Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ogólna: "Teraz tutaj jest syf". Zieleń zasłaniała prawdziwy problem?

22.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ogólna: "Teraz tutaj jest syf". Zieleń zasłaniała prawdziwy problem?

Czytelnik info.elblag poprosił o interwencję w sprawie zarośniętego terenu przy ul. Ogólnej. Okazało się, że dopiero przycięcie krzaków odsłoniło prawdziwy problem tego miejsca. 

 

 

Tutaj jest zwyczajny syf. Wieczorami w okolicach tej skarpy przesiadują amatorzy wyskokowych trunków. Butelki i wszelkie inne śmieci lądują w krzakach ją porastających. Ich przycięcie odsłoniło więc prawdziwy problem. Teraz część chodnika nadal jest zarośnięta, a jednocześnie widać śmieci. Takie połowiczne działanie nie miało większego sensu.

 

- mówi mieszkaniec ul. Ogólnej. 
 


Przypomnijmy. Na początku sierpnia do redakcji napisał Czytelnik z prośbą o interwencję. Chodziło o zarośnięty i zaniedbany teren przy ul. Ogólnej. 

 

Teren skarpy, na której znajduje się ta roślinność, częściowo należy do Zarządu Dróg, częściowo do osób prywatnych

 

- wyjaśniał wtedy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 


 
Urzędnicy jednak sprawą się zainteresowali i w efekcie pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu trochę przycięli wybujałą roślinność.  To jednak odsłoniło prawdziwy problem. Miejsce wcale nie wygląda lepiej. Jak się okazało, krzaki porastające skarpę służyły za śmietnik osobom tam przesiadującym, a sprzątanie ich nie wystarcza na długo.


 
Teren przy ul. Ogólnej niestety nie jest jedynym miejscem w mieście, które sami elblążanie zmieniają w śmietnisko. Czy jest na to jakiś sposób? Macie pomysły? Piszcie w komentarzach. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tomasz
  Poniedziałek, 22.08

  Zdecydowanie należy wyrwać chwasty, które tam rosną w dużych ilościach; spryskać czymś żeby nie rosły oraz uprzątnąć teren. Nie można pozostawić tych śmieci w takim miejscu tłumacząc się, że i tak kiedyś ktoś naśmieci ponownie...

 2. 2
  +22
  ~ Wszoku
  Poniedziałek, 22.08

  Syf to jest w całym mieście. A największy syf to ta komunikacja.miejska oderwana od potrzeb pasażerów. Rozkłady ułożone fatalnie,tramwaj jedzie co 15-20 min. Pasażerów wożą stare konstale zdezelowanego bez klimatyzacji. Szok i skandal! Taczki powinny podjechać pod ratusz i pogonić to towarzystwo. Tu trzeba wizjonera managera z jajami aby to miasto odżyło s tej zapaści i bylejakości.

 3. 3
  0
  ~ Ptyś
  Poniedziałek, 22.08

  Urzędowi Miejskiemu i Zarządowi Zieleni przypominam, że obecnie trwa jeszcze okres lęgowy i cięcia drzew i krzewów jak również płoszenie potencjalnie lęgujących ptaków wymaga zgody RDOŚ. Czy taka zgoda została uzyskana? Jeżeli nie to zostało popełnione wykroczenie zgodnie z przepisami UoOP podlegające karze. Pozdrawiam.

 4. 4
  --10
  ~ koliński nierób
  Poniedziałek, 22.08

  Czytelnik się czepia- zobaczył 1 puszkę po browarku i już jadaczką wypala, A u szanownego czytelnika w domu to pewnie kibelek zasrany i ciekną fekalia do sąsiada z dołu- taka mentalność starych dziadów- Taka prawda stare dziady i inne monitoringi osiedlowe. Zapominają o spuszczeniu wody w kiblu bo akurat nadaje NASZA TVP3 pis- nic dziwnego i to i to stare dziadostwo- młody by nie podjął temata

 5. 5
  +4
  ~ Skacowany
  Poniedziałek, 22.08

  do KOLIŃSKI NIERÓB- wielkie oklaski za obnażenie: PISUAROWEJ pop kultury

 6. 6
  --3
  ~ kamerzysta Po
  Poniedziałek, 22.08

  Panie Koliński- trafił pan w sedno sprawy- takie pierdoły to tylko wyciągają wielce szanowani GERIAKTRYCY pisowskie- taki nasz polski kabaret- stuku puku...kto jest prezesem naszego klubu JAROSŁAW , JAROSLAW itd

 7. 7
  +2
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 22.08

  To teraz już wiecie, po co są kwietne łąki.

 8. 8
  +10
  ~ Gall Anonim
  Poniedziałek, 22.08

  Tu nie ma dramatu. Proszę się przejść drogą pomiędzy dawnym Plastykem a budynkiem Energi. Ilość puszek po piwie, butelek po wódce można liczyć w dziesiątkach sztuk. Wszystko to okraszone zapachem uryny. Obok Omnia, Celebra, Sanepid a dojście jak do najgorszej menelowni.

 9. 9
  +1
  ~ dede
  Poniedziałek, 22.08

  Wam już ludzie całkiem odwala, jeśli to są dla was problemy na skalę miasta. Serio, radzę udać się do poradni psychologicznej.

 10. 10
  +6
  ~ Arc
  Wtorek, 23.08

  Śmieci w krzakach - straszne - a najstraszniejsze jest to, że ktoś się temu dziwi skoro ta cała dzielnica Nad Jarem słynie z braku śmietników na chodnikach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92600893974304