Wtorek, 25.01.2022, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Elbląg: Kongres Kobiet i KOD poparły Witolda Wróblewskiego

30.10.2018, 13:50:17 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kongres Kobiet i KOD poparły Witolda Wróblewskiego
Fot. Ryszard Biel

Myślę, że ten jedyny słuszny wybór, jakim jest kandydatura pana Wróblewskiego na prezydenta Elbląga, spowoduje, że nasze działania w obronie demokracji zostaną odpowiednio zrozumiane przez polskie społeczeństwo. Wreszcie do ludzi dojdzie, że musimy odsunąć PiS od rządów. Dziękuję prezydentowi za dotychczasową współpracę. Mam nadzieję na dalszą, w obronie demokracji, konstytucji, podstawowych praw - przekonuje Tadeusz Kawa z elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji. Lokalny KOD i Kongres Kobiet dzisiaj (30 października) oficjalnie poparły kandydaturę Witolda Wróblewskiego na prezydenta Elbląga.

W poniedziałek (29 października) o oddanie głosów na Witolda Wróblewskiego zaapelowała senator Jerzy Wcisła, szef elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Dziś (30 października) dołączyły do niego elbląski KOD i Kongres Kobiet. Poparcie dla kontrkandydata Jerzego Wilka przedstawiciele obu organizacji przekazali podczas spotkania z mediami.

Jadwiga Król, pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Elblągu, kandydatka na radną sejmiku z listy Komitetu Obywatelskiego Platforma. Nowoczesna wyliczała dotychczasowe zasługi prezydenta m.in.: dla osób niepełnosprawnych.

Kongres Kobiet ma wielkie uznanie dla pana prezydenta. Zawsze dla niego były ważne sprawy społeczne, sprawy osób niepełnosprawnych. Organizuje w Elblągu fantastyczną rzecz, tzw. opiekę wytchnieniową. Coś takiego funkcjonuje w elbląskim Lazarusie. Rodzice dzieci niepełnosprawnych pracują 24 godziny na dobę, nie mają czasu na wyjazdy, dla siebie. Opieka wytchnieniowa daje im taką szansę

- podkreśla pełnomocniczka Kongresu Kobiet.

Prezydent wspierał mnie, jako radną sejmiku, w działaniach zmierzających do utworzenia w Elblągu poradni dla dzieci z autyzmem. Takiej poradni nie było, a teraz jest. Wielki ukłon dla pana prezydenta należy się również za rozbudowę Karanu. To jedyny taki ośrodek w całym województwie, gdzie wyciąga się młodzież z nałogu. To dla mnie rzeczy istotne - przekonuje Jadwiga Król.

Pochwał pod adresem Witolda Wróblewskiego nie szczędzili również przedstawiciele elbląskiego KOD i powiązanej z nich nieformalnej grupy Rozmawiajmy o Demokracji. Jak się okazuje, to dzięki współpracy z prezydentem i ratuszem, do skutku dochodziły ich akcje m.in. organizowane przed elbląskim sądem, czy akcja ubierania w koszuli z napisem Konstytucja elbląskich pomników.

Dziękuję [prezydentowi - przyp.red.] za to, że mamy pozwolenie, że możemy działać w taki lub inny sposób, że nie staje się nam na drodze. Wszyscy chcemy tego samego. Demokracji, wolności, poszanowania dla konstytucji i ludzi

- mówi Magdalena Adamowska, nieformalna grupa Rozmawiajmy o demokracji.

Nieprzypadkowo jesteśmy tutaj z poparciem dla kandydatury Witolda Wróblewskiego na prezydenta Elbląga. Od 2015 roku, w przestrzeni publicznej Elbląga, pokazuje się Komitet Obrony Demokracji. Wartości demokratyczne są dla nas najważniejsze, walka o konstytucję. Od samego początku mieliśmy wsparcie w osobie pana prezydenta oraz urzędników. Wielokrotnie organizowaliśmy w Elblągu różnego rodzaju wydarzenia związane z łamaniem prawa przez obecnie rządzących i nigdy nie było nigdy problemu z tym, aby urząd miasta wyraził na to zgodę. Dziękuję panu prezydentowi Wróblewskiemu i wiceprezydentowi Januszowi Nowakowi. Panowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach. Przede wszystkim chodzi o te organizowane pod sądem. Mieliśmy również wsparcie ze strony SLD, nie mówiąc już o Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej

- wyliczał Tadeusz Kawa.

Prezydent Wróblewski podziękował organizacjom za zaufanie i poparcie, również to okazane wczoraj przez PO. Nie chciał jednak komentować ewentualnej koalicji z Platformą i Nowoczesną w radzie miejskiej.

Nieodpowiedzialne byłoby, gdybym dyskutował na ten temat już w tej chwili. Myślę, że zbudujemy koalicję większościową, ale poczekajmy z tym do zakończenia wyborów

- dodał Witold Wróblewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ Kura
  Wtorek, 30.10

  Precz z kodem. Ale i tak zagłosuje na Wróblewski ego. Mimo że kod przyprawia mnie o mdłości

 2. 2
  +24
  ~ wist
  Wtorek, 30.10

  A po co te wychwalanie pana Nowaka panie Kawa?

 3. 3
  --14
  ~ Najnowocześniejszy
  Wtorek, 30.10

  No to teraz juz nikt nie zagłosuje na Wilka, jego miejsce jest w lesie z resztą watahy?;)

 4. 4
  --16
  ~ obiektywny
  Wtorek, 30.10

  Głosuję na Wróbla, a PIS niech się wynosi z naszego miasta

 5. 5
  --3
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 30.10

  No cóż teraz się lepią do Wróblewskiego, który jako jedyny jest w stanie zatrzymać PIS i zagwarantować stabilizację w mieście? Potem okaże się, że sukces ma wielu ojców i tylko porażka wilka będzie sierota? Wynik przewidziałem ponad dwa lata temu! A 4 listopada wszyscy do urn bo elektorat PISu nie klika ale chodzi na głosowania!

 6. 6
  --20
  ~ wyborca
  Wtorek, 30.10

  Panie Wróblewski i ta reszta wszyscy popieramy pana , tylko wybuduj Nam pan Ciepłownie, to będzie pan rządził i 100 lat.Powodzenia.

 7. 7
  +23
  ~ jamaleg
  Wtorek, 30.10

  Zenada , gdybyscie chociaz raz spotkali wróbla to w zyciu na niego byscie nie zagłosowali . Arogancja i buta to mało powiedziane taki mały dyktator tyle o nim moge powiedziec

 8. 8
  +1
  ~ hd
  Wtorek, 30.10

  A działkowcy i zbowidowcy gdzie?Patyki?

 9. 9
  +11
  ~ jaaaaaaaaaaaaa
  Wtorek, 30.10

  poparcie od kobiet - ok, ale o KOD - wstyd nad wstydy panie Prezydencie

 10. 10
  --12
  ~ EuPi
  Wtorek, 30.10

  Głosuję na Wróblewskiego, bo przynajmniej nie będzie decydentem biskup! Co do komentarza Kura - jakby nie kogut, to nie znosiłabyś jajek i twoja wartość byłaby zerowa!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1002700328827