Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

W szpitalu miejskim przybywa pacjentów covidowych. Interna zostanie zamknięta

09.12.2021, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W szpitalu miejskim przybywa pacjentów covidowych. Interna zostanie zamknięta
Fot. Archiwum redakcji

W szpitalu miejskim przybywa pacjentów covidowych. W piątek (10 grudnia), aby zrobić dla nich dodatkowe miejsce, zostanie zamknięty kolejny oddział. Tym razem będzie to oddział chorób wewnętrznych.
 

Szpital Miejski św. Jana Pawła w Elblągu, w związku z czwartą falą pandemii, pod koniec października ponownie rozpoczął przyjmowanie pacjentów zakażonych koronawirusem. Początkowo tylko na oddziale zakaźnym, jednak w połowie listopada również oddział chorób płuc został przekształcony na covidowy. Obecnie placówka dysponuje 57 miejscami dla pacjentów z COVID-19. 


 

W tej chwili mamy 52 pacjentów covidowych. 25 osób na oddziale zakaźnym, 24 na oddziale chorób płuc i 3 osoby pod respiratorem

 

- wylicza Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 
 

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, niebawem w szpitalu miejskim w Elblągu, utworzone zostaną kolejne miejsca dla chorych na COVID-19. Aktualnie szpital przygotowuje się do zamknięcia oddziału chorób wewnętrznych. Od piątku (10 grudnia) będą tu przyjmowane już tylko osoby zakażone koronawirusem. 

 

Na internie powstanie 30 dodatkowych łóżek covidowych. Łącznie więc szpital będzie dysponował 87 takimi miejscami, w tym 6 respiratorowych i 5 tzw. buforowymi, dla osób z podejrzeniem zakażenia oczekujących na wyniki badań

 

- mówi Małgorzata Adamowicz.
 

Elbląski szpital jest jedną z 15 podobnych placówek z całego województwa warmińsko-mazurskiego, które obecnie zajmują się leczeniem pacjentów chorych na COVID-19. 


 

Obecnie na 1079 łóżek dla pacjentów covidowych dostępnych w całym województwie zajęte są 783. Natomiast z 118 miejsc respiratowych, które są w tej liczbie, zajętych jest 61

 

- informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kiki
  Czwartek, 09.12

  A pacjenci z nowotworami i planowanymi operacjami wypisywani są do domów?

 2. 2
  +9
  ~ Niedzielski, morderca
  Czwartek, 09.12

  kiki, niestety tak. Mja mama po udarze, ma skierowanie na rechabilitacje do miejskiego na Komenskiego. Powiedziano mi, ze do konca roku brak planowanych przyjec

 3. 3
  +9
  ~ Wurusek
  Czwartek, 09.12

  A dlaczego olsztyn ma tule szpitali i nie przeznacza kilku szpitali na cowidowe. Tylko odsyła chorych aby dalej. Nieroby.

 4. 4
  +2
  ~ 1984
  Czwartek, 09.12

  Władza na szubienice!

 5. 5
  0
  ~ normalność
  Czwartek, 09.12

  Aktualnie w naszym szpitalu przebywa 40 pacjentów z COVID-19, z czego 18 pacjentów jest zaszczepionych – przekazał nam w czwartek Sławomir Głaz, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1348569393158