Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny musi przeprosić Prezydenta. "Nie ma niczyjej zgody na obrażanie kogokolwiek w publicznej dyskusji"

15.01.2020, 15:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny musi przeprosić Prezydenta. "Nie ma niczyjej zgody na obrażanie kogokolwiek w publicznej dyskusji"
Fot. Archiwum redakcji

Wczoraj, 14 stycznia, w Sądzie Okręgowym w Słupsku zakończył się proces między Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim a Radnym Prawa i Sprawiedliwości Rafałem Traksem. Doszło do ugody. Jakie były jej warunki?
 

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2018 r. Wówczas, w ramach cyklu „Poznaj nową Radę Miasta”, na łamach naszego dziennika, został opublikowany wywiad z Rafałem Traksem. Radny kilkukrotnie odnosił się w nim do działań Witolda Wróblewskiego.


- Ostatnie cztery lata pokazały, że Witold Wróblewski i jego koalicjanci nie mają pomysłu na Elbląg. W zamian za to bardzo szybko rozwija się kolesiostwo oraz tworzenie dziwnych powiązań, które szybko i sprawnie zbierają apanaże. Stowarzyszeniu, które powstało 3 miesiące przed konkursem ma najmniej atrakcyjną ofertę, zostaje  przyznana kwota 200 tys zł  - mówił w wywiadzie Rafał Traks.
 

Reakcja Witold Wróblewskiego było natychmiastowa. Zarzucił on Rafałowi Traksowi nieprawdę, a także naruszenie dobrego imienia. Sprawa trafiła do sądu. W prywatnym pozwie Witold Wróblewski zażądał od radnego przeprosin i publikacji oświadczenia odpowiedniej treści na łamach naszego dziennika.


Wczoraj w sądzie odbyło się pierwsze posiedzenie, na którym doszło do ugody między stronami. Wynika z niej, że Rafał Traks musi przeprosić Witolda Wróblewskiego.

 

Nie ma niczyjej zgody na obrażanie kogokolwiek w publicznej dyskusji. Rozprawa zakończyła się zawarciem ugody. Nie ukrywam, że czuję się usatysfakcjonowany. Zgodziłem się na zaproponowane przez sąd zawarcie ugody pod warunkiem zamieszczenia przeprosin na łamach portalu, w którym ukazał się artykuł. Przed sądem, w trybie ugody, radny Rafał Traks zobowiązał się przeprosić mnie na łamach  info.elblag.pl, zgodnie z moim żądaniem zawartym w powództwie wniesionym do sądu ponad rok temu. Oprócz tego radny Rafał Traks zobowiązał się, że nigdy więcej nie będzie używał w publicznych wypowiedziach słów, które mogłyby kogokolwiek obrażać

– zaznaczył Witold Wróblewski.

 

Mając na uwadze interes Elbląga oraz kierując się jego dobrem w celu rozwiązywania problemów i dużych wyzwań, które stają przed naszym miastem wyraziłem zgodę na propozycje zawarcia ugody, która kończy ten niepotrzebny i niewnoszący nic do debaty publicznej proces

 

– skomentował w rozmowie z nami Rafał Traks.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ :)
  Środa, 15.01

  Radny BEZRADNY, czasami nie da się człowieka słuchać

 2. 2
  +1
  ~ Dupa Jasiu
  Środa, 15.01

  Miękki ten radny igioł się pod presją komucha. Niech zniknie z areny lokalnej politycznej. A ludzie mieli nadzieję, że on będzie prezydentem i naprawi Elbląg. Wstyd.

 3. 3
  0
  ~ Kassandra
  Środa, 15.01

  Jeden wart drugiego. I jeden i drugi pracę i karieę zawdziecza jedynie układom i protekcji - jeden kolesiom zielono-czerwono-tęczowych, a drugi - raz posłowi Krasulskiemu, po zmianie frontu - posłowi Wilkowi, a teraz znowu - posła Krasulskiemu wietrzna pamięć itd.

 4. 4
  --6
  ~ Pyrrus, king
  Środa, 15.01

  Wydaje się, że ten radny bez trudności udowodnił by swoje racje i głoszone poglądy poparł dowodami. Szkoda, że swoją ugodą dał przyzwolenie urzędnikowi na łamanie krytyki. Albo do luftu jest komunikacja "prezydent - mieszkańcy", albo to co do nas dociera o pracy UM, RM jest prawdą a krytyka tego stanu jest ciągana po sądach. W moim odczuciu zwycięsko ze sporu nie wyszedł Wróblewski a tylko Traks się podłożył. Dlaczego?

 5. 5
  +6
  ~ TWÓJ Kumpel
  Środa, 15.01

  - Do Pyrrus king - dobrze, że Pan Prezydent poczuł się usatysfakcjonowany przeprosinami Traksa z PIS za obrażanie i wciskanie głupot oraz pomawianie Pana Prezydenta. Nie należy "pozwolić PIS" na tego typu zachowania i obrażanie godności Prezydenta naszego miasta Elbląg.

 6. 6
  +10
  ~ Znajoma
  Środa, 15.01

  Widać, że są jeszcze niezależne i niezawisłe Sądy. A obywatel Traks z PIS niech się zastanowi nim obrazi kogokolwiek. PIS to taka partia, która wiele razy obraza i zachowuje się bez zastanowienia.

 7. 7
  +8
  ~ ff11
  Środa, 15.01

  Typowe, pisowskie zagrywki - hejtem w człowieka. Tak teraz niszczą marszałka senatu.

 8. 8
  +7
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 15.01

  "Mając na uwadze interes Elbląga oraz kierując się jego dobrem w celu rozwiązywania problemów i dużych wyzwań, które stają przed naszym miastem wyraziłem zgodę na propozycje zawarcia ugody....." - powiedział wyrażając zgodę radny R. Traks. Dziękujemy Panie Radny za wyrażenie zgody !!!!

 9. 9
  0
  ~ paralela?
  Środa, 15.01

  ~ff11 - trudno porównać świństwa świadczone przez pis, ziobrystów i gowinowców wobec Pana Profesora Tomasza Grodzkiego z krytyką sytuacji w Elblągu. Trzeba mieć wiele złej woli, być głuchym i niewidomym , aby porównywać te dwa światy.Przy braku krytyki i obywatelskiej obserwacji czerepak i kozioł zawładnęli by całkowicie ławeczką przed sklepem więcławskiej. Bez obywatelskiej krytyki, nawet mocnej, dwór niczego nie zrobi, nawet nie załata dziury w jezdni. Pójdź po 13.30 załatwić sprawę komunikacyjną - tłum przy zablokowanym automacie biletowym (numerkowym) odbywa seminarium językowe, a język wiodący to łacina. Opłaty gotówką w kasie PKS - w dobie wszech obecnaj cyfryzacji i światłowodów. Pracownicy piszą, stemplują, kwitują wszystko ręcznie . Trudne do usprawnienia?

 10. 10
  --6
  ~ Tutejszy
  Środa, 15.01

  Wstydzę się za to że Prezydentem mojego miasta jest administrator Witold Wróblewski. Ta sprawa pokazuje jak słaba jest to kadencja. Czas na referendum

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.