Wtorek, 25.01.2022, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na co Elbląg otrzymał ponad 600 tys. zł dofinansowania?

29.06.2018, 10:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Na co Elbląg otrzymał ponad 600 tys. zł dofinansowania?

Do miasta trafią kolejne pozyskane środki unijne. Tym razem przeznaczone zostaną na doposażenie Centrum Rehabilitacji w specjalistyczny sprzęt medyczny oraz na utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne. Umowy dofinansowania obu projektów podpisali w Olsztynie z Marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem Prezydent Witold Wróblewski oraz Ryszard Werchowski, dyrektor SPZOZ Centrum Rehabilitacji.
 

Projekt „Doposażenie SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu w specjalistyczny sprzęt medyczny” zakłada zakup wyposażenia rehabilitacyjnego, w tym: wanny do hydroterapii, urządzenia do krioterapii, stołu do trakcji kręgosłupa, platformy balansowej, stołu do ćwiczeń manualnych ręki, wanien do kąpieli wirowych oraz bieżni. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości świadczenia usług przez Centrum, w tym: skrócenia czasu oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne, poprawę efektywność leczenia poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu, czy zwiększenie jakość i dostępność do diagnozy i terapii pacjentów w warunkach ambulatoryjnych.
 
Koszt realizacji projektu wynosi 300. 000 zł, z czego 254.970 zł pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.
 
Drugi projekt, na który podpisana została umowa dofinansowania dotyczy stworzenia ścieżek dydaktycznych, łączących obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga. Projekt, polegający na zagospodarowaniu przestrzeni na cele turystyczno - rekreacyjne, zakłada:
 
1. utworzenie (wyznaczenie i oznakowanie) trzech ścieżek dydaktycznych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (ławki, śmietniki, oświetlenie), dotyczących:
 
• zabytków Starego Miasta
• parków
• form przestrzennych
 
2. utworzenie specjalnej aplikacji multimedialnej na ich temat.
 
Łączna długość planowanych ścieżek to 16 km, a liczba obiektów które zostaną oznakowane - 69. Projekt obejmuje również konserwację siedmiu wybranych form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej.
 
Koszt realizacji projektu wynosi 489.634,97 zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 361 873,19 zł.
 
 
 
Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ elblązanka
  Piątek, 29.06

  Tyle już mamy tych Centrów rehabilitacji w Elblągu, że nie wiem kto został tym szczęśliwcem. Mam jedynie nadzieje, że to nie będzie to w tym Szpitalu Wojewódzkim, ani żadnym prywatnym.

 2. 2
  --2
  ~ ccc
  Piątek, 29.06

  Formy przestrzenne pozwoliła stworzyć "komuna" nalezy je oddać na złom i przetopić gdyż stanowią ideologiczne zagrożenie dla wolnej wolski

 3. 3
  +6
  ~ wkurwiony
  Piątek, 29.06

  powinny iść wszystkie pieniądze na rehabilitacje a nie na ***oły jak zawsze pieniądze idą w błoto i dla kolesi!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +2
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 29.06

  Po raz kolejny Gratuluję miastu Elbląg, gratuluję Panie Prezydencie- szkoda, że niektórzy radni nie wiedzą co się dzieje w Elblągu. /brak argumentów przy absolutorium/. Pozdrawiam.

 5. 5
  +9
  ~ Roma .
  Piątek, 29.06

  Zapewne , dofinansowanie otrzyma wirtualne Centrum Rehabilitacji na Zawadzie , które obiecał stworzyć Radny Wojciech Rudnicki i nie tylko to . Mówiąc " ja nie obiecuję , ja realizuję " I co ? Co obieca w tym roku przed wyborami samorządowymi . I na gadce się skończy ?? https://www.youtube.com/watch?v=0ae14wYlWIY

 6. 6
  +9
  ~ Cycu
  Piątek, 29.06

  Teraz pan radny będzie rozkoszowal się lawkami lub ławką dla mam jako osiągnięcie 4 letniej kadencji, niesamowity wyczyn , prawdziwy życiowy sukces ,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2725129127502