Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Po co jest biletomat skoro nie działa jak trzeba”

01.02.2024, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 „Po co jest biletomat skoro nie działa jak trzeba”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Od tygodnia biletomat na Placu Słowiańskim nie działa jak trzeba. Czy naprawdę nikt tego nie kontroluje? Dlaczego takie rzeczy nie są od razu naprawiane? - pyta nasz czytelnik.
 


W ramach zadania „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga"  zakupiono w 2020 r. trzy biletomaty. Jeden z nich, w styczniu 2021 r., został uruchomiony na Placu Słowiańskim. Zastąpił on kiosk, w którym przez lata można było zakupić bilety.

 


Nasi czytelnicy poinformowali nas o usterce biletomatu, który nie jest naprawiony przynajmniej od tygodnia. - Nie mogę zapłacić kartą za bilet, a przecież nie zawsze ma się drobne – stwierdziła nasza czytelniczka.

 

W biletomacie bilet normalny kosztuje 4 zł. Przez to, że nie mogę zapłacić kartą bilet muszę kupić w tramwaju już za 5 zł

- zauważa nasz czytelnik.- Usterkę zauważyłem pierwszy raz 25 stycznia. Nie wiem, czy nie trwa to dłużej. Po co jest biletomat skoro nie działa jak trzeba – dodał elblążanin.
 

 

Wybraliśmy się na Plac Słowiański, by sprawdzić, czy rzeczywiście biletomat nie działa, jak powinien. Jedną z usterek na pewno było brak możliwości zapłacenia kartą.Sprawę zgłosiliśmy do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Czy są świadomi awarii biletomatu i dlaczego usterka do tej pory nie została naprawiona?


 

Faktycznie od kilku dni biletomat na Placu Słowiańskim nie jest w pełni sprawny. Urządzenie nie przyjmuje części płatności zbliżeniowych. Ponieważ podjęte próby naprawy nie przyniosły rezultatu, oczekujemy na przybycie serwisu ze strony producenta. Mamy nadzieję, że usterka zostanie usunięta jeszcze dziś, 1 lutego

– informuje Michał Górecki z ZKM w Elblągu. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ elbląque
  Czwartek, 01.02

  kolejny "pasjonujący" artykuł...

 2. 2
  +6
  ~ :)))
  Czwartek, 01.02

  A jak naprawiom to też napiszecie??

 3. 3
  +7
  ~ ?
  Czwartek, 01.02

  Na przystanku tramwajowym przy al. Grunwaldzkiej (kierunek Ogólna) też nie działa...

 4. 4
  +2
  ~ pulitzer
  Czwartek, 01.02

  „Po co jest KIEROWNICA skoro jej się nie używa” - kolejny sensacyjny reportaż w którym zapytaliśmy dlaczego rowerzyści nie używają kierownic podczas jazdy na chodniku... :P

 5. 5
  --4
  ~ Mouse
  Czwartek, 01.02

  Bilet można też kupić w aplikacji np. banku, więc nie koniecznie trzeba zapłacić 5 zł w tramwaju.

 6. 6
  --10
  ~ Mama Karoliny
  Czwartek, 01.02

  Cała ta komunikacja miejska nie działa. To co zrobili z nią szkodnicy z PO PSL SLD Lewica kkkkwww zakrawa o pomstę do nieba. Likwidatorzy komunikacji miejskiej w Elblągu. Nowy prezydent i samorząd będzie mieć sporo do roboty aby ogarnąć ten burdel i haos organizacyjny po nieudacznikach. Teraz trzeba wybrać mądrze. Nigdy więcej PO PSL SLD Lewica kkkkwww

 7. 7
  +9
  ~ Do społeczeństwa wiecznie czekającego aż ktoś się domyśli
  Czwartek, 01.02

  tak ciężko wam zadzwonić lub napisać maila i zgłosić usterkę skoro ją widzicie? Widzisz - reaguj, a nie czekasz nie wiadomo na co i narzekasz

 8. 8
  +6
  ~ Elbląg aktywnie
  Czwartek, 01.02

  Właśnie -nie można było zadzwonić zapytać, napisać ? Może to nie jest typowa awaria-takie też się przecież zdarzają! Bierni niektórzy elblążanie są

 9. 9
  +2
  ~ Pustaki
  Czwartek, 01.02

  Cała ta komunikacja,tabor,brak tablic elektronicznych przy przystankach.konkretnych wiat przystankowych by chroniły czekających to skandal i buta was rzadzacych miastem i tych z zarządu komunikacji. Spółka miejska czy bajzel. Kiedy wydłużenie tras trameajowych i autobusowych o nowe dzielnice miasta.

 10. 10
  +2
  ~ Pustaki
  Czwartek, 01.02

  Cała ta komunikacja,tabor,brak tablic elektronicznych przy przystankach.konkretnych wiat przystankowych by chroniły czekających to skandal i buta was rzadzacych miastem i tych z zarządu komunikacji. Spółka miejska czy bajzel. Kiedy wydłużenie tras trameajowych i autobusowych o nowe dzielnice miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0038878917694