Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu. Za nami 43. edycja konkursu

27.06.2022, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu. Za nami 43. edycja konkursu
Fot. Jan Popławski/Automobilklub Elbląski

Dwudziestu kierowców walczyło o tytuł "Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego". Zwycięzcą został Adam Kłoskowski z Pasłęka. Konkurs zorganizowano w niedzielę, 26 czerwca, na targowisku miejskim w Elblągu. 

 

Automobilklub Elbląski, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie zaprosił kierowców do rywalizacji w konkursie o tytuł „Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego”. Zmagania uczestników 43. edycji wydarzenia mogliśmy oglądać w minioną niedzielę (26 czerwca) na terenie targowiska przy ul. Płk. Dąbka. 

 

 

Konkurs ma na celu popularyzację bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To również okazja, aby się spotkać, poznać walory jezdne samochodów. Tym razem udział w nim wzięło dwudziestu kierowców. Widać, że to sprawni kierowcy. Konkurencje nie były łatwe. Część na torze była tak przygotowana, aby sprawdzić dokładność kierowców. Owszem zdarzały się strącone pachołki, bo niektórzy chcieli przyśpieszyć, ale ogólnie uczestnicy poradzili sobie dobrze

 

- mówi Marek Chmielewski, prezes Automobilklubu Elbląskiego.

 

Udział w rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy regionu mogli wziąć wszyscy posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, z możliwości startu wyłączeni są tylko instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy. Konkurs składał się z dwóch części. W części teoretycznej na uczestników czekał test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie i udzielania pierwszej pomocy. Część sprawnościowa polega zaś na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze, oddzielnie dla kategorii: B, C i D.

 

 

Test był dosyć trudny. Na placu też trzeba było się wykazać umiejętnościami. Kierowcy dobrze sobie poradzili, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki

 

- dodał podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

 

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, zdobywając największą liczbę punktów, został Adam Kłoskowski, kierowca autobusu z Pasłęka.

 

 

W konkursie już wcześniej brałem udział, ale dziś osiągnąłem najlepszy wynik. Startowałem we wszystkich kategoriach. Czy coś sprawiło mi szczególne trudności? Raczej nie. Przed konkursem odświeżyłem sobie tylko przepisy, bo tutaj czasami coś się zmienia, choć jako kierowca zawodowy i tak staram się być na bieżąco. Udział w tym konkursie to okazja, aby się sprawdzić, to wyzwanie, ale również dobra rozrywka

 

- mówi Adam Kłoskowski, zwycięzca konkursu.

 

Celem konkursu jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego poprzez szeroką popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg a w szczególności wśród kierowców zawodowych oraz doskonalenie techniki jazdy, podnoszenia kultury i sprawności ruchu drogowego, przypominają organizatorzy.

 

Patronat nad 43. konkursem o tytuł "Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego" objęli: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Elbląga  Witold Wróblewski i Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

 

Organizator Konkursu jest Automobilklub Elbląski, przy współudziale: Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Zarządu Okręgowego PZM w Gdańsku, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Elblągu, Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o.o. w Gdyni (Fiat, Jeep, Peugeot) i Ośrodka Szkolenia Kierowców „NAJKI” w Elblągu.

 


WYNIKI KONKURSU:

 

Klasyfikacja o tytuł "Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego":

1. Adam Kłoskowski - zdobywca Pucharu Prezydenta Elbląga
2. Piotr Karolkiewicz - Puchar Marszałka Województwa
3. Tomasz Chromiuk - Puchar Starosty Elbląskiego

 

Kategoria prawa jazdy B:

1. Mariusz Kirol - Puchar Dyrektora WORD w Elblągu
2. Piotr Ziębka 
3. Maciej Subocz

 

Kategoria prawa jazdy C:

1. Ariel Bytner - Puchar Starosty Elbląskiego
2. Tomasz Chromiuk 
3. Mariusz Kirol

 

Kategoria prawa jazdy D:

1. Adam Kłoskowski - Puchar prezesa spółki PKS w Elblągu
2. Łukasz Głuszyk
3. Piotr Karolkiewicz

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Jan Popławski/Automobilklub Elbląski


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1404020786285