Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - deklaracje

02.10.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - deklaracje

Od 1 lipca br. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.


Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.
 

Deklarację można złożyć w prosty sposób:
1.     przez Internet, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód.  Link do strony internetowej: https://zone.gunb.gov.pl/
2.    złożyć osobiście w Urzędzie Miasta (druki do pobrania w urzędzie)  - wrzucić do skrzynki podawczej, albo wysłać do urzędu listem poleconym na adres:  Urząd Miasta Elbląg Departament Ochrony Środowiska ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg


Na wysłanie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw eksploatowanych przed 1 lipca 2021r. W przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021r. będzie to 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, na której znajdują się wszystkie materiały dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności
https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq
 

Formularz dla budynków mieszkalnych – formularz A
Formularz dla budynków niemieszkalnych – formularz B

ULOTKA
ULOTKA
 

Wszelkich informacji dotyczących Centralnej Ewidencji Emisyjności udziela:
Departament Ochrony Środowiska UM
Daria Mroczek
tel. 55 239 31 10


Urząd Miasta Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ stefan
  Sobota, 02.10

  ciekawe jaką emisyjność ma budynek przy ulicy Czerniakowskiej 27 . W mieście juz grzeją ,a tu okna powybijane i drzwi zdewastowane . |Jakie nardendale tam mieszkają , a ZBK nic nie robi .

 2. 2
  0
  ~ Aleks
  Niedziela, 03.10

  Miasto namawia mieszkańców do likwidacji pieców w mieszkaniach,ja zwracam szczególną uwagę na przeprowadzenie remontu budynkow,o ocieplanie ich. Zakladając gazowe ogrzewanie to w takich mieszkaniach traci się dużo ciepla. A ceny gazu kolosalnie rosną. W tym przypadku tak szybko nie zdecyduję się na usunięcie pieca. Wspólnota mieszkaniowa przy ul. Fabrycznej 18 wzięłaby sobie tą propozycję głęboko do serca bo naprawdę tracimy duuuzo ciepła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3005590438843