Niedziela, 29.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Prezydent Wróblewski o Przekopie Mierzei: To kłamstwo, że jestem przeciwnikiem

24.09.2018, 20:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski o Przekopie Mierzei: To kłamstwo, że jestem przeciwnikiem
Podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski odniósł się m.in. do tematu przekopu Mierzei Wiślanej. - Dziwią mnie informacje, że mi nie zależy na Przekopie. Chcę to zdementować. Jest to kompletna bzdura – zaznaczył.
 
- Moje pierwsze spotkanie po zmianie rządów było z panem Ministrem Gróbarczykiem. Byłem u niego na spotkaniu w Warszawie. A w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej była konferencja (o Pzekopie), którą my, jako samorząd przygotowywaliśmy – mówił Witold Wróblewski.
 
Prezydent zaznaczył, że jego zdaniem Przekop Mierzei to bardzo ważna inwestycja.
 
W strategii samorządu województwa jest wpisany Przekop jako szansa dla naszego miasta. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem i to jest kłamstwo, że jestem spowalniaczem, albo przeciwnikiem Przekopu
 
– dodał Witold Wróblewski.
 
Włodarz Miasta odniósł się także do zarzutu jakoby nie uczestniczył w Komisjach Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. - W Komisjach uczestniczą parlamentarzyści. Na dwóch Komisjach wyjazdowych byłem, bo miałem na nie zaproszenie. Aby pojechać do Sejmu na posiedzenie Komisji to trzeba mieć zaproszenie – stwierdził Prezydent Elbląga. - To dziwne opowieści, że każdy kto chce może przyjść na Komisje.
 
Czy Elbląg odgrywa jakąkolwiek rolę w prowadzonych pracach przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie?
 
Otrzymaliśmy zapytanie odnośnie nie całego projektu, a tylko fragmentu dotyczącego portu w Elblągu. Zaopiniowaliśmy go pozytywnie  W tej chwili całość procedur, działań jest prowadzona przez pana Ministra i Rząd Polski. Tak naprawdę Przekop to nie sprawa samorządu miasta, bo nie miasto będzie ją realizować, tylko administracja rządowa.
 
– mówił Witold Wróblewski.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 22

%95.5 %4.5


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Stop pislamizacji
  Poniedziałek, 24.09

  Czyli cały PiS oni od samego początku kłamią i kłamać będą

 2. 2
  +3
  ~ Pisnokio
  Poniedziałek, 24.09

  Pisnokio

 3. 3
  0
  ~ Wymiot
  Poniedziałek, 24.09

  No tak pis klamie a reszta to czysta jak szklo, zalosne

 4. 4
  +10
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 24.09

  Faktycznie z rok temu , Prezydent miasta na spotkaniu na Zawadzie wypowiedział się bardzo pozytywnie na temat przekopu . Mimo , że temat wypłynął pośrednio z dyskusji z mieszkańcami . Tak było .

 5. 5
  +13
  ~ Fotoshop
  Poniedziałek, 24.09

  1 prosba do kandydatów bo ich reklamy dają po oczach to moze jakies aktualne foty , bo te to z paru lat wstecz , moze należałoby dac z komunii bo wtedy byliby i gładcy i czyści jak łza

 6. 6
  0
  ~ potok wyborczych łgarstw
  Poniedziałek, 24.09

  Widzisz wróbelku - gdybyś był przeciw, uznał bym cię za rozsądnego i mimo twojej bucowatości oddał bym ci mój głos. Dzisiaj zadeklarowałeś przynależność do populistycznych oszołomów. Jako "wybitny" ekonomista wiesz, że "przekop" Elblągowi nic nie da poza kosztami na utrzymanie "portu" i kanału przez Zalew. Żaden towar stąd ani "do tąd" nie popłynie w większej ilości niż dotychczas. Dzisiaj "port" nie zarabia na pensje dla 5 pracowników. Co będzie płynąć do i z Elbląga, skoro Gdynia i Gdańsk nie są wykorzystywane w 50%? Ale w czasie wyborów możesz nawet mówić że lubisz pruszaka, że przestrzegasz prawa, że uczciwie rozstrzygasz sprawy ludzkie, że etycznie wystawiasz zależnych sobie dyr. szkół na listach wyborczych z przekrętem zrzeczenia się mandatu po wyborze, możesz.... kanclerski łeb

 7. 7
  +10
  ~ anonim
  Poniedziałek, 24.09

  I tak Pan ma mój glos,mimo ze osobiscie jestem przeciw przekopowi bo takich klamstw,bzdur,obludy jak za PiSu to nawet za PO nie bylo...Jest Pan Panie Wroblewski na dzien dzisiejszy jedynie najlepsza kandydatura.Powodzenia.

 8. 8
  +1
  ~ pipek18
  Poniedziałek, 24.09

  a wróbelek nas wszystkich kocha i my też go kochamy.

 9. 9
  +1
  ~ Rak
  Wtorek, 25.09

  Już my wyborcy widzimy i wiemy że Pan Wróblewski robisz z wszystkiego kampanię wyborczą. To jest cała twoja filozofia.

 10. 10
  +6
  ~ j23
  Wtorek, 25.09

  przekop nie ma ekonomicznego uzasadnienia - NIKT NIE PODAŁ ILE BĘDZIE W STANIE ZAROBIĆ PORT W ELBLĄGU, ILE PRZEŁADUJE PORT, ORAZ CO BĘDĄ PRZEZ PRZEKOP WOZIĆ, jak dotychczas port obsługują dwa statki - BIZON [pchacz], oraz Krystyna [barka motorowa] , a odstawiony jest Mustang [ barka motorowa] i Koziorożec oraz Atlant [pchacze] or , a Fulda [barka motorowa ] została sprzedana , także jaki handel skoro ruskie nie chcą już kupować gdyż olimpiada się skończyła......., może niech panowie w krawatach z ministerstwa podadzą lub Urzędu Morskiego ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁA EKSPLOATACJA PRZEKOPU WRAZ Z UTRZYMANIEM DRÓG WODNYCH NA ZALEWIE WIŚLANYM Z SKALI ROKU, a ILE BĘDZIE PRZEWIDYWANY ROCZNY ZYSK PORTU - bo moim zdaniem państwo [ my ] będziemy dokładać GRUBE MILIONY rocznie.........

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98694181442261