Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak pracują radni KWW Witolda Wróblewskiego? (informacja nadesłana)

09.12.2013, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak pracują radni KWW Witolda Wróblewskiego? (informacja nadesłana)

Komitet Wyborców Witolda Wróblewskiego, który w Radzie Miasta reprezentowany jest przez trzech radnych: Sławomira W. Malinowskiego, Adama Basiukiewicza i Marka Burkhardta, zapoczątkował, chyba nie tylko w elbląskim samorządzie, nową jakość. 27 listopada Telewizja Elbląska wyemitowała 4 minutowy spot będący sprawozdaniem z pracy w elbląskim samorządzie tych trzech radnych.

Radni z KW Witolda Wróblewskiego należą do jednych z najaktywniejszych w Radzie Miasta. Do tej pory przygotowali pięć projektów uchwał. Już 25 lipca 2013 roku, jako pierwszy, Komitet Wyborców Witolda Wróblewskiego złożył propozycję trzech projektów uchwał w sprawie terminu, częstotliwości, trybu uiszczania, a także wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które zdaniem radnych KW Witolda Wróblewskiego są za wysokie. Już dzisiaj, właśnie za sprawą radnych KW WW, Elblążanie płacą za wywóz odpadów po wykonaniu świadczenia, a nie jak do tej pory miało to miejsce „z góry”. Pozostałe uchwały trafią pod obrady Komisji Stałych RM najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku. Ich rozpatrywanie zostało wstrzymane w oczekiwaniu na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące tzw. „ustawy śmieciowej”, które zapadło 28 listopada.

Radni KW Witolda Wróblewskiego zgłosili razem ponad 20 interpelacji (Sławomir W. Malinowski - 11; Adam Basiukiewicz - 5, a Marek Burkhardt - 4) z czego pierwszą już w lipcu. Dotyczyła rewitalizacji basenu przy ul. Spacerowej. Zakwestionowali także sposób przyjęcia przez poprzednią Radę Miasta wysokości opłat za wywóz śmieci. Jak się okazało, cenę za tę usługę przyjęto bez przygotowania odpowiednich kosztorysów.

Innym problemem, zgłoszonym przez Marka Burkhardta, a dotyczącym ponad trzech tysięcy elbląskich sportowców, jest w ostatnich miesiącach brak dostępu do zamkniętej Poradni Medycyny Sportowej. Zwrócili również uwagę na bardzo poważy problem jakim jest jasny, czytelny i sprawiedliwy podział środków samorządowych dla wszystkich organizacji pozarządowych, w tym również dla elbląskich klubów sportowych, na prowadzoną przez nie działalność. W związku z ogłoszonym przez Prezydenta Elbląga przetargiem nieograniczonym na promocję Gminy Miasta Elbląg poprzez sport, w którym ogłoszone warunki były ustawione pod jeden konkretny klub. W swojej interpelacji radny KW Witolda Wróblewskiego Marek Burkhardt zwrócił się z pytaniami o zgodność przeprowadzonej procedury z obowiązującym w Polsce prawem.

Sławomir W. Malinowski podjął problem przedłużającej się inwestycji i rosnących kosztów przebudowy drogi nr 503. Dodatkowe, nieplanowane koszty z nią związane wyniosły dotychczas ponad 5 mln PLN. Zadał też wiele pytań: Czy w tym przypadku, były dokonywane przez Urząd Miasta analizy zatwierdzające konieczność wykonywania dodatkowych robót budowlanych? Co było podstawą do zapłaty za roboty dodatkowe? Kto sporządzał kosztorysy na roboty dodatkowe? Jaki zespół opiniował i kto zatwierdzał w imieniu Miasta konieczność wykonania robót dodatkowych? Czy w każdym przypadku były przedstawiane inwestorowi kosztorysy powykonawcze i czy były dokonywane w celu ich weryfikacji obmiary?  Jaki był tryb sprawdzania wykonanych robót dodatkowych?
Do tej sprawy jeszcze wróci.

W kontekście wydawnictwa „Ratusz Staromiejski” Sławomir W. Malinowski podjął problem przestrzegania prawa w Urzędzie Miasta. Stwierdził jednoznacznie, że skoro elbląski samorząd stanowi prawo lokalne, to jego przedstawiciele są zobowiązani baczniej od innych do jego przestrzegania.

W kolejnej interpelacji podjął także kwestię transparentności działań radnych i Urzędu Miasta. Transparentność jest nieformalnym wymogiem systemu demokratycznego – podkreślił radny. Jawność władzy jest koniecznym warunkiem jej legitymizacji. Skoro demokratycznie wybrana władza jest skutkiem wyborczej woli obywateli, transparentność procesu politycznego wydaje się być oczywista – wszakże władza nie funkcjonuje dla siebie, ale w interesie wszystkich obywateli.

Innym zagadnieniem, którą zajął się Sławomir W. Malinowski, była kwestia opracowania zasad współpracy organów miasta z instytucjami kultury w zakresie ustalania zakresu przedsięwzięć uznanych za priorytetowe dla miasta i realizowanych przez instytucje kultury oraz sposobu ich finansowania lub dofinansowania, z uwzględnieniem projektów inwestycyjnych, a także zasad udzielania dotacji podmiotowych i celowych dla tych instytucji.

Adam Basiukiewicz poruszył m.in. kwestie opłat za użytkowanie wieczyste oraz wyrównywania szans mieszkańców Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowych. Zgodnie z zapowiedzią, kolejne sprawozdanie z pracy radnych KW Witolda Wróblewskiego w Radzie Miasta, będzie miało miejsce w styczniu, a dotyczyć będzie budżetu Elbląga na 2014 rok.

Spot wyemitowany przez Telewizję Elbląską jest dopełnieniem obietnicy składanej podczas wyborów przez KW Witolda Wróblewskiego, że będzie na bieżąco informował Elblążan o swojej pracy w samorządzie. I słowa dotrzymuje.

Sławomir W. Malinowski
•    wiceprzewodniczący Rady Miasta
•    wiceprzewodniczący Rady Społecznej
•    członek Komisji Gospodarczej
•    delegat RM do Zgromadzenia Delegatów Hanzy
(z jego inicjatywy w kadencji 1994-1998 Elbląg po wielu latach przerwy ponownie wstąpił do Związku Miast Hanzeatyckich)

Adam Basiukiewicz
•    wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej
•    członek Komisji Gospodarczej
•    delegat RM do Związku Gmin Nadzalewowych

Marek Burkhardt
•    członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
•    członek Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych
•    członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
•    członek Komisji  ds. nadawania nazw
•    członek Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu
•    członek Zespołu ds. „Karty Dużej Rodziny”
•    delegat RM w Stowarzyszeniu „Szlak wodny im. Stefana Batorego”.
•    uczestnik projektu „Elbląg Konsultuje”.

Radni Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego byli obecni na wszystkich sesjach Rady Miasta, posiedzeniach komisji, dyżurach oraz spotkaniach zespołów roboczych.

 


KWW Witolda Wróblewskiego

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +6
    ~ obiektywni
    Poniedziałek, 09.12

    Szok jacy pracowici- propaganda na równi z PIS

  2. 2
    +13
    ~ elblążanin
    Poniedziałek, 09.12

    Malinowski jest znany z dobrej propagandy , w końcu miał dobre podstawy. Tylko tak jak wtedy, tak i teraz odbiega to od realnych spraw i problemów. Od mieszania herbata nie będzie słodsza.

  3. 3
    +2
    ~ "kosztorys powykonawczy"
    Poniedziałek, 09.12

    i wiadomo że chodzi o łapówy...przepraszam ... pożyczki..bezzwrotne..

  4. 4
    +12
    ~ kosmaty_kosmacz
    Poniedziałek, 09.12

    Panie Malinowski, KONKRETNE sprawy dla mieszkańców a nie tania tandetna propaganda. Kampanię Pan szykuje sobie i swoim ludziom ? Tym wszystkim nieudacznikom którzy siedzieli na stołkach za Słoniny i Wróblewskiego ? Tej miernocie która odeszła na całe szczęście z UM ? Wam już dziękujemy. Dosyć szkód narobiliście. Przez Was nie mamy do tej pory porządnej galerii handlowej, przez Was inwestorzy uciekali z Elbląga, bo zaporę w osobie Czajkowskiej postawiliście.

  5. 5
    +9
    ~ Leszcze
    Poniedziałek, 09.12

    Komuna - lekko przpudrowana !!!

  6. 6
    +4
    ~ 100% Elblążanin
    Poniedziałek, 09.12

    Nie robić źle, robić też źle....... a szczekacze szczekali i szczekać będą. Po owocach ich oceniajcie .

  7. 7
    +3
    ~ wiza
    Poniedziałek, 09.12

    No to co, bez tych trzech panów Elbląg by nie istniał?. A tak na poważnie to widać, że Ci panowie trzej starają się pozyskać względy elblążan. Panowie zajmijcie się pracą, a nie kokietowaniem.

  8. 8
    +4
    ~ w nastepnych wyborach na aut
    Poniedziałek, 09.12

    Co miesiąc filmy zamiast o Elblągu filmy W.M. A tyle obiecali ci politycy i co kicha.

  9. 9
    +1
    ~ alfik45
    Poniedziałek, 09.12

    Elbląg do pomorskiego,e szuwarach i bagnach całkiem utoniemy i nie będzie dla nas ratunku:(

  10. 10
    +7
    ~ koko
    Poniedziałek, 09.12

    Zawsze słyszałem ze promocja miasta jest najwazniejsza a tu prosze Radni promuja siebie.Może to dobrze bo cos w końcu wiemy o niektórych z nich.Tylko ten nadmiar obowiazków jest zadziwiajacy Bedąc członkiem tylu komisji to dopiero cięzar.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2286219596863