Poniedziałek, 25.01.2021, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Przekop Mierzei Wiślanej oczami młodych elblążan. Zobacz wyniki naszej sondy

05.04.2018, 10:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Przekop Mierzei Wiślanej oczami młodych elblążan. Zobacz wyniki naszej sondy
Fot. Ryszard Biel

Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy naszego miasta upatrują w Przekopie Mierzei Wiślanej szansę na rozwój Elbląga.


Kamil

Przekop mógłby być dla nas korzystny. Jednak Zalew Wiślany jest płytki, jest w nim dużo mułu. Uważam, że najpierw powinno się go oczyścić, żeby statki mogły swobodnie przepływać. Ogólnie jestem pozytywnie do tego nastawiony. Port odżyje i w końcu będzie wykorzystywany.

 


 

Agata

Uważam, że jest to dobre dla Elbląga. Miasto będzie miało szansę, żeby się rozwinąć. A poza tym będzie więcej miejsc pracy.

 


 

Paweł

Myślę, że jest to potrzebne dla Elbląga. Jeśli ma to pomóc naszemu miastu się rozwinąć i mieszkańcy mają na tym skorzystać, to jestem jak najbardziej za.
 


 

Jakub

Myślę, że jest to potrzebna inicjatywa, ponieważ w mieście będzie więcej jednostek obronnych. A poza tym Elbląg zyska dobre miejsca pracy dla mieszkańców. 

Marcel

Elbląg ma szansę stać się znów miastem portowym, co wpłynie pozytywnie na budżet miasta. A później? Port może się bardziej rozwinąć i liczyć się na szlaku handlowym.

 


 

Szymon

Elbląg potrzebuje nowych miejsc pracy. Jeżeli będzie aktywny port, to będzie również ożywione nasze miasto. Na pewno taka inicjatywa wpłynie pozytywnie na całe miasto.

 


 

Aleksandra

Myślę, że Elbląg dzięki temu mógłby lepiej się rozwinąć, bo teraz ma mało do zaoferowania, jeżeli chodzi o rozwój pracy, turystyki. Obecnie mała ilość turystów nas odwiedza. Myślę, że dzięki temu mogłyby się rozwinąć również części restauracyjne Starego Miasta.

 


 

Marcin

Przekop Mierzei jest potrzebny, ponieważ miasto mogłoby się bardziej pokazać na tle całej Polski. Musi się to jednak wiązać z  poszerzeniem dróg wodnych, czyli rzeki Elbląg, oraz pogłębieniem dna, żeby statki mogły przypływać do nas. Mimo wszystko to wielka szansa dla Elbląga. 

Kaja

Jeśli ma to pomóc mieszkańcom, żeby było więcej miejsc pracy w naszym mieście, jestem jak najbardziej za!

 

 

Katarzyna

Jest to plus dla miasta - byłoby bardziej popularne. Z drugiej strony jednak przekop to niszczenie środowiska. Mimo to rozwinęłaby się także turystyka w naszym mieście. Ludzie byliby zadowoleni ze względu na nowe miejsca pracy. Elbląg nie ma żadnego znaku rozpoznawczego jako miejsce wśród innych miast. Kiedyś tym  znakiem  było rybactwo i rybołówstwo.

 


 

Rozmawiała Justyna Grzesiowska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ wist
  Czwartek, 05.04

  Młodzi wiedzą co jest dobre dla naszego miasta. Tylko czy będzie wykorzystana ta szansa, przekop jedno a umiejętności rozwijania potencjału miejskiego to drugie. Działanie a nie zapowiedzi - a więc potrzebny jest młody energiczny i kompetentny prezydent.

 2. 2
  --3
  ~ Kormoran
  Czwartek, 05.04

  No i kiełbasa przed wyborcza została rzucona :):):) czy ktoś jeszcze wierzy, że ten przekop powstanie ??

 3. 3
  +5
  ~ j23
  Czwartek, 05.04

  witam młodzi nawet rzekę Elbląg nazywają kanałem [ nie ci z artykułu] ,a co dopiero mówią o przekopie jak droga wodna do Gdańska istnieje, tylko jest niedoinwestowana , a poza tym uważają że jak przekop to i miejsca pracy....., tylko dla kogo[ zapewne dla jakiegoś koordynatora , dyrektora etc ] , a turyści to przyjadą jak droga s7 zostanie oddana do użytku ,a gdzie PRZEMYSŁ, z naszego miasta.....[ nie fabryki mebli] ,.....

 4. 4
  --6
  ~ do Kormoran
  Czwartek, 05.04

  Na szczęście dla Żuław i Elbląga nie powstanie, bo i po co

 5. 5
  +4
  ~ j23
  Czwartek, 05.04

  młodzi zdobędą jakiś tzw papier i wyjadą tam gdzie zarobią 1780 ale euro na ręke ......., takie czasy.....a swoją drogą niech redaktorzy zapytają posła jedynej i słusznej partii oraz posła Kukiz 15 byłego prezesa spółki Weko w Elblągu , co sadzą o przekopie....... , oraz posłanki ze szpitala....... , nie wspomnę o senatorze .....

 6. 6
  +13
  ~ Kiki i Piki
  Czwartek, 05.04

  Znakiem Elblaga rybołówstwo? Chyba kilka albo kilkanaśćie wieków temu.Znakiem Elblaga były Turbiny i znany na cały świat ZAMECH sprzedany za bezcen przez Lewandowskiego z PO.

 7. 7
  +6
  ~ j23
  Czwartek, 05.04

  do Kiki i Piki- 1 maja 1990 roku, Tadeusz Syryjczyk dokonał prywatyzacji Zachemu, jeszcze przed wejściem w życie ustawy prywatyzacyjnej. W momencie prywatyzacji w Zamechu pracowało 5,5 tysiąca ludzi. Koncern ABB przejął 4,7 tysięcy pracowników, a reszta pracująca w dziale socjalnym została przejęta przez spółkę Elzam. W części produkcyjnej były zwolnienia, ale zdaniem Jana Fiedorowicza- ludzie dostawali dość wysokie odprawy.

 8. 8
  +8
  ~ j23
  Czwartek, 05.04

  to nie Lewandowski a Syryjczyk z Solidarności sprzedał Zamech....., fakty nie kłamią....

 9. 9
  +8
  ~ Minus
  Czwartek, 05.04

  Sam przekop dla Elbląga prawie nic nie znaczy. Potrzebne są duże pieniądze na rozbudowę portu elbląskiego i budowę drogi wodnej- poszerzanie, pogłębienie.O pieniądzach na ten cel nic się nie mówi.

 10. 10
  +5
  ~ jan-49
  Czwartek, 05.04

  mlodzi a pomyslu na rozwoj miasta zero jakie miejsca pracy i dla kogo a do przekopu jeszcze bardzo daleko i nie wiadomo czy powstanie to jest kielbasa wyborcza przed kazdymi wyborami tylko dziwie sie mlodym ze to lykaja i sie oidniecaja ciekawe ilu z tym mlodych pozostanie w elblagu po skonczeniu szkoly z po zdobyciu wyksztalcenia juz widac ze cwaniacy majacy parcie do koryta robia mlodym ludziom wode z mozgu i dopoki ta stara nomenklatura bedzie przy korycie to elblag zostanie wieksza wioska bez zadnego przemyslu bo wojcik to nie rozwoj miasta tylko stagnacja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2365591526031