzież niedługo się przekona, że została "wystawiona" przez Strajk Kobiet. Po wczorajszej konferencji i składzie powołanych doradców nie ma już wątpliwości. Boni, Płatek, Szumlewicz... kojarzycie ludzi? Nowe postulaty, które nie są do spełnienia, przyznaje nawet opozycja. Znowu postulaty o LGBT? Naprawdę kobiety i młodzież tak się zaangażowali po to żeby dorzucać im nowe "hasła"? Przykre, że zaangażowanie kobiet i młodzieży zostało tak zmarnowane przez parę indywidualistek...

 7. 7
  +10
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 02.11

  Tydzień potrzeba im było na przemyślenia i kalkulację po której stronie stanąć. Szacun.

 8. 8
  +2
  ~ ktoś
  Poniedziałek, 02.11

  Do młodzieży wypisującej hasła na kartonach: wulgaryzmy nie świadczą o racji i tłumaczenie o większej sile wyrazu wielu nie przekonują. Teraz trwa swoista licytacja, kto bardziej wulgarnie, kto bardziej chamsko. Bądźcie bardziej kreatywni ale bez wulgarnych tekstów - do większej grupy ludzi dotrzecie ze swoim przekazem.

 9. 9
  +7
  ~ Stoicki Obserwator
  Poniedziałek, 02.11

  One chcą w postulatach prawa do aborcji na żądanie bez względu na wszystko. Mówią o odbieraniu praw i decyzji, a nadal ne widać w tych postulatach nic o prawie decyzji mężczyzn ws. ich własnego, potencjalnie przyszłego dziecka. Zupełnie jakby akurat w trakcie ciąży płód przestawał mieć cokolwiek wspólnego z ojcem. Nie może być tak, że tylko kobieta decyduje o usunięciu płodu skoro w połowie należy też on do jej partnera, więc niech nie gadają o to, że walczą o wolny wybór skoro same nie chcą go dać ojcu! Za to, jak przychodzi kwestia alimentów to taka "nowoczesna wyzwolona kobieta" nagle sobie przypomina, ze dziecko ma jednak też ojca :) Wygodnie prawda? :) Zwykle, zakłamane karykatury kobiet, które chcą po prostu gzić na prawo i lewo, jak coś to usunąć sobie ciąże, bo je "poniosło"..

 10. 10
  +7
  ~ Myśląca
  Poniedziałek, 02.11

  Coraz więcej kobiet otworzyło oczy. Z każdym dniem na protestach, będzie ich coraz mniej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.