Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Budynek ZBK przy Czerniakowskiej: W sierpniu odłączyli nam gaz i cisza. Co tu się wyprawia?

05.12.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budynek ZBK przy Czerniakowskiej: W sierpniu odłączyli nam gaz i cisza. Co tu się wyprawia?
Kolejne zgłoszenie dotyczące braku gazu otrzymaliśmy od mieszkańca budynku przy ul. Czerniakowskiej 14. - W sierpniu odłączyli nam gaz i cisza. Co tu się wyprawia? - pytał.
 
 
Co jest powodem tego stanu rzeczy? Zarząd Budynków Komunalnym podaje te same informacje, co w przypadku budynku przy ul. Malborskiej 59 i 81. - W minionych latach w budynkach przeprowadzane były tylko doraźne naprawy instalacji gazowej, które wskazywane były do realizacji przy obowiązkowych corocznych przeglądach – twierdzi ZBK.
 
 
W budynku przy ul. Czerniakowskiej 14 przegląd technicznych instalacji gazowych wykonano 28 sierpnia br. - Zalecono natychmiastowe wyłączenie dostawy gazu z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców – stwierdził ZBK. - Po analizie uznano, że remont instalacji we wskazanym zakresie jest nie opłacalny. Ze względu na bardzo zły stan techniczny urządzeń i występujące liczne wycieki gazu wymagane są pilne remonty całych instalacji gazowych. Wskazano, iż instalacje wymagają optymalizacji zastosowanych średnic oraz zachowania odległości od przegrody.
 
 
W wielu miejscach występuje brak możliwości oceny nieszczelności połączenia, co bezpośrednio wpływa na zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców. Otynkowane piony instalacyjne znajdujące się w częściach mieszkalnych utrudniają właściwą ocenę stanu technicznego instalacji gazowej, a to stwarza niebezpieczeństwo dla dalszego użytkowania instalacji. Zasadnym było wyniesienie pionów do części wspólnych wraz układami pomiarowymi. Zastosowane elementy instalacji są niewłaściwym materiałem dla tego typu układów. Zły stan techniczny infrastruktury gazowej uniemożliwia jej doraźną naprawę i ze względu na bezpieczeństwo lokatorów wymagana jest konieczność budowy nowych układów gazowych
 
 
– podaje ZBK.
 
Co zostało zrobione w tej sprawie? - W zaistniałej sytuacji przepisy wymuszają na właścicielu budynku obowiązek sporządzenia dokumentacji technicznych przez uprawnionego projektanta oraz uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych na podstawie których można wybudować nowe instalację gazowe – wyjaśnia ZBK.
 
 
Przeprowadzone zostały postępowania przetargowe na wykonanie projektów. W pierwszym postępowaniu przetargowym prowadzonym na platformie zakupowej nie wpłynęła żadna oferta. W drugim postępowaniu został wyłoniony wykonawca na realizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Następnie przeprowadzono postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy na budowę nowych instalacji gazowych
 
 
– tłumaczy ZBK.
 
 
Kiedy zostanie przywrócony gaz? - Zgodnie z zapisami umownymi wykonawcy niezwłocznie przystąpili do realizacji robót, na wykonanie instalacji mają 20 dni roboczych od dnia przekazania placu budowy – informuje ZBK.
 
 
Kiedy ZBK podpisało umowę z wykonawcą robót i kiedy został przekazany plac budowy? Na to pytania jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi, dlatego do tematu powrócimy.
 
 
Jak zapewnia ZBK wszyscy najemcy, którzy wykorzystują gaz do ogrzewania lokali czy przygotowywania posiłków otrzymali stosowne bonifikaty w opłacie czynszowej.
 
 
Pytania do Zarządu Budynków Komunalnych wysłaliśmy drogą mailową. Odpowiedź, na zadane pytania zawierała podpis ZBK.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Elwis z ZBK
  Niedziela, 05.12

  lata zaniedbań ze strony ZBK skutkuje tym co mamy. Masakra, żeby od sierpnia nie załatwić tematu? Ludzie mają czekać do wiosny? Dlaczego ZBK dopuścił się do tak dużych zaniedbań? Przecież jest zarządcą i powinien na bieżąco utrzymywać dobry stan infrastruktury. Dlaczego nikt za to nie odpowiada?

 2. 2
  +11
  ~ Józef
  Niedziela, 05.12

  zobaczyłem tak reklamowany ostatnio adres w budynku zarządzanym przez ZBK ,czyli Czerniakowska 27 . Polecam ,szczególnie fotografom .

 3. 3
  +18
  ~ Gość
  Niedziela, 05.12

  Czerniakowska-ulica na której jest gazownia. Blisko obok ZBK.Najciemniej jest pod latarnią. Wstyd dlaZBK.

 4. 4
  +21
  ~ Temat do telewizji
  Niedziela, 05.12

  Coś złego dzieje się z ....pieniędzmi lokatorów budynk9w administrowanych przez ZBK w Elblągu. ZBK ciągle twierdz,że :-" nie ma pieniędzy". Ile by nie wpompować gotówki tam zawsze nie będzie pieniądzy. Czas zainteresować tym media krajowe i prokuratury .

 5. 5
  +24
  ~ Ciekawe to.
  Niedziela, 05.12

  Informuje ZBK, tłumaczy ZBK - za tymi wyjaśnieniami chowają się konkretne nazwiska,osoby. Jak instytucji a może się " tłumaczyć ,lub " mówić "?!

 6. 6
  +8
  ~ Bolek
  Niedziela, 05.12

  U mnie zjawiło się pogotowie gazowe twierdząc że ktoś z firmy X zadzwonił i jest rozszczelnienie na klatce. Odłączyli gaz. Następnego dnia przedstawiciel zarządu nieruchomości przedstawił propozycję właśnie firmy X na wymianę całości instalacji. Koszt 70 tys. Gremialnie mieszkańcy stwierdzili ze nie będziemy tego robić i przejdziemy na prąd. Facet z firmy wyszedł oburzony bo niestety nie udało się zrobić w konia mieszkańców. Ktoś nieźle przytula walutę za takie numery.

 7. 7
  --2
  ~ Luz
  Niedziela, 05.12

  Do Bolek, a skąd wiesz, że to tak właśnie u Ciebie było? Przechodzić z gazu na prąd? To raczej mało ekonomiczne

 8. 8
  +32
  ~ obserwator zdarzeń
  Niedziela, 05.12

  Panie wiceprezydencie nadzorującym ZBK . Co się dzieje? Panie dyrektorze ZBK odwagi!! Panie prezydencie Wróblewski nowy dyrektor miał wprowadzić nowe technologie czyż nie tak?. A co mamy? Czyżby całkowity paraliż ?

 9. 9
  +17
  ~ moja ocena
  Niedziela, 05.12

  To ciekawe dlaczego do ZBK nikt nie chce składać ofert? Odpowiedz chyba prosta?

 10. 10
  +26
  ~ ntw
  Niedziela, 05.12

  A dyr ZBK to jakiś anonim.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0672550201416