Poniedziałek, 21.06.2021, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Solidarność" w Elblągu oburzona strajkiem pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970. „ To niegodne wykorzystanie daty i miejsca"

13.12.2016, 14:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
"Solidarność" w Elblągu oburzona strajkiem pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970. „ To niegodne wykorzystanie daty i miejsca"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. Adrian Sajko)

Jan Fiodorowicz, przewodniczący ZR NSZZ „Solidarność” w Elblągu jest oburzony faktem, że dziś, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Platforma Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji i Nowoczesna organizują pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 strajk obywatelski.

W materiale opublikowanym na stronie solidarnosc.org.pl Jan Fiodorowicz dobitnie wyraża swoje stanowisko.

To niegodne wykorzystywanie daty i miejsca

– czytamy na stronie.

Strajk obywatelski to protest przeciwko obecnej władzy. - Rząd Beaty Szydło, a w zasadzie Jarosława Kaczyńskiego doprowadza do stanu wojennego niemal z całym polskim społeczeństwem (…) Chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z powtórka stanu władzy totalnej  – mówił 7 grudnia senator PO, Jerzy Wcisła.

- Nie godzimy się z obecną władzą – stwierdziła Regina Stelmaczonek z KOD-u. - Przeciwstawiamy się, jesteśmy wręcz wkurzeni. Nie podoba nam się łamanie prawa, zniesławienia i niszczenie TK, psucie oświaty, sądownictwa, wspólnego naszego dobra, które było już wypracowane. Nie zgadzamy się z niszczeniem naszego kraju.

Przewodniczący ZR NSZZ „Solidarność” w Elblągu zwraca uwagę na inną kwestię.

Każdy ma prawo demonstrować, nawet pod najgłupszymi hasłami. Tego prawa nie odmawiamy KOD-owi i jego przystawkom. Jak chcą, to niech się kompromitują, porównując demokratycznie wybraną władzę do ludobójczych rządów sowieckiego namiestnika Jaruzelskiego. Problem powstaje wtedy, gdy ci świeży miłośnicy demokracji, którzy nie protestowali, gdy władza PO organizowała prowokacje na marszach niepodległości i gdy strzelała do górników, wykorzystuje do swoich politycznych celów tragiczną datę wprowadzenia stanu wojennego. Demonstrowanie pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku uważamy za celową prowokację

– stwierdził Jan Fiodorowicz dla solidarnosc.org.pl.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Wyborca Świadomy
  Wtorek, 13.12

  Nastąpiło wypalenie formuły o nazwie roboczej "Platforma Obywatelska" przynajmniej w Elbląskim wydaniu i pod kierownictwem obecnego przewodniczącego! A jak PO będzie przeciwko budowie wiaduktu na Zatorze to sam zorganizuje i opłacę pikietę pod oknami siedziby PO w Elblągu!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eh kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal!

 2. 2
  +13
  ~ czyli
  Wtorek, 13.12

  Dla przykładu trzeba m***y obić tym co nie potrafią uszanować poległych z rąk komuny.

 3. 3
  +4
  ~ ale
  Wtorek, 13.12

  Chyba są paragrafy karne dla tych co nawołują do burd ulicznych i zbiegowisk.

 4. 4
  --6
  ~ liberał
  Wtorek, 13.12

  Wypowiedź tego pana nie zaskakuje, w końcu obecna Solidarność to upolityczniony związek będący przystawką PiS! Akcja ta jest celową prowokacją mającą ludziom otworzyć oczy na autorytarne antydemokratyczne rządy reżimu PiS! Władze PiS zostały demokratycznie wybrane i nikt tego nie kwestionuje oprócz pisowskiej propagandy! Tego protestu by nie było gdyby politycy PiS nie niszczyli demokracji Polski: uniewinnianie kolesi, gigantyczny nepotyzm, tworzenie niekonstytucyjnych ustaw, niszczenie TK, upartyjnienie mediów publicznych, upolitycznienie Prokuratury, ograniczanie władzy sądowniczej, kompromitację Polski na arenie międzynarodowej itd. Itp.!

 5. 5
  +3
  ~ olo
  Wtorek, 13.12

  Pałować i armatkami wodnymi! potraktować tak jak oni nas w stanie wojennym!

 6. 6
  +11
  ~ ormo
  Wtorek, 13.12

  milicyjni pałownicy

 7. 7
  +8
  ~ WON!
  Wtorek, 13.12

  reginka!Nie zrób w majtki!

 8. 8
  +15
  ~ Polak.
  Wtorek, 13.12

  To nie jest demorajca (i tu się z nimi zgodzę), to jest dupokracja - dajemy d..y, skoro tacy zwyrodniali sb-cy zamiast siedzieć w wiezieniach, to jeszcze manifestują i to pod pomnikiem ku czci ich ofiar!!! Mam tylko nadzieję, ze to już ostatnie kwiki tych świń - wcisła dobrze się czuje w tym towarzystwie, wszakże wszyscy oni cierpią na syndrom oderwania od koryta.

 9. 9
  +9
  ~ Byle odzyskać ..władzę .
  Wtorek, 13.12

  O widzę , że PO z elektoratem SLD w ramie w ramię . Hańbą !

 10. 10
  +7
  ~ v1
  Wtorek, 13.12

  No i wyszło pisowskie pojmowanie rocznic, protestów i demokracji. Może za parę lat jedyne obchody będą związane z kościołem i braćmi jednojajowymi. Słonce narodu powinno ten dzień przespać tak jak w 1981r. Pozdrawiam wszystkich hejtujących z ramienia pislamistów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.