Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Michał Missan oburzony słowami Marka Pruszaka: Nie jestem poplecznikiem esbeków

27.12.2017, 12:10:47 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan oburzony słowami Marka Pruszaka: Nie jestem poplecznikiem esbeków

18 grudnia, w Elblągu, uroczyście obchodzono 47. rocznicę Wydarzeń Grudniowych. Wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta, Marka Pruszaka poruszyło Przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. -  Trudno przyjąć mi do wiadomości słowa wypowiedziane przez Pana pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 (…) Nie jestem poplecznikiem esbeków – mówi Michał Missan.

Radny PO postanowił zwrócić się do radnego PiS za pośrednictwem mediów. Dlaczego dopiero teraz zdecydował się skomentować słowa Marka Pruszaka? - W pierwszym odruchu chciałem przesłać oświadczenie zaraz po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu, ale doszedłem do wniosku, że nie będę psuł przedświątecznej atmosfery. Później myślałem o wygłoszeniu tego oświadczenia na najbliższej sesji Rady Miejskiej, ale przecież będziemy na niej uchwalali, jakże ważny, budżet na 2018 rok – wyjaśnia Michał Missan.

Zdaniem Michała Missana politycy nie powinni wyrażać swoich osobistych poglądów czy sympatii podczas pełnienia obowiązków radnych. - Szanuję koleżanki i kolegów Radnych, uważnie wsłuchuję się w ich racje, bez względu na ich polityczną przynależność. Niejednokrotnie osiągamy przecież pełen consensus – podkreśla Michał Missan. - Chciałbym wierzyć, że dostrzega Pan i docenia nasz wspólny wysiłek i jako Przewodniczący Rady Miejskiej czuje się Pan reprezentantem całego naszego grona, dlatego tak trudno przyjąć mi do wiadomości słowa wypowiedziane przez Pana pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 i nie wiem czy kierował je Pan do mnie, jako członka Platformy Obywatelskiej, czy, co gorsza, do kogoś w moim imieniu.

Co oburzyło radnego PO?

Nie jestem poplecznikiem esbeków, którzy według Pana "boją się dziś sprawiedliwych sądów, uczciwych wyborów, utracili władzę i dlatego tak wyją na ulicach i portalach". Jak większość Polaków chcę sprawiedliwych sądów, ale wiem, że tylko niezawisłe sądy mogą być sprawiedliwe. Widzę również potrzebę zmian w sądownictwie, głównie w przewlekłych procedurach, które są zmorą dla ludzi i gospodarki, ale wprowadzanych w legalny, konstytucyjny sposób

– zaznaczył Michał Missan.

To jednak nie jedyne zastrzeżenia radnego PO. - Nie chcę też wierzyć, że to w imieniu moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zwraca się Pan do Pana koleżanek i kolegów Radnych z innych ugrupowań słowami "poplecznicy esbeków - co powiecie ofiarom grudnia - że nie trzeba niczego zmieniać?" My chcemy zmieniać i zmieniamy – dodaje Michał Missan.

Przypomnijmy, że w nadchodzących wyborach Michał Missan prawdopodobnie zostanie kandydatem na Prezydenta Elbląga z ramienia PO.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%79.2 %20.8


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Moral
  Środa, 27.12

  Panie wez pan cos na uspkojenie, popatrz pan w lustro i przestan wierzyc w swoj fenomen i maniaki jako przyszly prezydent! Osmieszasz się pan i osmiesza się PO forując pana , za pana plecami stoją tak niepopularni ludzie w elblagu ze otrzezwij pan w koncu! Przez te debilne rozgrywki pelowcow PIS wygra wybory, zycze w nowym roku opamietania i mądrości dzialan dla szefow Peło

 2. 2
  +4
  ~ ja
  Środa, 27.12

  Brawo! Już nie chodzę na uroczystości pod pomnikami. To, co się tam dziej przechodzi ludzkie pojęcie. Oddajemy pamięć ludziom? Nie, rządzący plują jadem. Popieram pana Michała!

 3. 3
  +8
  ~ do morał
  Środa, 27.12

  Brawo , czy to jest ten kandydat z kapelusza? już 1 taki kiedyś wyskoczył! czyli Po szykuje nam powtórkę z rozrywki? cóz za trafione pomysły, idealne zwłaszcza dla pisu

 4. 4
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 27.12

  ...między innymi dlatego od dwóch lat nie uczestniczę w uroczystościach pod pomnikiem bo kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal!

 5. 5
  +15
  ~ Prorok Igor
  Środa, 27.12

  Michał, a co na twoje wystąpienie ten co kreuje się na mentora i doradcę były wybitny specjalista od ciepłej posadki, który mówił, że za prezydentury Wilka było dużo lepiej jak za Nowaczyka? Twierdził również, że jest dzieckiem POPISu....? Dalej asystuje wcisnieetemu i tobie?

 6. 6
  +11
  ~ do prorok igor
  Środa, 27.12

  trafione, jak to co , siedzi czeka kiedy będzie mógł wskoczyć na kolejny stołek jak mu go załatwi pretendent do tronu

 7. 7
  --2
  ~ okiuy
  Środa, 27.12

  Dobrze powiedziane. Przewodniczący RM przesadził

 8. 8
  +25
  ~ mafia
  Środa, 27.12

  czy równie udolnie będzie pan kierował pan miastem jak i swoimi ratownikami?

 9. 9
  --8
  ~ POpierajace
  Środa, 27.12

  Popieram wystąpienie Pana Michała. To że ktoś jest za PO nie oznacza z automatu że popiera dawną nomenklature SB i utożsamia się z nimi.

 10. 10
  +21
  ~ Elblazanin
  Środa, 27.12

  Marzę aby w koncu odeszly opatrzone i obmierzle ukladami twarze, nie mozna juz patrzec jak sie wszelkimi sposobami lansują aby tylko dorwac sie do koryta i znowu obsadzic tymi swoimi poplecznikami stanowiska! Rzyga......c sie chce jak oglada sie te foty i czyra te wzajembe zalosne obrzucanie sie blotem , zejdzcie juz ze sceny i robcie to do czego was powolano , a na pewno nie jest kierowanie tym miastem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2469658851624