Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Elbląskie Centrum Onkologii zyskało nową pracownię. Skorzystają nie tylko pacjenci chorzy na nowotwory

27.06.2022, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Centrum Onkologii zyskało nową pracownię. Skorzystają nie tylko pacjenci chorzy na nowotwory
Fot. Paweł Friedrich

100 tysięcy badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego wykonano w Elbląskim Centrum Onkologii od początku jego działalności, czyli w ciągu 3,5 roku. Od teraz jeszcze więcej pacjentów będzie mogło skorzystać z takiej metody diagnostyki. To za sprawą nowej pracowni otwartej dziś, 27 czerwca. 

 

Elbląskie Centrum Onkologii powiększyło się o dodatkową Pracownię rezonansu magnetycznego, wyposażoną w nowoczesny sprzęt. Dziś, 26 czerwca, obyło się jej uroczyste otwarcie. 

 

To dla nas ważny moment. Dziś uruchamiamy drugą pracownię MR, która będzie świadczyła usługi dla pacjentów naszego szpitala, a także wszystkich pacjentów z Elbląga i okolic

 

 

- mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. 

 

 

Aby móc rozpocząć leczenie onkologiczne, najpierw należy zdiagnozować pacjenta, również w trakcie leczenia ta diagnostyka służy do tego, aby stwierdzić, że to leczenie jest właściwie realizowane. Pracownia, którą dziś otwieramy, wprost ma służyć temu celowi. Jest dedykowanagłównie pacjentom onkologicznym, bo ten aparat jest bardzo dobrze oprzyrządowany w tym zakresie, ale nie tylko, będzie służyła również pacjentom neurologicznym i kardiologicznym

 

- dodał Henryk Niewadzioł, przewodniczący Rady Nadzorczej Nu-Med Grupa S.A.

 

Nowa pracownia wyposażona jest w nowoczesny rezonans magnetyczny firmy Siemens. 1,5 teslowy skaner, wyposażony jest w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty. Nowy aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość precyzyjnej oceny wszystkich zmian, co przekłada się na dokładniejszą diagnostykę. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu oraz zastosowanym w rezonansie rozwiązaniom technicznym umożliwia on nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę. 

 

Druga pracownia powstała obok tej już istniejącej, w pomieszczeniach przebudowanych i zaadaptowanych na ten cel. 

 

Ta pracownia jest umieszczona w kompleksie już istniejącej Pracowni rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Szpital pozwolił nam zaanektować pomieszczenia techniczne, w których była m.in. sterowania i szafy energetyczne. W ścisłej współpracy ze szpitalem udało się te urządzenia przenieść w inne miejsca, dzięki temu powstała przestrzeń do zrobienia tej pracowni. Ważną rzeczą dla nas, było to, aby zainstalować w pracowni okna. Udało się. Przy tej okazji powstała również poczekalnia dla pacjentów. Do tej pory oczekiwali oni na badania na korytarzu

 

- dodał Krzysztof Urbaniak, przedstawiciel wykonawcy generalnego pracowni.   

 

Przypomnijmy Elbląskie Centrum Onkologii, wspólne przedsięwzięcie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med,rozpoczęło działalność w grudniu 2018. Obecnie zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie nowotworów: układu moczowego, rozrodczego, oddechowego, pokarmowego, nerwowego, dokrewnego, gardła, krtani oraz nowotworu szczękowo-twarzowego, piersi oraz układu kostnego. W ramach ECO działa kilkanaście poradni diagnostycznych i specjalistycznych, m.in. Poradnia Chirurgii Onkologicznej, Poradnia Urologiczna z Pracownią Uroflowmetryczną, Poradnia Endokrynologiczna, Poradnia Dermatologiczna, Pracownia Mammografii i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Tylko w ubiegłym roku w ECO 1271 pacjentów leczono zabiegowo, a ponad 3 tys. osób leczonych było na Oddziale onkologicznym z pododdziałem chemioterapii. 

 

Więcej informacji na temat Centrum znajdziemy TUTAJ

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Otwarcie Pracowni Onkologicznej ( zdjęć 24 )
Dodano: 2022-06-27 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kkk
  Poniedziałek, 27.06

  Ile zdjęć zrobiono dla pacjentów na nfz, a ile do prywatnej kieszeni?

 2. 2
  +1
  ~ Yhhmmmm
  Poniedziałek, 27.06

  Sami dobrze wiemy że zanim się tam dostaniemy już dawno z............. y

 3. 3
  0
  ~ basia
  Poniedziałek, 27.06

  Mozna sie chwalic,jakby zostal zakupiony do badan pacjentow onkologicznych pozytonowy tomograf emisyjny PET.Wiem,ze dzieki temu badaniu mozna uratowac zycie wielu chorym. Tomograf nie jest tak szczegolowy. Pani Gelert mamy XXI wiek.

 4. 4
  +2
  ~ el
  Wtorek, 28.06

  Wąskim gardłem są radiolodzy opisujący TK, MRI. Wybierając placówkę upewniam się co do terminu wykonania opisu badania.

 5. 5
  --1
  ~ sukces czy norma?
  Wtorek, 28.06

  Ela się modnie ubrała , niczym Jurand wracający ze szczytna.

 6. 6
  0
  ~ Qwerty
  Wtorek, 28.06

  Jak by był rezonans 3T to było by sie czym chwalić. Poza tym nie tylko sprzęt jest ważny bo ten w wielu miejscach jest nowoczesny ale opisy radiologów. Mój lekarz w klinice zawsze prosi o płytę z badania bo sam chce na to spojrzeć. Przy okazji co w temacie pediatrii?

 7. 7
  0
  ~ Egh
  Środa, 29.06

  Ale ona już sobie premie za to wzięła jest tyle nie potrzebnych stanowisk w tym szpitalu gdzie można zaoszczędzić to ona ogranicza biały personel bo administracji za malo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1226270198822