Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Powstanie zespół ds. współpracy Elbląga z zagranicą

14.09.2011, 12:08:56 Rozmiar tekstu: A A A
Powstanie zespół ds. współpracy Elbląga z zagranicą
fot. Rafał Kadłubowski

Dziś w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja, podczas której przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wcisła i poseł Sławomir Rybicki mówili o zaangażowaniu Elbląga w politykę międzynarodową oraz drogi wodne. - Nie marnujmy szansy, jaką daje położenie Elbląga. W sytuacji rozwoju ruchu transgranicznego z Rosją, który obejmie Polskę północną i Obwód Kaliningradzki, Elbląg może stać się bramą Polski do Rosji — zaznaczył poseł Sławomir Rybicki.


- Przed Elblągiem wielkie wyzwanie, jakim jest zbliżająca się, na szczęście nieuchronnie, sytuacja, w której dojdzie do ruchu transgranicznego z Rosją – stwierdził Sławomir Rybicki. - To dla Elbląga, jak sądzę, wielka nadzieja. Warto, żeby Elbląg był aktywny i w przestrzeni nadbałtyckiej, między Kaliningradem a Trójmiastem odegrał znaczącą rolę. Do tego trzeba się przygotować i dlatego pan przewodniczący Wcisła zasugerował możliwość powołania zespołu, który przygotuje Elbląg do ogromnego wyzwania i jednocześnie ogromnej szansy, jaka stoi przed regionem. 

Jak się dowiedzieliśmy, celem zespołu będzie zajęcie się ogólnie rzecz ujmując „sprawami międzynarodowymi”. Co za tym się kryje jeszcze dokładnie nie wiadomo. Na pewno zespół ten będzie zajmował się realizowaniem koncepcji współpracy m.in. z Obwodem Kaliningradzkim. – Pan poseł namawia mnie, żeby ten zespół pracował szerzej i być może to się uda – powiedział Jerzy Wcisła -. Jednak teraz najważniejszym tematem będzie międzynarodowa droga wodna. (…) To pomysł bardzo dobrze rokujący dla Elbląga stawiający nasze miasto w roli organizatora, szpicy na rzecz działań międzynarodowych dróg wodnych w Polsce, o ile ten zespół będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony władz krajowych.

Przewodniczący Rady Miejskiej nie ukrywał, że przy tym projekcie będzie potrzebował pomocy posła Rybickiego. – Chcę „wykorzystać” posła, aby pomógł nam przebić się z naszymi pomysłami, aby pomógł rządowi w konkretnych decyzjach na temat realizacji transportu wodnego – mówił Jerzy Wcisła.

Poseł Rybicki stwierdził, że w przyszłości taki zespół mógłby zająć się np. sytuacją panującą na Modrzewinie.

Pomysł stworzenia zespołu jest jeszcze w fazie początkowej, dlatego nie ma jeszcze nazwy, ani dokładnego składu. To ma wyklarować się w najbliższym czasie.  Na razie Jerzy Wcisła zapewniał, że nie będzie on składał się tylko z samych mieszkańców Elbląga.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ da
  Środa, 14.09

  Pana Rybickiego to ja pierwszy raz wczoraj widzialem na plakacie wyborczym w Elblagu, zastanawialem sie co ma wspolnego z Elblagiem, ze nigdy go tutaj jakos nie widzialem. A teraz prosze oto jest - oczywiscie przed wyborami trzeba sie pokazac:D

 2. 2
  +1
  ~ moi
  Środa, 14.09

  pan Rybicki jak zaden inny kandydat stara sie zostac wybrany, wszedzie pelno inicjatyw - mimo ze nie jest z Elblaga. takie rzeczy trzeba rowniez umiec docenic..

 3. 3
  +4
  ~ jaka to melodia
  Środa, 14.09

  Walendziak Kurski Rybicki i tak w nieskończoność

 4. 4
  +10
  ~ Romek
  Środa, 14.09

  Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem? ... Jestem wesoły Bronek, premierem zaś jest Donek Zdrożała żywność, prąd i gaz, więc wam coś obiecam jeszcze raz...?

 5. 5
  +1
  ~ mieszkaniec
  Środa, 14.09

  koniec cwaniakowania i nabijania mieszkańców w butelkę. Z kandydatów PO stawiam na elblążan. Mój głos ma GELERT a nie pan Rybicki

 6. 6
  +4
  ~ mika
  Środa, 14.09

  Przypomiał sobie gdzie leży Elbląg - raz na 4 lata, to trochę za mało, panie pośle, nieprawdaż ? Stawiam zdecydowanie na osoby z Elbląga !

 7. 7
  +6
  ~ rufioo
  Środa, 14.09

  a te parówy dalej swoje, kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa!!!!! normalny obywatel Elblaga juz wam nie uwierzy, karierowicze i darmozjady!!!!

 8. 8
  +1
  ~ wyborca
  Środa, 14.09

  ten z lewej wyglada troche jak cofniety, a ten z prawej jak dyrektor PGR-u, i ja mam na nich głosować?!!!!

 9. 9
  --1
  ~ Km
  Środa, 14.09

  Przyjęło się uważać, że jak nie ma pomysłu na rozwiązanie danej sprawy, to należy powołać zespół albo komisję. No może tym razem będzie inaczej.

 10. 10
  +4
  ~ mania......................
  Środa, 14.09

  kampania wyborcza ,obiecanki ,cacanki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.