Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny Hajdukowski(PiS): Prezydent chciał wynająć działkę na Modrzewnie a teraz chce ją sprzedać za psie pieniądze!

22.03.2018, 10:15:40 Rozmiar tekstu: A A A
Radny Hajdukowski(PiS): Prezydent chciał wynająć działkę na Modrzewnie a teraz chce ją sprzedać za psie pieniądze!
Fot. Ryszard Biel
Wśród projektów uchwał, które dziś są w porządku obrad sesji znalazł się ten dotyczący wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowych położonych w Elblągu w dzielnicy Modrzewina-Południe. Radni PiS zapowiadzieli, że będą przeciw. Dlaczego?
 
 
Uważamy, że są to tereny inwestycyjne. W tym roku ma rozpocząć się budowa Kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jestem radnych od 1990 r. i pierwszy raz się spotykam, żeby w jednej uchwale było do zbycia tyle działek. To jest 30 ha ziemi. O tym nie powinno decydować się teraz, tylko jak zostanie wybudowany Kanał przez Mierzeję. Wtedy te grunty będą Miastu potrzebne. To są najlepsze grunty inwestycyjne. Dziś możemy je sprzedać za przysłowiową złotówkę to po wybudowaniu Kanału prawdopodobnie będą kosztować 10 zł
 
– stwierdził Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Janusz Hajdukowski.
 

Na godzinę przed rozpoczęciem sesji RM radni PiS zwołali konferencję prasową, podczas której wyrazili swoją opinie na temat propozycji zbycia działek na Modrzewinie. - Podobno jest inwestor na jedną działkę. Wczoraj na Konwencje Seniorów występowaliśmy do Prezydenta i ma on przygotować informacje. Jeżeli nie, to ogłosimy przerwę i będziemy zmieniać albo głosować przeciwko tej uchwałe – mówił Janusz Hajdukowski.
 

Przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak zapewniał, że w każdej chwili jest gotowy zwołać nadzwyczajną sesję.
 
Gdyby pojawił się jakikolwiek nowy inwestor i gdyby miała powstać jakakolwiek nowa firma to jest gotowość z naszej strony, żeby te działki zbywać, ale to muszą być inwestycje dla konkretnych inwestorów. Nie może być tak, że oddajemy całe 30 ha i nie wiadomo dla kogo i na co
 
– podkreślił Marek Pruszak.
 

Janusz Hajdukowski sugerował, kto może być tym tajemniczym inwestorem.
 
Chciałbym przypomnieć, że ostatnio była taka uchwała, że Prezydent chciał wynająć na 15 lat działkę na Modrzewnie na tor motocrossowy. Nie udało się tego zrobić, to w tej chwili chce ją sprzedać za psie pieniądze
 
– mówił.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kolo
  Czwartek, 22.03

  Oj nie ma farta ten p. Wróblewski, gra w pojedynkę widać nie służy?

 2. 2
  +27
  ~ kultura ze słomy
  Czwartek, 22.03

  No, no - towarzysz przewodniczący i towarzysz szafka rozmawiają z prezydentem za pośrednictwem "konferencji prasowej". Wysoki poziom dyskusji o mieście . Polecenie wilka wykonane - cokolwiek miasto zdecyduje - towarzysze będą na "nie". Skoro Modrzewina leży od 25 lat, to warto nawet wynająć komuś kto będzie płacił podatki. Kopanie kanału nie pomoże Elblągowi , bo od początku jest to pomysł polityczno - towarzyski a nie gospodarczy. Towarzysze - kultura wymaga rozmów w gabinetach a nie na ulicy. Chyba towarzysz przewodniczący wiedział o programie sesji dwa miesiące temu, ale "wybuchł " teraz na polecenie wilka. Żaden pissman nie powinien dostać mandatu do koryta. Towarzysz szafka jest od 1990 - czyli jeszcze z komunistycznego Polmozbytu, od szafki. Nieźle - jaki efekt? Co dla miasta?

 3. 3
  +8
  ~ ccc
  Czwartek, 22.03

  Pan prezydent budżet ratuję

 4. 4
  +32
  ~ wyborca antypartyjny
  Czwartek, 22.03

  Bardzo dobrze!!! Te dzialki powinny byc tanie!!!!! Sprzedawac i budowac!!!! Czego tam PiSowcy chca??????? Pastwisk od lat odlogiem lezace??????

 5. 5
  +19
  ~ warto byc przyzwoitym
  Czwartek, 22.03

  Slucham dzis Traksa i mysle ze pomylil zawody...Powinien zostac detektywem ciagle kolo toru sie kreci i szuka dziur i mankamentow i nawet Bareje cytuje tak chetnie jak TVPiS.Zalosne wystapienie...zwlaszcza ze caly Bareja odnosi sie do calego PiSu hahahahahaha.Komiczni a zarazem zenujacy sa ci pisowcy.

 6. 6
  +42
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 22.03

  A czy na za "psie pieniądze" jak to określa barwnie przewodniczący Klubu Radnych PIS sprzedano działkę prywatnej uczelni w Elblągu głosami właśnie radnych PiS-u?

 7. 7
  --26
  ~ Kola
  Czwartek, 22.03

  Brawo panie Hajdukowski. trzymac ręke na pulsie.To sa cwane rude lisy.Tylko sie czaja żeby z kogos durnia zrobic. a pózniej jak ruszy kanał przez Mierzeje .Dużą kase zarobic.

 8. 8
  +29
  ~ PiSprawda
  Czwartek, 22.03

  Pan Hajdukowski to radny, który potrafi tylko krytykować i tworzyć insynuacje. Bardzo proszę aby ktokolwiek napisał o jakiejkolwiek inicjatywie radnego Hajukowskiego, która przyniosła coś pozytywnego dla naszego miasta...albo, żeby było łatwiej: cokolwiek zrobił ten człowiek dla Elblaga przez tyle lat? Nie wliczamy uszczuplania kasy miasta swoim uposażeniem

 9. 9
  +13
  ~ Koles
  Czwartek, 22.03

  Listonosz nie bądź żałosny bo wzbudzasz powszechny smiech swoimi sprawami na miarę potrzeb miasta

 10. 10
  +19
  ~ Elbląg
  Czwartek, 22.03

  Nic nie robić....... dewiza radnych PiS, tylko miasta żal.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0997490882874