Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Terkawka wraca do łask? Miasto prowadzi rozmowy z dwoma dużymi inwestorami

28.04.2017, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Terkawka wraca do łask? Miasto prowadzi rozmowy z dwoma dużymi inwestorami

Miasto rozmawia z 17 inwestorami zainteresowanymi nabyciem miejskich działek pod swoje inwestycje. Z racji sporych ulg wynikających z położenia w strefie ekonomicznej, największym powodzeniem wśród przedsiębiorców cieszy się Modrzewina Południe. Co ciekawe dwie duże firmy rozpatrują także wejście na teren Terkawki - nieuzbrojony, ale atrakcyjny kompleks położony wzdłuż drogi S22. Plany jego zagospodarowania przed laty Miasto odłożyło na półkę. Teraz Terkawka ponownie wraca do łask. 

Terkawka to przejęte przez Miasto tereny dawnego poligonu wojskowego, znajdujące się wzdłuż drogi ekspresowej nr 22 (od węzła Elbląg Wschód do granic administracyjnych miasta). W przyszłości obszar o łącznej powierzchni ok. 190 ha, miał zostać przeznaczony pod działalność produkcyjno-usługową w tym centrum logistyczne. W 2011 roku Magistrat otrzymał 2,2 mln zł unijnego dofinansowania na stworzenie dokumentacji jej zagospodarowania. W 2013 r. powstała m.in. koncepcja szczegółowego zagospodarowania terenu określająca układ drogowy wewnątrz obszaru, przebieg sieci infrastruktury technicznej oraz koncepcję odwodnienia terenu i regulacji stosunków wodnych. Ze względu na spore zadłużenie Miasta, nie zdecydowano się jednak na uzbrojenie tego terenu. Projekt został więc odłożony w czasie i nieco zapomniany. 

Po kilku latach temat Terkawki ponownie wraca na tapetę. O zainteresowaniu inwestorów tym terenem, w tym tygodniu poinformował radnych z Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta, przedstawiciel Biura Wsparcia Przedsiębiorczości.

Zaczyna się zainteresowanie tym kompleksem wśród potencjalnych inwestorów. Prowadzimy rozmowy z dwoma dużymi podmiotami, które są zainteresowane inwestycjami na tym obszarze. Nie jest to łatwy teren, bo jest podmokły i nie posiada uzbrojenia. Jest jednak bardzo ciekawy, bo jest przyległy do trasy S22. Takich terenów, o takim potencjale komunikacyjnym, brakuje w Polsce

- zaznaczył Robert Rajkiewicz z Biura Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego.

Robert Rajkiewicz dodał również, że Miasto prowadzimy obecnie rozmowy z 17 inwestorami w sprawie sprzedaży miejskich działek. Największym powodzeniem cieszy się Modrzewina Południe. Firmy są też zainteresowane inwestycjami przy ulicach Lotniczej, Nowodworskiej, Żuławskiej i Żytniej.

Poprzez doniesienia o przekopie Mierzei Wiślanej, wzrosło zainteresowanie dwoma terenami przy ul. Żuławskiej i Żytniej. Obecnie wejście w te rejony rozpatrują trzy firmy. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie z dużą, polską firmą, która myśli o tym, by zakupić działkę przy ul. Żytniej. Dzięki planowanemu kanałowi przez Mierzeję, widzi ona możliwość skrócenia drogi transportowej. Obecnie firma ta korzysta z portów w Trójmieście, ale według niej robi się tam już ciasno

- mówi Robert Rajkiewicz z Biura Wsparcia Przedsiębiorczości elbląskiego ratusza.


Kompleks Terkawka przy drodze S22 liczy ok. 190 ha

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Ewa
  Piątek, 28.04

  No ciekawa jestem tych firm ....

 2. 2
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 28.04

  Kolejny temat w którym miał rację od lat radny Ryszard Klim?

 3. 3
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 28.04

  Cytuję "... Dzięki planowanemu kanałowi przez Mierzeję, widzi ona możliwość skrócenia drogi transportowej. Obecnie firma ta korzysta z portów w Trójmieście, ale według niej robi się tam już ciasno .." niech ten wybitny specjalista poda nazwę firmy a zweryfikuję to w 3 minuty!!!!”

 4. 4
  +1
  ~ dyżurny maruda
  Piątek, 28.04

  Kolejne bajki z "mchu i paproci";)

 5. 5
  +1
  ~ fdd
  Piątek, 28.04

  Znów propaganda przedwyborcza

 6. 6
  +7
  ~ elblązanin
  Piątek, 28.04

  ten teren Terkawki powinien być przeznaczony pod duze inwestycje ,centra logistyczne itp. a nie jakieś ***ołki to jest bardzo atrakcyjny teren przy s-22 i s-7

 7. 7
  +2
  ~ Glead
  Piątek, 28.04

  super mapa. Nawet jej powiekszyc nie mogę aby zobaczyć dokładnie o jaki obszar chodzi.

 8. 8
  +2
  ~ znafca tematu
  Piątek, 28.04

  Kat Na Idiotów - firma posiadająca 40% rynku nawozów sztucznych - weryfikuj!!!

 9. 9
  +7
  ~ pioan
  Piątek, 28.04

  Obszar Terkawki już dawno powinien być rozwijany infrastrukturalnie jako zdecydowanie bardziej sensowny niż Modrzewina (mocno forsowana przez ekipę Słoniny). W Modrzewinę - wbrew logice - przy niekorzystnym położeniu, skomplikowanym terenie, słabym powiązaniu z siecią drogową, braku linii kolejowej - Miasto "wpakowało" ogromne pieniądze, osiągnięto niewspółmiernie do nakładów mizerne efekty, i nic nie zapowiada nagłego zwrotu ku lepszemu. Terkawka ma atuty, min. strategiczne położenie przy skrzyżowaniu tras transportowych, aż prosi się o inwestycje.

 10. 10
  +5
  ~ pioan
  Niedziela, 30.04

  Zresztą w normalnym kraju i jedynym województwie stanowiącym zewnętrzną granicę UE z mocarstwem - w normalnych warunkach - strategiczny obszar od węzła Elbląg Wschód i Gronowa Górnego do granicy państwa (i granicy UE) wzdłuż trasy S22 powinien stanowić jeden wielki ciąg fabryk, fabryczek, magazynów celnych i wolnocłowych, placów składowych, montowni, centrów logistycznych i innych "depot". Ale jest jak jest i mamy jak mamy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0359110832214