Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą

04.08.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą
fot. nadesłane

Elblążanin zgłosił się do nas z prośbą o interwencję. - Teren zielony przy ul. Ogólnej rozrósł się już tak, ze zajmuje część chodnika. Czy nikt tego nie widzi? - pyta nasz czytelnik. - Czy możecie nagłościć sprawę? Myślę, że to coś pomoże.

 


Rzeczywiście, na zdjęciach przesłanych przez naszego czytelnika widać, że część terenu zielonego znajdującego się przy ul. Ogólnej jest zaniedbany.


W związku z tym, że teren ten podlega Departamentowi Zarządu Dróg zdjęcia przesłaliśmy do biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zapytaliśmy, czy zostanie to uprzątnięte, a jeśli tak, to kiedy?


Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM wyjaśnił, że Zarząd Dróg jest... tylko częściowo odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. - Teren skarpy, na której znajduje się ta roślinność częściowo należy do Zarządu Dróg, częściowo do osób prywatnych - stwierdził.

 

Niezależnie od tego Departament Zarząd Dróg informuje, że pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej otrzymali zlecenie i dziś rozpoczęli prace związane z przycięciem zieleni w tej lokalizacji

 

– podkreślił Łukasz Mierzejewski.


Zapytaliśmy rónież o to, kiedy ostatnim razem roślinność w tym miejscu była koszona/ przycinana? Jak zapewnił pracownik biura prasowego „dla tego typu zieleni, rozrastającej się wolniej niż np. trawy, prace takie wykonuje się w zależności od potrzeb”.


Problem w tym, że potrzeba była i była ona widoczna gołym okiem.

 

 

 

Foto nadesłane przez Czytelnika

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ temat miesiąca
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  To są teraz największe problemy naszego miasta. Miasto idylla. Tylko krzaczki nie tak przycięte nam przeszkadzają.

 2. 2
  +23
  ~ Drzewa
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Następny problem na ul Browarnej na przeciwko szkoły leży na chodniku złamane drzewo że śliwkami niema przejścia zero reakcji miasto tylko podwyżki biorą żenada

 3. 3
  +9
  ~ Xyz
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Ja mam wrażenie,że źródłem oszczędności jest dbanie o tereny zielone,a raczej niedbanie. Upałów nie ma,a i tak dopiero koniec lipca zaczęto Kosicka trawę. Wystarczyło częściej,a nie nisko. A tak pełno kwitnących chwaściorów. Należy przyjrzeć się krzakom przy skrzyżowaniach,które mocno ograniczają widoczność

 4. 4
  +5
  ~ mieszkanka
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  przejscie z robotniczej na dominirskich to dopiero jest zarosniete

 5. 5
  +5
  ~ należy dodać
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Droga wojewódzka ul.Browarna i bałagan.Studzienki - kratki zapchane .Naprzeciwko ul.Niska barierki wygiete tylko patrzeć kiedy dojdzie do tragedii.

 6. 6
  +4
  ~ Bolel
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Zzm w elblągu nie ma ludzi do pracy

 7. 7
  +3
  ~ o jaaa!
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  A mnie wkurzają teraz nieprzycięte drzewa owocowe. Jak się idzie to na chodniku leży pełno śliwek czy innych owoców. Wokół lata mnóstwo os. Jak się przechodzi to wszystkie owady podrywają się w górę i jeżeli masz krótkie spodenki to o ukąszenie bardzo łatwo. Nikt tego nie sprząta, to będzie leżało do jesieni.

 8. 8
  +3
  ~ Stok
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Z robotniczej przez próchnika nie przejdziesz. Epec po raz 3 na tej samej ulicy kopie, zajął jedyne przejście które i tak jest notorycznie obsrane przez pieski-wiewiorki. Przejcie od przystanku do daszyńskiego to kpina krzywy zarośnięty chodnik, wózkiem z dziećmi nie przejedziesz. Czy um zbk ostatecznie info może się również przyjrzeć sytuacji.

 9. 9
  --1
  ~ ławnik
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  wycinają zieleń - źle nie wycinają zieleni - źle - ludziska zdecydujcie się

 10. 10
  +7
  ~ Szokk
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 04.08

  Ktoś mi wytłumaczy co za tłumiki projektują i budują u nas drogi że wszystkie studzienki w jezdni są pozapadane co najmniej po 10 cm? A na mazurskiej i Modrzewinie gdzie jakieś tłumiki wymyślili magazyn browaru te studzienki są zapadnięte jeszcze głębiej. Zawieszenie w aucie dostaje przez to po dupie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1633179187775