Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Konwój wstydu" ponownie w Elblągu. Senator Wcisła: PiS zamienił dobrą zmianę w dojną zmianę

11.06.2018, 13:30:35 Rozmiar tekstu: A A A
"Konwój wstydu" ponownie w Elblągu. Senator Wcisła: PiS zamienił dobrą zmianę w dojną zmianę
fot. KJ
Po raz drugi ulicami naszego miasta przejedzie, nazwany przez polityków Platformy Obywatelskiej, „Konwój wstydu”. Kogo tym razem umieszczono na bilbordzie?
 
Na początku kwietnia br. po raz pierwszy „Konwój wstydu” zawitał do Elbląga. Wówczas na bilbordzie znajdował się wizerunek m.in. Beaty Szydło czy Zbigniewa Babalskiego. - W lipcu 2016 roku PiS zgłosił projekt ustawy, który podwyższał wynagrodzenia dla ministrów, posłów. To spotkało się z oburzeniem i sprzeciwem całego społeczeństwa, jak i całej opozycji. PiS szybko wycofał się z tego niepopularnego projektu, ale tylko pozornie. Po cichu stworzył cały system dodatkowych pensji, które pani premier Beata Szydło nazywa nagrodami. Cóż to za nagrody, które są otrzymywane co miesiąc w wysokości 50 proc. wynagrodzenia bez względu na to, czy się na nie wybitnie zasłużyło, czy też nie – wyjaśniał wówczas poseł Piotr Cieśliński (PO),
 
Tym razem na bilbordzie pojawił się wizerunek elblążanina.
 
Mamy tu Krzysztofa Żochowskiego, radnego Sejmiku Wojewódzkiego i jednocześnie jednego z dyrektorów Energii Kogeneracji, ale nie chodzi tylko o tą osobę. Chodzi o pewien mechanizm. W sytuacji, w której wykryliśmy, że rząd PiS-u wprowadzil system podwójnego płacenia swoim ministrom i wiceministrom prezes PiS-u zareagował w ten sposób, że obniżył diety posłom i senatorom oraz doprowadził do tego, że samorządowcy zarabiają o 20 proc. mniej
 
– zaznaczył dziś senator PO Jerzy Wcisła.
 
Co, zdaniem polityka PO, miało to na celu? - Chciał w ten sposób zagłuszyć aferę z nagrodami, której skali jeszcze nie znamy. My na to zagłuszanie PiS faktu, że zmienia dobrą zmianę, z którą przystępował do wyborów, w dojną zmianę, chcemy pokazać kolejny mechanizm podwójnego zarabiania również przez samorządowców, którzy z ramienia PiS-u są radnymi na różnych szczeblach władzy, a jednocześnie są udziałowcami, członkami rad nadzorczych, prezesami, dyrektorami różnych spółek skarbu państwa – dodał Jerzy Wcisła.
 
„Konwój wstydu” będzie dziś jeździć ulicami Elbląga, a następnie ruszy do innych miast. - Będzie jeździł po Warmii i Mazurach pokazując, że Krzysztof Żochowski jest członkiem dojnej zmiany – stwierdził senator PO. - W naszym mieście ani regionie nie ma wiele intratnych stanowisk, którymi PiS może obdarowywać, ale odnotowaliśmy radnego Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Krzysztofa Żochowskiego, który załapał się do Konwoju Wstydu, zarabiając w spółce Energa w l. 2016-17 ok. 700 tys. zł.
 
Kto jeszcze, zdaniem polityków PO, znajduje się na niechlubnej liście?
 
Hojnie premiowani są wojewodowie. Artur Chojecki zainkasował 22,5 tys. zł premii, a Sławomir Sadowski – 19,6 tys. zł. Niemal tyle samo premii co obaj wojewodowie – bo 39 tys. 970 zł otrzymał Sekretarz Generalny Urzędu Wojewódzkiego, młody działacz PiS z Olsztyna Paweł Żukowski. Rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego i jednocześnie radna z PiS Bożena Ulewicz otrzymała 16,4 tys. zł. A doradca wicepremiera Gowina Michał Wypij został nagrodzony premią 11,5 tys. zł. Michał Wypij (32 lata) ma być kandydatem prawicy na prezydenta Olsztyna
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Politycy PO uruchomili specjalną stronę www.premiepis.pl. Co można na niej znaleźć? - Prezentujemy tam ok. 20 osób, które w okresie rządów PiS zarobiły od miliona do 4 mln zł, ok. 30 osób, które otrzymały premie od 200 tys. zł do prawie miliona złotych, będąc jednocześnie radnymi samorządowymi, ok. 500 osób, które otrzymały premie pracując a Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przypomnę, że sprawę ARiMR prowadzę w ramach Senackiego Zespołu Monitorowania Praworządności, jako jedną ze struktur, przy której przekształcaniu naruszono zasady konstytucyjne, dokonując masowych zwolnień z wykorzystaniem tzw. „wygaszania stosunku pracy” - zaznaczył senator PO.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Sad
  Poniedziałek, 11.06

  #OddajcieKasę #hipokryzjaPO #hipokryzjaPSL Polecam panu senatorowi żeby zapoznał się z tymi hasztagami na twiterku. Tam dopiero są jaja.

 2. 2
  +14
  ~ Ruda menda
  Poniedziałek, 11.06

  Czy przy goleniu może jeszcze spojrzeć w lustro. Cypa ale Ciebie wydymał

 3. 3
  --8
  ~ klik
  Poniedziałek, 11.06

  Czy tak powinna "wyglądać" dobra zmiana?

 4. 4
  +22
  ~ kolo
  Poniedziałek, 11.06

  Czy spółki skarbu państwa są od "uzupełniania" zarobków dla wybrańców?

 5. 5
  +15
  ~ TSA
  Poniedziałek, 11.06

  zaznaczył, podkreślił, udzielił informacji.... Czytam ,niewierze, w oczach mi się dwoi to co PO robiła przez swoje dwie kadencje. Więc, wstydzić to powinien się najpierw Pan , a potem oceniac innych(wcale nie lepszych). I jest i on ~klik naczelny klakier PO. Chłopie, czy ty jesteś tak zakochany w tej platformie, że na każdy wpis o niej musisz tu wyrażać swe podniecenie?

 6. 6
  +25
  ~ Głos Ludu
  Poniedziałek, 11.06

  Hipokryzja Panie Senatorze, PiS rzeczywiście ma swoich misiewiczow i robi to po bezczelnie, Wy robiliście to samo tylko w białych rękawiczkach, wiec przestań Pan za przeproszeniem pieprzyć i wymysł coś sam a nie to co partia każe i jej szepce od PR. Naprawdę niedobrze się robi. W normalnych krajach opozycja jest merytoryczna, analizuje projekty ustaw, przedstawia wyliczenia, daje sensowne alternatywy. Wy niestety nie jesteście alternatywą. I żeby nie było nigdy nie głosowałem na PiS, nie jestem Lewakiem ( choć większość ludzi używających to określenie nie zna jego znaczenia), nie głosowałem na Korwina, nie ma rodziny co płaci KRUS. Jestem taki jak większość Polaków i mam Was konkretnie w du..e

 7. 7
  --3
  ~ ?????????
  Poniedziałek, 11.06

  A przez 8 lat to nie było dojnej zmiany, człowieku czy PIS czy PO to jest to samo jedno wielkie zło.

 8. 8
  +7
  ~ yataman
  Poniedziałek, 11.06

  straszliwie podła gęba!

 9. 9
  +11
  ~ Cieciorka
  Poniedziałek, 11.06

  Tak....a może porozmawiajmy o wstydzie z kwietnia 2013 roku, który ciągnie się do dziś? Nie jestem wyznawcą jedynie słusznej partii ale przypomnę senatorowi bo się zagubił i zacietrzewił oraz nakręca spirale paranoi, że PIS wygrało w demokratycznych wyborach z waszego powodu i polityki, która robiliście i dalej robicie. Tak więc więcej pokory bo nawet Mieszko I w grobie zacznie się przewracać od tego cyrku.

 10. 10
  --4
  ~ Nowoczesny
  Poniedziałek, 11.06

  Bądźmy obiektywni, PO-PSL przez 8 lat rządów obsadzili swojakami tysiąc stanowisk, a PIS w dwa lata posadził na stołkach 11 tysięcy swojaków!!! Do tego ludzie z PiS zwykle nie mają żadnych kwalifikacji do zajmowanych stanowisk. Statystycznie rzecz ujmując nigdy w historii III RP nie było takiego nepotyzmu i skoku na państwową kasę jak za rządów PiS! Takie są fakty i żadne płatne pisowskie trole tego nie zakrzyczą!;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.335911989212