Niedziela, 1.10.2023, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni zwrócili uwagę Wróblewskiemu. "Apeluję do pana prezydenta o przestrzeganie naszego prawa lokalnego"

03.11.2015, 11:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Radni zwrócili uwagę Wróblewskiemu. "Apeluję do pana prezydenta o przestrzeganie naszego prawa lokalnego"

Jednym z pierwszych punktów porządku obrad  sesji Rady Miasta jest składanie przez radnych interpelacji. Pod koniec sesji Prezydent Elbląga odpowiada w kilku zdaniach na część z nich. Pełną odpowiedź radni otrzymują na piśmie, w późniejszym terminie. I właśnie tę kwestię podnieśli podczas październikowej sesji radni, dla których problemem stał się zbyt długi czas oczekiwania na stanowisko prezydenta.

 Podczas sesji Rady Miasta czworo radnych, niezależnie od siebie, zwróciło Prezydentowi uwagę na czas, jaki mija między złożeniem interpelacji, a otrzymaniem odpowiedzi. Pierwszy tę kwestię poruszył radny Rafał Traks, który złożył w tej sprawie wniosek.

- Tak naprawdę dostajemy odpowiedź na dzień przed samą sesją albo na dwa, trzy dni przed nią. Jak my mamy się do tego zdążyć ustosunkować, czy zadać kilka pytań? Ja jestem, można powiedzieć, zażenowany taką sytuacją. Jest mi  po prostu bardzo przykro - stwierdził radny PiS. - Chciałbym, żeby te odpowiedzi na interpelacje docierały szybciej.

Ten sam temat poruszył Marek Pruszak.

Ostatnia sesja była 24 września. Minął panie prezydencie już miesiąc, a rzeczywiście niektórzy radni otrzymali odpowiedzi na interpelacje w dzielniejszym dniu lub w ogóle ich nie otrzymali. (...) Apeluję do pana prezydenta o przestrzeganie naszego prawa lokalnego w tym zakresie i o szacunek dla radnych.  Proszę o terminowe przekazywanie odpowiedzi na interpelacje

- zaznaczył.

Prezydent od razu odniósł się do uwag, jakie padły podczas sesji. - Będę starał się je jak najszybciej przekazywać. Przyjmuję tę uwagę. Natomiast sesja była 24 i w ciągu 30 dni, zgodnie z przepisami, powinienem odpowiedzieć - stwierdził Witold Wróblewski. - Przyjmuję tę uwagę i będę się starał to robić szybciej.

Mimo zapewnienia Prezydenta radny Paweł Fedorczyk również zwrócił uwagę na temat, który jego zdaniem jest problemem.

Podam kuriozalny przykład, który póki co traktuję jako wypadek przy pracy, a nie jako celowe działanie. Interpelację, którą złożyłem 1 września, pismo z odpowiedzią zostało datowane 17 września, natomiast wpłynęło do Biura Rady 26 października. To jest odpowiedź na interpelację po więcej niż 1,5 miesiąca. Tempo w niektórych sprawach ma znaczenie. To są sprawy mieszkańców

- podkreślił radny PiS.

Maria Kosecka także chciała zwrócić uwagę, jak ważne dla radnych, ale i mieszkańców, są odpowiedzi, na które czeka się zbyt długo.  - Radni podnosili temat, że odpowiedzi są niewystarczające, albo brak jest odpowiedzi (....) Wszystkie wnioski, które złożyłam były ważne. Dotyczyły m. in. uruchomienia platformy internetowej. Nie wiem, co się dzieje. Podobno teraz ma się to inaczej nazywać  - mówiła radna niezależna.

Radna przez kilka minut wymieniała swoje interpelacje. - Dlaczego je przypominam? Bo minął rok, a my nadal walczymy - dodała Maria Kosecka. - Tematy się powtarzają, bo po prostu są nierealizowane.

- Szanujmy się nawzajem - apelowała Maria Kosecka. - Chciałabym, żeby to, co prezydent obiecuje, czy podnosi tematy, czy razem rozmawiamy, żeby te tematy były chociaż po części realizowane.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 29

%86.2 %13.8


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +68
  ~ czrany miś
  Wtorek, 03.11

  Jeszcze trzeba zatrudnic 30 pracowników w urzedzie to może bedzie dobrze - paranoja

 2. 2
  +54
  ~ wnikliwy
  Wtorek, 03.11

  Radni maja racje .Wróblewski i pozostali nie radzą sobie z problemami ,nie współpracują ,nie szanują innych .Ogólnie można to nazwać totalnym bałaganem Nowak ty tez się weź do roboty

 3. 3
  +46
  ~ lukasz
  Wtorek, 03.11

  Z tego wniosek , że Prezydent jest niekompetentny wraz ze swoimi Wice Prezydentami . Niech powoła jeszcze dodatkowych darmozjadów . Skandal

 4. 4
  --1
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 03.11

  Czym oni się zajmują co to za dziwactwa ?! Pytania, interpelacje, a gdzie współpraca i odpowiedzialność za wspólne działania władzy wykonawczej i uchwałodawczej przed mieszkańcami również tymi ubezwłasnowolnionymi na ciele i umyśle, którzy nie biorą udziału w wybieraniu władz samorządowych. Radni wyjdźcie z inicjatywą zróbcie coś, a nie tylko bicie piany?! Jak długo jeszcze? Może pora i tu apel do wszystkich milusińskich mądrali oddajcie diety radnego do budżetu czasy mamy ciężkie, a zasiadanie w radzie to ma być zaszczyt nie zarabianie na chleb! Eh tylko Elbląga żal, a końca parodii nie widać! Weście się do uczciwej pracy, a nie wymyślacie pseudo problemy.

 5. 5
  +19
  ~ Do kat
  Wtorek, 03.11

  Nie masz zielonego pojęcia w jaki sposób działa samorząd i jakie strony maja kompetencje .Elblaga żal ,bo ma takie władze i Prezydenta ,który nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu miastem ,a pozostali to klakierzy .

 6. 6
  --19
  ~ do wyżej ofiary losu
  Wtorek, 03.11

  Do błazna wyżej! Jak Prezydent ma zajmować się odpowiadaniami na ***oły to kiedy ma pracować na rzecz samorządu? Co do mojej wiedzy chyba nie wiesz co prawisz miernoto i dlatego wybaczam.

 7. 7
  +23
  ~ To oczywiste, że...
  Wtorek, 03.11

  Wróblewski nie rządzi w mieście a administruje tylko. Zbyt leniwy i wiecznie śpiący jest w pracy :)

 8. 8
  +31
  ~ opus
  Wtorek, 03.11

  przecież wróbel to olsztyński pacholek. poparty w wyborach przez POwcow i czerwonych. nagorszy wybor dla elblaga. skutki tego fatalnego wyboru widać jak na dloni. w ciągu roku wroblweski zlikwidowal basen na robotniczej, teraz likwiduje amfiteatr na dolince. roboty drogowe na moście unijnym sa prowadzone w sposób podobny jak były budowane te mosty zwodzone. ile oni już go remontują? 3 miesiące? wroblewski ma w planach także likwidacje 4 lo. na wielu elbląskich ulicach jest ciemno, lampy sa poprzepalane np. na ul sybiraków gdzie ludzie chodza z latarkami. miasto jest zarzadzane w fatalny niechlujny sposób podobnie jak to było za czasów słoniny. mysle ze jedenym ratunkiem z tej rowni pochylej w dol jest referendum a wroblewski powinien isc w slady Nowaczyka.

 9. 9
  +10
  ~ KORWiN Elbląg
  Wtorek, 03.11

  Poważnie! Wam też tak słabo odpisuje? To jest tragikomedia. Całe miasto o tym mówi, a prezydent sobie zrobił 3 wice i ma wszystko w nosie. Radni bezradni.

 10. 10
  +33
  ~ lokalny patriota
  Wtorek, 03.11

  Potwierdza to tylko bierność wróbelka nie tylko w rządzeniu miastem ale w ogóle. Nic nie robi i nie widać żadnych zmian. Co się podziało z obietnicami? Wróbel do roboty , albo oddaj fotel!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0611119270325