Poniedziałek, 29.05.2023, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni PiS przegłosowali swoje poprawki do budżetu. Nie zgodzili się,gdy Prezydent chciał przerwy, by się z nimi zapoznać

28.12.2017, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni PiS przegłosowali swoje poprawki do budżetu. Nie zgodzili się,gdy Prezydent chciał przerwy, by się z nimi zapoznać
Fot. Ryszard Biel

Podczas dzisiejszej sesji RM głównym tematem był budżet Miasta na przyszły rok. Projekt przedstawiony przez Prezydenta Elbląga nie zyskał przychylności wszystkich radnych.

Przewodniczący poszczególnych Klubów Radnych przedstawili swoje stanowiska. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radni Platformy Obywatelskiej mieli wiele uwag, co do projektu budżetu zaproponowanego przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Jedynie radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdecydowali się na pozytywną ocenę projektu.

Po wygłoszeniu stanowisk Klubów Radnych głos zabrał Prezydent. - Budżet jest ukierunkowany na stabilizacje finansową. Skupiłem się na zmniejszeniu wydatków bieżących i oszczędnościach – zapewniał Witold Wróblewski.

Prezydent wymieniał wiele inwestycji, których finansowanie przewidziano w projekcie budżetu na 2018 r. - Zdaje sobie sprawę, że potrzeb jest dużo więcej, ale możliwości są jakie są. Chcę podkreślić, że konstruowanie budżetu na 2018 r. było bardzo trudne – zaznaczył Witold Wróblewski. - Z pełną odpowiedzialnością chcę podkreślić, że jest to dobry budżet. (…) To budżet, który nie zaciąga żadnych zobowiązań.

Radny Marek Burkhardt, który jako jedyny reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego poinformował, że Rada Sportu pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu. - Miasto będzie zabezpieczać środki na rozwój kultury fizycznej – mówił. - Rada wnosi o zwiększenie środków na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży

Janusz Hajdukowski wymienił poprawki, jakie radni PiS chcą wprowadzić do projektu budżetu. Wśród nich były m. in. modernizacja boiska przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym przy ul. Kopernika w kwocie 150 tys. zł, obchody 100-lecie odzyskania Niepodległości (30 tys. zł), Bieg generała   Nieczuja- Ostrowskiego (10 tys. zł), „Elbląg żegna wakacje” (20 tys. zł), Rodzinne Biegi Osiedlowe (10 tys. zł), Żywe Gry Planszowe w Parku Modrzewie (50 tys. zł).

 

Chciałbym poprosić o pół godziny przerwy, żebyśmy z panią skarbnik mogli je przeanalizować. Nikt wcześniej nie przekazał mi tych poprawek
 

– mówił Witold Wróblewski.

Przewodniczący RM Marek Pruszak stwierdził, że przerwa nie jest potrzebna. Radni głosowali nad wnioskiem Prezydenta. Kluby Radnych PO i SLD poparli prośbę o wprowadzenie przerwy.

 

Skoro mamy za czymś głosować to musimy się z tym zapoznać, a te poprawki dopiero dostaliśmy. Nie mówię czy są dobre czy złe, po prostu ich nie znamy
 

– mówił radny SLD Wojciech Rudnicki.

Jednak radni PiS byli przeciwni przerwie. Mają większość w Radzie, więc przerwa nie została ogłoszona.

Swoje poprawki do projektu budżetu miała także radna niezależna Maria Kosecka. Wśród nich była naprawa chodnika przy ul. Smolnej. - Być może to niewielka sprawa, ale od 10 lat mieszkańcy o to walczą i to u kilku prezydentów – zaznaczyła.

Radna PO Małgorzata Adamowicz poprosiła Przewodniczącego PiS o wyjaśnienie zaproponowanych poprawek. - Skoro nie będzie przerwy chcielibyśmy wiedzieć, co się kryje pod niektórymi stwierdzeniami – zaznaczyła.

- Każdy ma projekt przed sobą. Może sobie sprawdzić – odparł Janusz Hajdukowski.

Radni PiS przegłosowali wniosek Marka Pruszaka, by zakończyć dyskusję... zanim się rozpoczęła.

 

W tych warunkach nie będziemy głosować

– zapowiedział Przewodniczący Klubu Radnych PO Michał Missan.

Wojciech Rudnicki poprosił o zwołanie Konwentu Seniorów. - Emocje są bardzo duże – mówił.

Ponownie radni PiS odrzucili w głosowaniu ten pomysł.

Radni głosowali nad poszczególnymi poprawkami. Poprawki Marii Koseckiej nie zostały uwzględnione w projekcie.

Ostatecznie 22 radnych było za przejęciem wersji projektu budżetu, który uwzględniał wszystkie poprawki radnych PiS. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%30.0 %70.0


Galeria / Sesja Rady Miejskiej ( zdjęć 40 )
Dodano: 2017-12-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ Ufo
  Czwartek, 28.12

  Przeciez to nic nowego, prostactwo i sloma z butow az kipi, wystarczy spojrzec

 2. 2
  --30
  ~ PCdriver
  Czwartek, 28.12

  No i co można można....a totalna opozycja niech dalej pajacuje ze swoimi żałosnymi pseudo liderami...Tak faktycznie Komorowski nie miał z kim przegrać....A co na to kwiat elbląskiej inteligencji skupiony wokół PO odział Elbląg (chyba jeszcze jest?) Dalej nic się nie stało...? Michał !!!! Nie słuchaj skompromitowanych i nieudolnych ludków....

 3. 3
  +37
  ~ lek na trąd-taczka
  Czwartek, 28.12

  Pruszak i jego ferajna w walce o koryto a nie o miasto. Budżet zmienia się i uchwala w ostatniej chwili, na kolanie. Kompletna niedojrzałość pruszako - hajdukowców. Jak rozkapryszone , nie wychowane dziecko - nie słucha problemów rodzica , tylko musi mieć nowy tablet, bo ... . Trędowaci z pis w akcji. Interesy partii a nie miasta. A czy ten nieczuja nie mógłby biegać za darmo? W końcu patriota i założyciel grodu, więc może mu zniżkę wiekową dać. Zabawa w rządzenie trwa. Pruszak rusza po prezydenturę - będzie tragicznie, podle, autorytarnie i na kolanach.Wolf nadzorował swój "plan".A po drogach zwanych "ulicami jedzie się zygzakiem lub "w bród". Tylko taczka i nowe twarze - młodzi i jeszcze nie członkowie. Kolesiostwa oczywiście nie członkowie. Niech każdy pomyśli przy podpisie i przy urnie

 4. 4
  +33
  ~ klik
  Czwartek, 28.12

  Czyżby już w Elbląga też nastała ... totalitarna większość? p. radny Pruszak czy takie postępowanie uchodzi?

 5. 5
  --30
  ~ wist
  Czwartek, 28.12

  No i co p. Wróblewski masz pan pod górkę? A mogło być inaczej. I czyja to wina, chyba pana?

 6. 6
  +19
  ~ Zauważmy
  Czwartek, 28.12

  Która partia by nie rządziła w Polsce i w Elblągu to moje kochane miasto zawsze, jest kopane i niszczone. Dlaczego.

 7. 7
  +36
  ~ wyborca
  Czwartek, 28.12

  Arogancja radnych PIS bierze się od góry rząd PIS tak samo się zachowuje. Tylko nie biorą pod uwagę że ich rządy niedługo się skończą i nowy rząd ich tak samo będzie traktował A dodatkowo jeszcze rozliczy za wszystkie przekręty finansowe, za rozdawnictwo państwowej kasy na Rydzyków i inne tematy.

 8. 8
  +15
  ~ kolo
  Czwartek, 28.12

  Czyżby p. Wilk przyszedł zobaczyć jak p. Pruszak rozprawia się z p. Wróblewskim? I czy ma szansę wygrać prawybory w PiS-ie, by zostać kandydatem na fotel w UM?

 9. 9
  +26
  ~ Twój email
  Czwartek, 28.12

  Pan Marek Pruszak był chyba na szkoleniach organizowanych przez marszałka Kuchcińskiego i posła Piotrowicza.

 10. 10
  --11
  ~ zagraj
  Czwartek, 28.12

  p. radny Burkhardt nie ośmieszaj się z tą pańską Radą Sportu, czy wstydu pan nie masz?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0764281749725