Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Oddziały policji przed Senatem. "Żądaliśmy usunięcia sił militarnych. PiS uznał, że są one na właściwym miejscu

20.12.2016, 20:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Oddziały policji przed Senatem. "Żądaliśmy usunięcia sił militarnych. PiS uznał, że są one na właściwym miejscu
fot. Jerzy Wcisła

Dziś, 20 grudnia, obrady Senatu rozpoczęły się dość nietypowo. Zaskoczeni politycy Platformy Obywatelskiej wchodzili do gmachu ze zdziwieniem i niepokojem, gdyż przed budynkiem stały... oddziały funkcjonariuszy policji.

Senatorowie PO zgłosili wnioski o usunięcie policjantów, którzy otoczyli Senat i Sejm. Politycy tej partii nie zgadzali się również, aby na sali senackiej byli obecni funkcjonariusze BOR-u.

 

Posiedzenie Senatu odbywa się w nienormalnych warunkach. Jedyne skojarzenie - niestety - wiąże się ze stanem wojennym. Wszędzie pełno policji. Odmówiłem w imieniu senatorów PO pracy w swojej komisji nad ustawami, które zostały przyjęte nielegalnie, nie przez Sejm, ale zebranie posłów PiS w sali Kolumnowej. W Senacie wspierają nas posłowie PO, którzy są na galerii

- komentował sytuację senator Jerzy Wcisła.

Senator przyznaje, że nie rozumie powód zaistniałej sytuacji. - Czego PiS się boi? Że 30 senatorów PO zajmie siłą parlament?  A może chcą wmówić Polakom, że szykujemy jakiś zamach? Przypomnę, że kilka dni temu na demonstracji w Elblągu, ostrzegałem, że PiS doprowadzi do wojny z polskim społeczeństwem -stwierdził Jerzy Wcisła. - PiS i Solidarność się obraziły, a co my obserwujemy? Ostatni raz siły zbrojne na teren parlamentu weszły przed II wojną światową.

Jak na wniosek o usunięcie funkcjonariuszy zareagowali przedstawiciele partii rządzącej? - Żądaliśmy usunięcia sił militarnych. Niestety PiS uznał, że są one na właściwym miejscu - dodał Jerzy Wcisła.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 40

%80.0 %20.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 20.12

  Możecie podziękować swojej szefowej merkelowe ludzie boją się emigrantów których makrela chciala wam wcisnąć .teraz PiS może robić co chce a ludzie wybiorą ich na kolejną kadencję.

 2. 2
  +18
  ~ Nowoczesny
  Wtorek, 20.12

  No to PiS robi nam przedsmak "stanu wojennego"! Tak proszę państwa po upadku TK mamy już w tej chwili Państwo Policyjne gdzie władza odgradza się od Suwerena kordonami Policji! Rzeczywistości nie zaprzeczą etatowi pislamscy hejterzy, jaka jest "podła zmiana" każdy widzi!

 3. 3
  +7
  ~ chichot
  Wtorek, 20.12

  bijące serce władzy.... historia zatoczyła koło.....

 4. 4
  +7
  ~ Helena
  Wtorek, 20.12

  Pi...... Pisiory.Nie można im pozwolić na łamanie prawa

 5. 5
  --1
  ~ święta racja
  Środa, 21.12

  ludzie boją się się ukraińskich imigrantów którzy zabierają Polakom pracę i zaniżają płace

 6. 6
  +7
  ~ związkowiec
  Środa, 21.12

  Takie widoki jak na zdjęciu, oraz armatki wodne, to była codzienność za rządów PO podczas manifestacji organizowanych za ich czasów, a teraz się buntują i krzyczą. To oni wprowadzili taki standard.

 7. 7
  +1
  ~ bolek
  Środa, 21.12

  " Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to. Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę - powiedział Lech Wałęsa w Radiu ZET, odnosząc się do piątkowego zablokowania Sejmu przez "Solidarność". Były prezydent apelował też do Donalda Tuska: "Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy!"

 8. 8
  +4
  ~ Marian
  Środa, 21.12

  Takiej anarchii w wykonaniu PO , KOD i Nowoczesnej to jeszcze nigdy nie było. Bezprawne zajmowanie fotela Marszałka Sejmu, napad w Jeleniej Górze na panią minister, niszczenie obiektów w których dyżurują posłowie PIS , to niestety już świadczy o terrorze.Za czasów Tuska nikt z nikim się nie patyczkował, dlaczego PIS teraz się ociąga.Przecież prawo się nie zmieniło, tylko działać i zaprowadzić porządek. Zaznaczam , że nie głosowałam na PIS. Jestem zwykłą Obywatelką i śledzę od dobrych parę nastu lat jak postępowano w takich przypadkach. Niech PIS się obudzi.

 9. 9
  +3
  ~ do Mowoczesny
  Środa, 21.12

  proponuję wizytę u psychiatry

 10. 10
  +5
  ~ wertyuik
  Środa, 21.12

  To w Elblągu mamy Senat, że piszecie na elbląskim portalu o tym co się tam dzieje?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3107860088348