Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Nadzwyczajna sesja odbędzie się w trybie zdalnym!

07.04.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nadzwyczajna sesja odbędzie się w trybie zdalnym!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
W czwartek, 9 kwietnia, o godz. 14.00, odbędzie się sesja nadzwyczajna. Po raz pierwszy zostanie zorganizowana w trybie zdalnym.
 
Podczas sesji, w Urzędzie, będzie jedynie Prezydent Elbląga, Wiceprezydenci, Przewodniczący RM, Skarbnik Miasta i dyrektor biura Rady Miejskiej. Radni z domów będą łączyć się z nimi on-line.
 
System, za pomocą którego wszyscy uczestnicy sesji mają się widzieć i słyszeć ma być testowany dziś i jutro.
 
W porządku obrad są cztery punkty. Jest uchwała w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Elbląg lata 2020-2034 i w sprawie budżetu miasta Elbląg na 2020.
 
Radni podejmą też decyzję w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Wojewodą Warmińsko- Mazurskim dotyczącego przyjęcia zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2020 roku.
 
- W dniu 23 stycznia 2020 r. Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwrócił się z propozycją zawarcia porozumienia dotyczącego przyjęcia zadań z zakresu administracji rządowej związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, gmina może zawierać z organami administracji rządowej porozumienia w sprawie wykonania zadań z zakresu administracji rządowej - wyjaśnia Antoni Czyżyk, Przewodniczący RM w Elblągu.
 
Zadania objęte porozumieniem polegają na wypłacaniu dodatkowych wynagrodzeń dla osób wchodzących w skład powiatowej komisji lekarskiej za udział w pracach tej komisji poza godzinami ich pracy zawodowej oraz pokrywaniu wynagrodzeń lekarzy i średniego personelu medycznego, którym podmiot leczniczy udzielił zwolnienia od pracy na czas udziału w pracach powiatowej komisji lekarskiej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
 
 
W porozumieniu Wojewoda Warmińsko-Mazurski zobowiązuje się do przekazania środków finansowych na realizację przyjętych zadań. Wobec powyższego przyjęcie uchwały jest zasadne
 
- podaje Antoni Czyżyk.
 
Ostatni projekt uchwały dotyczy powołania Rady Społecznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. - Zgodnie z art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą działa rada społeczna, która jest organem inicjującym i opiniodawczym podmiotu tworzącego i doradczym kierownika - informuje Antoni Czyżyk.
 
 
Ze względu na objęcie funkcji Wiceprezydenta Miasta Elbląg przez Pana Michała Missan zaistniała konieczność uzupełnienia składu rady społecznej i wskazania przez Radę Miejską innej osoby jako jej przedstawiciela w Radzie Społecznej Szpitala. Uchwała nie rodzi skutków finansowych
 
- zaznacza Antoni Czyżyk.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ fiki miki
  Wtorek, 07.04

  Totalna inwigilacja? I na to się zgodzili radni? Czy nie można było znaleźć odpowiednich pomieszczeń? Chociażby w Szkole Muzycznej / obok UM /? Czy w związku z tą sytuacją UM zakupił dla każdej radnej i każdego radnego nowe laptopy, słuchawki, kamerki i inne akcesoria? Jeśli tak to jaka kwota została wydana? A może by tak prezydent i przewodniczący zakupili maseczki dla mieszkańców wzorem prezydenta Olsztyna.

 2. 2
  +7
  ~ Maseczki dla mieszkancow
  Wtorek, 07.04

  Jak się okazuje Elbląg moze istnieć bez nich,czy są czy nie ma , bez różnicy i taki z tego morał

 3. 3
  +3
  ~ nadzwyczajni
  Wtorek, 07.04

  Wystarczy, że Wróblewski chce, to Czyżyk i "radni" wymachami rąk zatwierdzą. Teraz będą naśladować kaczyńskiego i spółkę - podglądać się przez kamerki. A dla uczniów sprzętu nie ma. Punkty "sesji" są niezwykle ważne i życiowe dla miasta. Tylko jak tu machać przed kamerą? A może kilka autobusów komunikacji miejskiej jeden za drugim jechało by z "radnymi przez miasto - każdy z jednym klubem, no i osobny dla "prezydenta" (może tramwaj z krzakami?). Komunikacja i tak gna pusta przez miasto. To kolejna "nadzwyczajna "sesja z której nic nie wyniknie poza lansem i dietami na święta.

 4. 4
  +4
  ~ :(
  Wtorek, 07.04

  sami siedzą w domach, a innym każą siedzieć w pracy

 5. 5
  +1
  ~ Tomek
  Wtorek, 07.04

  Czy to jest zgodne z konstytucją?!

 6. 6
  +1
  ~ Gosc
  Wtorek, 07.04

  Jacy Panowie i Panie beda przepracowani. Pytam czemu jest zamkniete targowisko miejskie. Sanepid mowi nie zamykac targowisk Minister Rolnictwa mowi nie ograniczać dostepu do zywnosci a nasz Pan Prezydent jakby tego nie slyszal. Pytam grzecznie jaka jest roznica kiedy stoje pol godziny za wozkiem w Biedronce a stalabym w kolejce na rynku po warzywa u ulubionego sprzedawcy ktorego nie ma bo stracil prace z dnia na dzien. Przeciez mozna zachowac wszelkie zasady bezpieczenstwa typu maseczki rekawiczki plyny do dezynfekcjii. Otwarte sa pawilony i tam nie ma mozliwosci zarazenia sie a na placu jest? Przeciez ta decyzja jest absurdalna i przeczy sama sobie. Oddajcie rynek .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.