Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na SOR trafił z potwornym bólem. "Bez diagnozy odesłano mnie do domu. Myślałem, że umieram"

18.02.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na SOR trafił z potwornym bólem. "Bez diagnozy odesłano mnie do domu. Myślałem, że umieram"

Do szpitala trafiłem z potwornym bólem w klatce piersiowej. Praktycznie nie mogłem oddychać. Przebadano mnie i stwierdzono, że parametry są prawidłowe. Ból jednak nie minął. Cierpiącego i bez diagnozy odesłano mnie do lekarza rodzinnego, do którego mogłem zarejestrować się dopiero następnego dnia. Czy na tym ma polegać pomoc SOR - pyta Czytelnik info.elblag.pl.

 

 

 

Wizytę w izbie przyjęć szpitala św. Jana Pawła II pan Aleksander zapamięta na długo. Trafił tam w niedzielę, 11 lutego, około godz. 23. Uskarżał się na ból w klatce piersiowej. 

 

 

 

Nie mogłem leżeć, nie mogłem oddychać. Ból był potworny i się nasilał. Zdecydowałem się wezwać karetkę pogotowia. Myślałem, że mam zawał. Ratownicy przyjechali, zrobili badania i stwierdzili, że wszystkie parametry są prawidłowe, że nie widzą nic niepokojącego. Ostatecznie trafiłem jednak na SOR (tak naprawdę izbę przyjęć - przyp. red.) szpitala miejskiego, przy ulicy Komeńskiego. Tam również zostałem poinformowany, że parametry są w normie, ale w moim odczuciu nie zostałem porządnie zbadany. Nie ustalono przyczyny mojego bólu w klatce piersiowej. W ogromnym cierpieniu i bez diagnozy zostałem odesłany do lekarza rodzinnego, obawiając się o swoje zdrowie i życie, praktycznie z pomocą taką: "parametry są prawidłowe". Co z tego, skoro ból nadal rozrywał mi klatkę piersiową

 

 

 - mówi Czytelnik info.elblag.pl.

 

 

 


Pomoc pan Aleksander uzyskał dopiero następnego dnia, w poniedziałek 12 lutego, gdy trafił do lekarza rodzinnego. 

 

 

 

 

Lekarz stwierdził, że cierpię na zespół Tietzego (schorzenie polegające na występowaniu zapalenia jednego lub kilku stawów żebrowo-mostkowych - przyp. red.). Jak się później dowiedziałem, jednym z objawów jest ból z przodu klatki piersiowej, który może promieniować do barku i ramion, dlatego choroba ta może być pomylona ze stenokardią i sugerować zawał mięśnia sercowego. Zdiagnozowanie mnie trwało chwilę. Nie wymagało nie wiadomo jakich badań, wystarczyło, że lekarz zapoznał się z objawami i dokonał fizycznego badania klatki piersiowej. Takiego prostego, bezpośredniego badania nie wykonano mi na SOR. Całą noc spędziłem w domu w bólach, nie mogąc spać, w nerwach, że nie wiem, co mi jest i czy przeżyję do rana, a wystarczyło tak nie wiele

 

 

- opisuje sytuację Czytelnik. 

 

 

 


Miałem szczęście, że tak to się skończyło, ale tego co przecierpiałem i strachu, którego się najadłem, nikomu nie życzę, dodaje mężczyzna. - Trafiając na SOR (izbę przyjęć - przyp. red.) liczyłem na pomoc, diagnozę, a zostałem odesłany z kwitkiem, nadal cierpiąc z powodu bólu w klatce piersiowej. Czy rzeczywiście tak to powinno wyglądać - pyta pan Aleksander.

 

 

 


O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Szpital Miejski w Elblągu. Zapytaliśmy również m.in. o to, czy odsyłanie pacjenta bez stwierdzenia, co mu dolega to normalna praktyka.

 

 

 

Rzeczywiście, w dniu 11 lutego przywieziony został Pacjent do Izby Przyjęć Szpitala, który zgłaszał ból w klatce piersiowej. Po zastosowanym leczeniu i wykonanych badaniach Pacjent został wypisany do domu z zaleceniem kontroli w POZ. Badania weryfikowała lekarz chorób wewnętrznych, która jednocześnie wykluczyła zawał serca i ostry zespół wieńcowy

 

 

- informuje Małgorzata Adamowicz, pełnomocnik ds. praw pacjenta szpitala miejskiego.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +71
  ~ Czytelniczka
  Niedziela, 18.02

  Strach w ogóle być chorym w Elblągu mając taką służbę zdrowia. Albo nie udzielają pomocy ,albo nie wysyłają karetek. Szok.

 2. 2
  --67
  ~ Janek
  Niedziela, 18.02

  Bo myślał że trafił na one inclusive? W dupie miał pójście wcześniej do lekarza bo kolejka lepiej taryfa i sor

 3. 3
  +57
  ~ Patologia szpitalna
  Niedziela, 18.02

  W Elblągu sor to jedna wielka tragedia! Modlić się by tam nie trafić! Albo zdychasz czekając w kolejce przez 9 godzin albo z byle diagnozą odeślą cię do domu, a jak zostaniesz to zlapiesz covid i ostatecznie ci go wpiszą! To jedna wielka patologia!

 4. 4
  +49
  ~ Pacjent
  Niedziela, 18.02

  Mimo wszystko lepiej trafić do miejskiego niz tego patologicznego Wojewódzkiego, trzymać się od tego szpitala z daleka

 5. 5
  --15
  ~ Elblazanka
  Niedziela, 18.02

  A ja nie rozumiem tego gorzkiego żalu. Sor jest od nagłych przypadków i ratowania życia. Lekarze prawidłowo stwierdzili ze Pana życiu nic nie zagraża i ma się Pan udać do rodzinnego, co zostało poczynione. Nie wiem czego oczekiwał jeszcze autor? Gdyby były jakiekolwiek symptomy zawału, udaru itp to z pewnością by lekarze dyżurujący pomogli. Wszyscy w komentarzach też posrani że taki zly SOR elblaski. To może do Warszawy zaprosze na kilkunastogodzinne oczekiwanie??

 6. 6
  +42
  ~ Do Elblazanka
  Niedziela, 18.02

  To jak kiedyś tam trafisz to wtedy zrozumiesz bez problemu !

 7. 7
  +30
  ~ Jak kończy czlowiek?
  Niedziela, 18.02

  W piątek jedziesz z dzieckuem na sor i stoisz w kolejce z doroslymi, bo pediatry nie na, dzieciaki male z gorączką się przelewają a ty stoisz między prychajacymi na dziecko! A potem się trudno dogadać bo obsluguje cię ktos kaleczący po polsku i wypisuje tonę leków i moze któryś trafi! Koszmar i nic wiecej!

 8. 8
  --3
  ~ Elblazanka
  Niedziela, 18.02

  Nie raz korzystałam z usług szpitali obydwu. Nawet Sor się zdarzyl i nic nie mogę zarzucić

 9. 9
  +22
  ~ Do elblazanka
  Niedziela, 18.02

  Widocznie byłaś zdrowa-:)

 10. 10
  +31
  ~ Do Elblazanka
  Niedziela, 18.02

  A ja sie nie dziwię, ze pacjebt ma pretensje, ze nie dowiedział sie co mu dolega. Kiedys mialam zapalebie miesni miedzyzebrowych i doskonale rozumiem niepokoj tego pacjeta. Ból ogromny i nie wiesz dlaczego. Uwierz, ze nie wystarczy zapewnienie, ze to nie zawał. Bo dalej myślisz, dlaczego taaak boli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.054340839386