Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą

04.08.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą
fot. nadesłane

Elblążanin zgłosił się do nas z prośbą o interwencję. - Teren zielony przy ul. Ogólnej rozrósł się już tak, ze zajmuje część chodnika. Czy nikt tego nie widzi? - pyta nasz czytelnik. - Czy możecie nagłościć sprawę? Myślę, że to coś pomoże.

 


Rzeczywiście, na zdjęciach przesłanych przez naszego czytelnika widać, że część terenu zielonego znajdującego się przy ul. Ogólnej jest zaniedbany.


W związku z tym, że teren ten podlega Departamentowi Zarządu Dróg zdjęcia przesłaliśmy do biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zapytaliśmy, czy zostanie to uprzątnięte, a jeśli tak, to kiedy?


Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM wyjaśnił, że Zarząd Dróg jest... tylko częściowo odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. - Teren skarpy, na której znajduje się ta roślinność częściowo należy do Zarządu Dróg, częściowo do osób prywatnych - stwierdził.

 

Niezależnie od tego Departament Zarząd Dróg informuje, że pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej otrzymali zlecenie i dziś rozpoczęli prace związane z przycięciem zieleni w tej lokalizacji

 

– podkreślił Łukasz Mierzejewski.


Zapytaliśmy rónież o to, kiedy ostatnim razem roślinność w tym miejscu była koszona/ przycinana? Jak zapewnił pracownik biura prasowego „dla tego typu zieleni, rozrastającej się wolniej niż np. trawy, prace takie wykonuje się w zależności od potrzeb”.


Problem w tym, że potrzeba była i była ona widoczna gołym okiem.

 

 

 

Foto nadesłane przez Czytelnika

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ temat miesiąca
  Czwartek, 04.08

  To są teraz największe problemy naszego miasta. Miasto idylla. Tylko krzaczki nie tak przycięte nam przeszkadzają.

 2. 2
  +23
  ~ Drzewa
  Czwartek, 04.08

  Następny problem na ul Browarnej na przeciwko szkoły leży na chodniku złamane drzewo że śliwkami niema przejścia zero reakcji miasto tylko podwyżki biorą żenada

 3. 3
  +9
  ~ Xyz
  Czwartek, 04.08

  Ja mam wrażenie,że źródłem oszczędności jest dbanie o tereny zielone,a raczej niedbanie. Upałów nie ma,a i tak dopiero koniec lipca zaczęto Kosicka trawę. Wystarczyło częściej,a nie nisko. A tak pełno kwitnących chwaściorów. Należy przyjrzeć się krzakom przy skrzyżowaniach,które mocno ograniczają widoczność

 4. 4
  +5
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 04.08

  przejscie z robotniczej na dominirskich to dopiero jest zarosniete

 5. 5
  +5
  ~ należy dodać
  Czwartek, 04.08

  Droga wojewódzka ul.Browarna i bałagan.Studzienki - kratki zapchane .Naprzeciwko ul.Niska barierki wygiete tylko patrzeć kiedy dojdzie do tragedii.

 6. 6
  +4
  ~ Bolel
  Czwartek, 04.08

  Zzm w elblągu nie ma ludzi do pracy

 7. 7
  +3
  ~ o jaaa!
  Czwartek, 04.08

  A mnie wkurzają teraz nieprzycięte drzewa owocowe. Jak się idzie to na chodniku leży pełno śliwek czy innych owoców. Wokół lata mnóstwo os. Jak się przechodzi to wszystkie owady podrywają się w górę i jeżeli masz krótkie spodenki to o ukąszenie bardzo łatwo. Nikt tego nie sprząta, to będzie leżało do jesieni.

 8. 8
  +3
  ~ Stok
  Czwartek, 04.08

  Z robotniczej przez próchnika nie przejdziesz. Epec po raz 3 na tej samej ulicy kopie, zajął jedyne przejście które i tak jest notorycznie obsrane przez pieski-wiewiorki. Przejcie od przystanku do daszyńskiego to kpina krzywy zarośnięty chodnik, wózkiem z dziećmi nie przejedziesz. Czy um zbk ostatecznie info może się również przyjrzeć sytuacji.

 9. 9
  --1
  ~ ławnik
  Czwartek, 04.08

  wycinają zieleń - źle nie wycinają zieleni - źle - ludziska zdecydujcie się

 10. 10
  +7
  ~ Szokk
  Czwartek, 04.08

  Ktoś mi wytłumaczy co za tłumiki projektują i budują u nas drogi że wszystkie studzienki w jezdni są pozapadane co najmniej po 10 cm? A na mazurskiej i Modrzewinie gdzie jakieś tłumiki wymyślili magazyn browaru te studzienki są zapadnięte jeszcze głębiej. Zawieszenie w aucie dostaje przez to po dupie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0786352157593