Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Śnieg stopniał i odsłonił problem. Czytelniczka pyta, gdzie są bezpłatne worki na psie odchody

26.02.2021, 17:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Śnieg stopniał i odsłonił problem. Czytelniczka pyta, gdzie są bezpłatne worki na psie odchody
Fot. Adrian Sajko

Śnieg w elbląskich parkach stopniał i widać, że właściciele psów nadal mają spory problem ze sprzątaniem po swoich pupilach. Czytelniczka info.elblag dopytuje o dystrybucję bezpłatnych woreczków na odchody. - Kilka lat temu miasto wprowadziło w jednym z parków dystrybutory z darmowymi workami. W ostatnim czasie najczęściej są one puste. Czy to oznacza, że wycofano się z tego pomysłu - pyta elblążanka.

 

Wszystko wskazuje na to, że idzie wiosna. Śnieg stopiał i odsłonił niezliczone psie kupy na trawnikach, chodnikach i w parkach. To problem, z którym miasto zmaga się od wielu lat. Obecnie właściciele sprzątają po swoich pupilach częściej, ale nadal nie wszyscy.

Kilka lat temu Zarząd Zieleni Miejskiej wpadł na pomysł, aby w parku Traugutta zamontować dystrybutory z bezpłatnymi woreczkami na odchody, zachęcając w ten sposób do ich uprzątania. Czy ten system jeszcze działa? Pyta Czytelniczka info.elblag.pl.

 

To był dobry pomysł. Sama mam psa i sprzątam po nim, bo widok trawników upstrzonych odchodami również mi się nie podoba. Mieszkam blisko tego parku, więc bywam tu z psem regularnie i często korzystałam z tych bezpłatnych worków. Jednak w ostatnim czasie najczęściej dystrybutory były puste, a część z nich wydaje się zdemontowana. Czy to oznacza, że bezpłatne woreczki nie są już udostępniane właścicielom

 

- pyta pani Magda, mieszkanka ul. Grobla św. Jerzego.

 

Pytanie Czytelniczki przekazaliśmy Zarządowi Zieleni Miejskiej. Jak się okazuje, system dystrybucji woreczków nadal funkcjonuje. 

 

ZZM w Elblągu w każdy piątek uzupełnia dystrybutory pakietem 100 szt. woreczków na psie odchody. W okresie wiosenno-letnim częstotliwość zwiększa się do 2 razy w tygodniu

 

- informuje Maria Brejdak, asystentka do kontaktów medialno-marketingowych ZZM w Elblągu. 

 

Obecnie, jak informuje zieleń miejska, w parku Traugutta znajdują się trzy psie stacje - dystrybutor i kosz. Dwa kosze zostały jednak skradzione. W najbliższym czasie powinny zostać zawieszone nowe. 

 

Co o takim pomyśle na edukację właścicieli psów sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Być może podobne dystrybutory powinny pojawić się w innych punktach miasta? 
 

Przypomnijmy. Sprzątanie po psie to nie widzimisię właścicieli. W naszym mieście jest ono obowiązkowe na podstawie uchwały rady miejskiej w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Mówi on, że właściciele psów są zobowiązani do niedopuszczania do zanieczyszczenia wejść do budynków, chodników i jezdni, alejek parkowych oraz klombów i zieleńców.

 

W przypadku spowodowania przez zwierzę tych zanieczyszczeń należy niezwłocznie je sprzątnąć i umieścić w specjalnie oznakowanych pojemnikach lub w przypadku ich braku w koszach ulicznych niestojących w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw, lub ławek parkowych. Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psów - przewodników. 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ To masz
  Piątek, 26.02

  Stać na pieska, a na worki już nie??

 2. 2
  +9
  ~ adekwatnie zasra...
  Piątek, 26.02

  Takie jest społeczeństwo tego miasta. Jaka władza tacy mieszkańcy - to co za drzwiami to nie moje. Tradycja z Zasania. Ile pokoleń musi minąć aby ta społeczność się zintegrowała i przestała udawać. Po odwilży po tzw. trawniku nie da się przejść . Od władz miasta nie wymagam chodzenia osobiście i sprzątania zarazy leżącej na powierzchni, ale zamiast przed obiektyw lub odpowiadania na mądre pytania wyznaczonych "radnych", oczekuję że jak tradycyjny gospodarz przejdą przez miasto, także od zakamarków, spacerkiem. Nie, nie ze świtą - Witoldzie choć raz w tygodniu sam spacerkiem po mieście. Dla twojej kondycji i dobra miasta. Pokaż że myślisz i coś potrafisz. I nie chodzi tylko o te bobki tak miłe peeselowi. O całe miasto w oku członka psl.

 3. 3
  +12
  ~ Elb
  Piątek, 26.02

  Wprowadzić podatek od psa.Czeste kontrole po cywilnemu i mandaty wlepiać.

 4. 4
  +16
  ~ widz
  Piątek, 26.02

  same dystrybutory i worki nie zmienią sytuacji.tu potrzebna jest wymiana mózgów u właścicieli .mentalność chamów i prostaków przechodzi z pokolenia na pokolenie.rozwiązaniem mogłyby być drastyczne kary,ale to wymaga konsekwencji w egzekwowaniu .póki co nic nie widzę możliwości rozwiązania tego problemu.

 5. 5
  +18
  ~ m
  Piątek, 26.02

  Przede wszyskim WSZYSCY!!!!!! opiekunowie psów powinni sprzątać po psie! distęp do woreczków jest super, gdy się zapomni swoich, ale większym problemem jest brak śmietnikóww Elblagu, czasem trzeba z pełnym workiem spacewrować całe kilometry, żeby uświadczyć śmietnik.

 6. 6
  +4
  ~ K
  Piątek, 26.02

  A ja się pytam gdzie logika? Worek plastikowy, sztuczny jest ok ? Naturalna kupę zwinąć w taki worek jestok? Niech się rozkłada milion lat śle kupy naturalnej nie ma. Gdzie jest logika ?

 7. 7
  +4
  ~ Bzdury panie Brejak
  Piątek, 26.02

  Nikt niczego nie uzupełnia. Pieprzycie, towarzyszu, od rzeczy.

 8. 8
  +10
  ~ Anty
  Piątek, 26.02

  Obowiązkiem jest także, żeby zwierzę nie stwarzało innych uciążliwości w tym hałasu, jak głosi uchwała Rady Miejskiej i o czym przypominała Straż Miejska. Dlaczego, więc za ujadające kundle sąsiadów tacy egoiści z automatu nie dostają mandatu, a za kupy już tak? A co do odchodów na dzielnicach mieszka też wielu miłośników kotków, którzy puszczając je luzem pod blokiem, bez żadnej kontroli. Kiciusie potem szczają po klatkach i ludziom po samochodach i też s*ają. I gdzie wtedy ta zatroskana Straż Miejska? Co? "Jedna kupa jest lepsza niż inna"? Zacznijcie być konsekwentni we własnych ustaleniach.

 9. 9
  +6
  ~ kkk
  Sobota, 27.02

  Gdzie te dystrybutory i woreczki? Za mały jest podatek od psów. A może nawet nie płacą tego co jest ustalone.

 10. 10
  +5
  ~ Jamaleg
  Sobota, 27.02

  Psia kupa rozkłada się w tydzień a worek foliowy do którego miała by być spakowana i później wrzucona do śmietnika rozkłada się latami

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92220020294189