Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Kto powinien zostać Marszałkiem Woj. Warmińsko-Mazurskiego?

Grażyna Kluge - 17%

Gustaw Marek Brzezin - 44%

Marszałkiem powinna zostać inna osoba - 38%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Grażyna Kluge (PO) czy Gustaw Marek Brzezin (PSL)? Kto zostanie Marszałkiem?

12.11.2018, 09:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Grażyna Kluge (PO) czy Gustaw Marek Brzezin (PSL)? Kto zostanie Marszałkiem?
Fot. Archiwum redakcji
Funkcję Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kończącej się kadencji pełnił Gustaw Marek Brzezin. Czy ponownie obejmie On to stanowisko? A może Jego miejsce zajmie Grażyna Kluge?
 
Wiemy już, że okręg elbląski będzie posiadał w Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego aż siedmiu przedstawicieli. Wśród nich będzie Grażyna Kluge - dyrektorka Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która była wiceprezydentem Elbląga za czasów prezydentury Grzegorza Nowaczyka.

Na Grażynę Klugę w wyborach do Sejmiku zagłosował 14 tys. 134 osoby. Oznacza to, że zdobyła Ona trzeci najlepszy wynik. Więcej głosów udało się uzyskać jedynie Gustawowi Markowi Brzezinowi z Polskiego Stronnictwa Ludowego (15 tys. 298 głosów) i Marcinowi Kuchnińskiemu z Koalicji Obywatelskiej (15 tys. 136).
 
- Jestem bardzo szczęśliwa z takiego wyniku, ale też mocno zaskoczona, że jest on aż tak wielki. Jeśli on ma być podsumowaniem mojej dotychczasowej pracy to jestem bardzo wzruszona, zadowolono i bardzo wdzięczna wszystkim głosującym – mówiła Grażyna Kluge.
 
Coraz głośniej mówi się o tym, że to jednak Grażyna Kluge ma objąć stanowisko Marszałka naszego województwa. Ile w tym prawdy?
 
 
Na razie nic nie wiadomo. Do mnie też docierają różne plotki, oczekiwania, „chciejstwa”. Ale nic konkretnego nie ma
 
– zapewniała w rozmowie z nami Grażyna Kluge.
 
Czy Grażyna Kluge otrzymała jakąkolwiek oficjalną propozycję? - Jeszcze nie. Nikt oficjalnie ze mną nie rozmawiał. 16 listopada wszyscy nowi radni województwa spotykają się w Olsztynie na szkoleniu w zakresie tego, jak to wszystko funkcjonuje technicznie – dodała Grażyna Kluge. - Wiem, że do końca tygodnia powinny być pewne kwestie ustalone. Posiadam tylko taką wiedzę.
 
Jak zareaguje Grażyna Kluge jeśli jednak takowa propozycja padnie?
 
Jestem do dyspozycji tych osób, które podejmują decyzję. Propozycje mogą być różne. Nie chcę odpowiadać ani twierdząco, ani przeczącą skoro nie znamy jeszcze konkretów
 
– zaznaczyła.
 
A jak uważają nasi czytelnicy? Kto powinien zostać Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie, która potrwa do czwartku 15 listopada do godz. 12.00. Zapraszamy do głosowania.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Kto powinien zostać Marszałkiem Woj. Warmińsko-Mazurskiego?

Grażyna Kluge - 17%

Gustaw Marek Brzezin - 44%

Marszałkiem powinna zostać inna osoba - 38%

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ J - 196
  Poniedziałek, 12.11

  No, a ja - też zdobyłam wiele głosów i postępuję uczciwie. Bardzo chcę. Na razie z odzysku, ale jak się zrzeknę, to jestem wolna. Weźcie mnie.

 2. 2
  --7
  ~ 997
  Poniedziałek, 12.11

  szkoda , że nie Mańkut !!!!

 3. 3
  +7
  ~ ssda
  Poniedziałek, 12.11

  Zlikwidujmy partyjną ordynację na większościową i wtedy możemy mówić o realnym poparciu kandydata. Jakie to zresztą ma dla nasz znaczenie kto będzie marszałkiem chyba, że p. Kluge przeniesie urząd do Elbląga.

 4. 4
  --9
  ~ Tak mówią
  Poniedziałek, 12.11

  Przecież to już wiadomo.Kluge Marszałkiem a były wiceprezydent Boruszka Dyrektorem na jej miejsce w Elblagu ktore zostawi

 5. 5
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 12.11

  A może ktoś inny..... ?? Pozdrawiam.

 6. 6
  --2
  ~ Najnowocześniejszy
  Poniedziałek, 12.11

  Grażyna trzymiej się;)

 7. 7
  +3
  ~ Tropek
  Poniedziałek, 12.11

  Faktycznie zachodzą zmiany nawet nie do pomyślenia. Parę dni temu byłem świadkiem wiekopomnego wydarzenia. Na osiedlu Zawada ktoś zapytał przechodnia o ulicę Generała Andersa i usłyszał odpowiedź, że nie ma takiej ulicy, a jeżeli jej nie może znaleźć to niech zadzwoni do IPN.

 8. 8
  +5
  ~ kolo
  Poniedziałek, 12.11

  PO wygrało więc Marszałkiem powinien zostać radny z ramienia Platformy. 4 lata temu wygrało PSL więc dlatego Brzezin /PSL/ został marszałkiem. Ale jak to bywa PSL może z PiS-em iść w koalicję i wówczas będzie marszałek peeselowski. Zobaczymy czy PSL wybierze dobro mieszkańców czy własne dobra - stanowiska.

 9. 9
  +4
  ~ Zycie nie rychliwe ale......
  Poniedziałek, 12.11

  I dobrze za te lata traktowania Jacka jako zło konieczne teraz role się odwrocą, dlatego nie nośmy glowy zbyt do góry bo ludzie podłości i chamstwo zapamiętają i w swoim czasie podziekują, to rada dla obecnych ksztaltujacych politykę w mieście, wsztstko nawet stanowiska są czasowe

 10. 10
  +13
  ~ Porady na zdrady
  Poniedziałek, 12.11

  Oby tylko towarzycho epecowskie jej nie zaszkodzilo bo brzydki smród się ciagnie za nimi , ich w opiekę niech wezmie ratownik

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3968269824982