Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Centrum rehabilitacji bogatsze o nowy sprzęt. Na krótsze kolejki jeszcze poczekamy

31.10.2018, 12:13:00 Rozmiar tekstu: A A A
Centrum rehabilitacji bogatsze o nowy sprzęt. Na krótsze kolejki jeszcze poczekamy
Fot. Ryszard Biel

Wyposażenie Centrum Rehabilitacji w Elblągu wzbogaciło się o sprzęt za ćwierć miliona. - Platforma balansowa czy rękawice do ćwiczeń to urządzenia, których nie mieliśmy wcześniej. Innowacyjny sprzęt, który umożliwia nie tylko leczenie pacjentów, ale też diagnostykę i dostosowanie programu ćwiczeń do konkretnego schorzenia - mówi Justyna Bożejewicz, kierownik działu administracyjno-organizacyjnego centrum.

W Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej do zdrowia wracają dziesiątki pacjentów. Teraz, za sprawą projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej, zakłada wzbogacił się o nowe wyposażenie. Są to: dwie wanny do hydroterapii, urządzenie do krioterapii, stół do trakcji kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, dynamiczna platforma balansowa, wielofunkcyjny stół do ćwiczeń manualnych ręki, zestaw rękawic do ćwiczeń czy wanny do kąpieli wirowych kończyn. Część urządzeń zastąpiła te stare i wysłużone, znajdujące się na wyposażeniu centrum. Są też takie, których zakład do tej pory w ofercie nie miał. Koszt wszystkich zakupów wyniósł 270 tys. zł (ponad 228 tys. zł to dofinansowanie unijne).

Przekrój pacjentów, którzy korzystają z tych nowych urządzeń, jest bardzo szeroki. Są to na przykład osoby po wypadkach, ze schorzeniami neurologicznymi czy po udarach

- wylicza Justyna Bożejewicz.

Mamy nadzieję, że ten sprzęt choć trochę wpłynie do rozładowania kolejek do centrum - dodaje kierownik działu administracyjno-organizacyjnego. - Przykładowo, do tej pory mieliśmy tylko jedną wannę do hydromasażu, teraz są dwie. Więc można obsługiwać w tym samym czasie dwóch pacjentów. To już jest postęp.

Obecnie na rehabilitację w centrum przy ul. Królewieckiej 15 czeka się średnio 4,5 miesiąca. Pracownicy centrum nie ukrywają, że obecny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia nie wystarcza na pokrycie potrzeb i muszą wyrabiać nadlimity.

- Co kwartał zwracamy się do NFZ o renegocjację kontraktu. To jedyne co możemy zrobić, bo rzeczywiście trochę jest to niedofinansowane. Zazwyczaj dostajemy jednak odpowiedzi odmowne - przyznaje Justyna Bożejewicz.

Ten problem nie dotyczy tylko centrum, ale i na przykład szpitala miejskiego. Mamy nadzieję, że te kontrakty, również w związku ze wzrostami kosztów, będą większe. Ja ze swojej strony zawsze staram się rozmawiać z dyrektorem Zakrzewskim [Andrzej Zakrzewski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ - przyp. red.] o większych kwotach, ale na to musza być środki finansowe. Ma nadzieję, że one się znajdą

- dodaje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, który w środę (31 października), w towarzystwie mediów, podziwiał nowe wyposażenie centrum.

Zakład przy ul. Królewieckiej, jeśli tylko może, stara się pozyskiwać pieniądze z innych źródeł. Przykładem jest zakup nowego sprzętu, ale nie tylko. Teraz centrum aplikuje o kolejne dofinansowanie z UE, tym razem na termomodernizację obiektu.

Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie kolejnego projektu, który uzupełni działalność zakładu. Rozstrzygnięcie tego konkursu jest planowane na luty przyszłego roku. Chodzi o kompleksową modernizację budynku, termomodernizację, ale również wymianę okien i montaż paneli fotowoltaicznych

- wyjaśnia pani Justyna.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Centrum rehabilitacji bogatsze o nowy sprzęt ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-10-31 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ adela
  Środa, 31.10

  Super panie Witoldzie . Pogonić watahę do lasu

 2. 2
  --6
  ~ wyborca
  Środa, 31.10

  No i gitara Panie Witoldzie.Czyny a nie puste slowa...Brawo!!!

 3. 3
  --1
  ~ Giga
  Środa, 31.10

  Świetna wiadomość

 4. 4
  --2
  ~ anty polityk
  Środa, 31.10

  Panie Witoldzie Pan przy najmniej jest normalnym facetem, który nie boi się wyjść do ludzi. Za to Pan Wilk załatwia swoje sprawy przez pośredników bo sam się nie zhańbi pracą i prozaicznymi sprawami.

 5. 5
  0
  ~ Połamany
  Środa, 31.10

  Długie kolejki, chamski i nieprzyjemny personel medyczny, zabiegi skracane o połowę, bo "prywatny" czeka za drzwiami. Lekarze też z łapanki, niby ze specjalizacją, ale o rehabilitowaniu pacjentów nie mają pojęcia!!!

 6. 6
  --2
  ~ szczere uznanie
  Środa, 31.10

  Jestem pełen uznania dla aktywności WW.. Gdyby tak przez 4 lata, to byli byśmy z Elblągiem wzorem dla UE. Wygra pan 4.11 i odpocznie przez 5 lat. Taki wysiłek jak hodowców chryzantem lub kolęda dla wielebnego. Wybory powinny być 4 razy do roku.

 7. 7
  --1
  ~ Super
  Środa, 31.10

  Tylko jak długo ten sprzęt będzie służył znając chłodzących pacjentów to udoskonala go. Tak że przestanie działać.

 8. 8
  +4
  ~ buu
  Środa, 31.10

  no to teraz trzeba będzie czekać jeszcze dłużej w kolejce na zabiegi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2199840545654