Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Nastawiamy się na bezpardonową walkę wyborczą z PiS". Koalicja Obywatelska ruszyła z kampanią

21.08.2019, 08:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nastawiamy się na bezpardonową walkę wyborczą z PiS". Koalicja Obywatelska ruszyła z kampanią
Fot. Ryszard Biel

Prawo i Sprawiedliwość niszczy demokrację w Polsce, niszczy to państwo. Dlatego nastawiamy się na bezpardonową walkę wyborczą z tym ugrupowaniem. Pozostałe partie opozycyjne traktujemy oczywiście jako rywali w tym wyścigu wyborczym, ale nie jako przeciwników. Przeciwnikiem dla nas jest PiS - przekonuje Jacek Protas, który w październikowych wyborach ponownie zawalczy o mandat poselski. Kto więc stanie na ringu w narożniku KO? We wtorek (20 sierpnia) poznaliśmy wszystkich kandydatów koalicji do Sejmu i Senatu w okręgu elbląskim.

W poniedziałek rada krajowa i zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdziły listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i do Senatu. Wczoraj (20 sierpnia) koalicja zaprezentowała w Elblągu kandydatów na posłów z okręgu nr 34, obejmującego Elbląga oraz powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski i ostródzki.

Stworzyliśmy szeroki ruch społeczny złożony nie tylko z partii politycznych, ale wspierany przez przeróżne środowiska, po to, aby 13 października skutecznie stanąć do walki z Prawem i Sprawiedliwością. Na listach w okręgu nr 34 znajdziecie państwo zarówno przedstawicieli partii politycznych, jak i również samorządowców, ludzi, którzy działają w organizacjach pozarządowych i przedsiębiorców

- mówił Jacek Protas, "jedynka" na liście KO do Sejmu w okręgu nr 34.

Wśród nich znajdują się czworo elblążan. "Trójką" jest Elżbieta Gelert, posłanka obecnej kadencji i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Z 10. miejsca startuje Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". O mandat poselski powalczą również: Angelika Domańska, reprezentantka Zielonych (14 miejsce) i Łukasz Piśkiewicz, były prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (15 miejsce).

Kandydatem KO do Senatu w okręgu nr 84 jest Jerzy Wcisła. To wspólny kandydat opozycji. Wsparcie dla niego zadeklarowała między innymi Lewica.

Lider zapowiada aktywną kampanię wyborczą. - Ta kampania będzie trochę inna niż chociażby ta przed wyborami do europarlamentu. Ilość kandydatów jest na tyle duża, że będziemy mogli docierać bezpośrednio do mieszkańców, aby przekazywać im nasze założenia programowe, a także przysłuchiwać się ich oczekiwaniom. Rozpoczniemy konwencjami w Elblągu i Olsztynie. Potem chcemy dotrzeć do wszystkich miast, miasteczek i wsi w okręgu - zapowiada Jacek Protas.

Jestem głęboko przekonany, że wraz z innymi partiami opozycyjnymi możemy osiągnąć i osiągniemy taki rezultat, ażeby nie dopuścić do wariantu węgierskiego, w którym to po uzyskaniu większości konstytucyjnej pan Orban tak zmienił konstytucję, ze w tej chwili wygrywa kolejne wybory bez większych problemów. My nie dopuścimy do takiej sytuacji. Stąd też pełna mobilizacja przed wyborami

- dodaje lider listy.

Program koalicji obywatelskiej dla województwa warmińsko-mazurskiego i okręgu elbląskiego powinniśmy poznać na początku września.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 34

1. Jacek Protas
2. Beata Hordejuk
3. Elżbieta Gelert
4. Piotr Cieśliński
5. Ewa Dembek
6. Katarzyna Karolak
7. Marian Janicki
8. Leszek Dziąg
9. Elżbieta Zabłocka
10. Antoni Czyżyk
11. Ryszard Kowalski
12. Krystyna Janczewska
13. Marek Borkowski
14. Angelika Domańska
15. Łukasz Piśkiewicz
16. Miron Sycz

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na Senatora w okręgu nr 84 jest Jerzy Wcisła
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ Jaś Fasola
  Środa, 21.08

  Piekarczyk pokazuje Wam łopatę. Bo do tego się nadajecie. Choć ja mam co do tego też wątpliwości.

 2. 2
  +33
  ~ Klomb
  Środa, 21.08

  Piekarczyk biedny musi znieść takie towarzystwo ,pomylili miejsce P O cy . Niech ida tam do brukseli tam maja kumpli i tych co do nich donoszą . Spadajcie

 3. 3
  +22
  ~ ciekawy
  Środa, 21.08

  Ktoś oprócz dziennikarzy był obecny?

 4. 4
  +37
  ~ N O?
  Środa, 21.08

  A ktory z nich z Elbląga, ktory zrobil i walczył o Elbląg. Żaden na szczaw. Zero głosów tego życzymy.

 5. 5
  +27
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 21.08

  Tu cytuje "....Nastawiamy się na bezpardonową walkę wyborczą..." ok to ja wystąpię o zwrot poniesionych kosztów przez was kiedy wy układaliście się z wichrzycielami?

 6. 6
  +31
  ~ elblążanka
  Środa, 21.08

  Ale program" Bezpardonowa walka z PIS", cudaki. PIS to nie moja bajka , ale ludzie co, więcej banerów powiesicie? A może więcej macie od ciepłej podsadki i tym chcecie walczyć. Z takimi kandydatami to gdyby był wybór to jako ostateczność stawiam na PIS.

 7. 7
  +28
  ~ Belkot
  Środa, 21.08

  Zadnych zmian żadnego przyznania się do błędów. Jesteście przegrani. I ptzegracie.

 8. 8
  --21
  ~ kolo
  Środa, 21.08

  Z tej listy do Sejmu wejdą Protas, Gelert, Cieśliński, Sycz no i jeszcze jedna osoba któraś z pań.

 9. 9
  +27
  ~ czerepak pod kozłem
  Środa, 21.08

  Piekarczyk najmądrzejszy w grupie przyklejonych do koryto-fotela. Piekarczyk symbolizuje dziejową prawdę, że w niektóre głowy nawet łopatą nie nakładziesz przyzwoitości. Także tym pozującym przy nim. Jego mina świadczy, że czuje "patriotę" niczym Krzyżaka przed wiekami. Podajcie, jakakolwiek partia , program z którym idziecie do wyborów. I zaprzestańcie kampanii na piastowanym urzędzie jak czyni to Czerepak z Kozłem. Kandydat na czas kampanii przyzwoicie znika z mediów i urzędu - dotyczy urzędników budżetowych i samorządowych. Piekarczyk wyjaśni co to jest przyzwoitość. No i pokażcie program.

 10. 10
  +24
  ~ Emigrant
  Środa, 21.08

  Wam kury szczać prowadzić... !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2782511711121