Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Będzie można łamać prawo? "Nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe"

14.09.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie można łamać prawo? "Nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe"
- Posłowie PiS okręgu Elbląg głosowali za procedowaniem haniebnego projektu nowelizacji specustawy COVID-19. W projekt, znany jako "Bezkarność plus", wpisano sławetny art. 10d, mówiący w największym skrócie o tym, że nie popełnia przestępstwa ten, kto popełnia przestępstwo, o ile powie, że chciał dobrze - mówił Jan Krysiak, lider Klubu Konfederacji Elbląg podczas zwołanej dziś (14.09.) konferencji prasowej.
 
Przedstawiciele elbląskiego oddziału partii Korwin wyrazili swoje stanowisko dot. zmian w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 
"Celem ustawy jest wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli wyłączyć bezprawność, a w konsekwencji przestępczość, czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania choroby zakaźnej COVID-19. Konstrukcja proponowanego kontratypu  nawiązuje do konstrukcji stanu wyższej konieczności. Wymagane jest bowiem spełnienie zasady subsydiarności, tj. stwierdzenie, że osiągnięcie wskazanego celu  inny sposób nie było możliwe lub było istotnie zagrożone. W proponowanym rozwiązaniu uwzględniono również kryterium interesu społecznego."
 
 
Ta ustawa to takie ułaskawienie prezydenckie tyle, że z automatu, masowo. 12 sierpnia br. został złożony projekt ustawy, druk sejmowy 539. Podpisany przez kilkudziesięciu posłów PiS, m.in. przez posła Leonarda Krasulskiego. Ta ustawa, która jest propozycją zmiany ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 ma jeden krótki zapis: "nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19  narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy jeśli działa w interesie publicznym i bez  naruszenia tych obowiązków bądź przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione."
 
- podkreślił Jan Krysiak.
 
 
14 sierpnia br., podczas posiedzenia w Sejmie, poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw przeciw wprowadzeniu takich zmian w ustawie. - Marszałek Witek zarządziła głosowanie i odrzuciła uzasadnienie tego sprzeciwu. Nie byli w ogóle zainteresowani dlaczego był ten sprzeciw - stwierdził Jan Krysiak.
 
 
Głosowanie się odbyło i PiS to głosowanie przegrał. Anie nie oznacza to odrzucenia tej ustawy, tylko skierowanie jej do komisji finansów publicznych i prawdopodobnie ta ustawa będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli za dwa dni. Posłowie PiS będą próbowali prowadzić to prawo normalną ścieżką
 
- dodał Jan Krysiak.
 
Za odrzuceniem sprzeciwu Grzegorza Brauna głosowali m.in. posłowie PiS z okręgu elbląskiego. - Czym grozi przyjęcie tej ustawy? Bezkarnością rządzącym! Będzie to precedens pozwalający nie tylko tej ekipie, ale wszystkim następnym uchwalać dowolne ustawy sankcjonujące przestępcze procedury - podkreślił Andrzej Wyrębek, prezes elbląskiego okręgu partii Korwin.
 
Przedstawiciele elbląskiego oddziału Konfederacji na piśmie zwrócili się z apelem do posłów PiS, by "z rozsądkiem głosowali 16 sierpnia". - Jeśli wejdzie ta ustawa to stracimy nasze podstawowe prawa obywatelskie, bo każdy urzędnik czy policjant będzie mógł bronić się, że on przeciwdziałał koronawirusowi i chciał dobrze - dodał Paweł Sobótka, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Młodych dla Wolności, młodzieżówki partii Korwin.
 
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ tfyhgjk
  Poniedziałek, 14.09

  brawo Konfederacja Elbląg

 2. 2
  --8
  ~ Ali Al Ahmadi
  Poniedziałek, 14.09

  oho Korwin znów znalazł se dzieciaków na tzw. pożytecznych idiotów, którzy będą za darmo tyrać na partię, podczas gdy on sam i kilku kolesi z zarządu będzie kosił kilkunastomilionowy hajs partyjnej subwencji. Przejrzyjcie na oczy chłopy, bo szkoda waszej energii na ten szajs.

 3. 3
  +7
  ~ Bartosz
  Wtorek, 15.09

  Tych młodych, popierających PIS dlatego że chcą zarobic, dostac pracę , bez kwalifikacji.. to jeszcze rozumiem. Oni nie wiedzą co czynią. Ale ta cała reszta.... wstyd. Dobrze że Elbląg od wielu lat nie popiera najgorszej władzy jaka kiedykolwiek spotkała nasz kraj. Przy pomocy przestepców w sukienkach i taty dyrektora, wykorzystują braki intelektualne częsci spoleczenstwa dla swoich dóbr materialnych... A to chyba grzech

 4. 4
  0
  ~ Eugen
  Wtorek, 15.09

  Antysemita ten dziadek. A bo konfederacja jest antysemicka i ale dla kasy poprą każdego nawet tęczowego.

 5. 5
  +3
  ~ Dwie nacje
  Wtorek, 15.09

  To jak to jest nam dzieciom czyli zwykłym Polakom nakazuje się nosić maseczke i odstępy a te h,w garniturach ,aktorzy ,pracownicy tv mają w D. Obostrzenia.

 6. 6
  +1
  ~ Edmund Szwed
  Wtorek, 15.09

  ~ Edmund Szwed przed chwilą ...od początku mówiłem i pisałem, że potrzebny Polakom jest rozum, by rozumowo podejść do tzw. PANDEMII COVID-19, niestety nieliczni z niego korzystali i dotychczas korzystają. Całe szczęście, że są dowody na to, że inni GO mają i używają. https://www.youtube.com/watch?v=wKSOtHzX8oA&feature=emb_share&fbclid=IwAR1g1sTdjcXkL4IutkF3wDWbjoL1qvvhLLiKm6i5OOcaEzTS0Ptz6ucraZ4 Czytaj więcej na https://info.elblag.pl/90,63089,Masz-pytania-dotyczace-epidemii-koronawirusa-Odpowiedzi-mozesz-uzyskac-na-WhatsAppie.html#ixzz6Y6QQamOD

 7. 7
  +2
  ~ Tassss
  Wtorek, 15.09

  Co to za przebierańcy? Młodzi wyglądają jak na wybiegu dla modelów,od razu widać co mają w główce. A ten dziadek trzymający transparent w mundurku przypominający styl ubierania w Korei północnej. Co tu dalej komentować?

 8. 8
  0
  ~ Alvares
  Wtorek, 15.09

  Panie Edmund. Polsce potrzebna jest bojowka zbrojna jak IRA wtedy każdy polityk by wiedział że za zdradę narodu jest podjazd i kulka w łeb

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8883001804352