Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Trwają przygotowania do nowej inwestycji przy Dolince. "Z płyt dzieci zrobiły sobie plac zabaw!"

07.01.2021, 17:05:02 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają przygotowania do nowej inwestycji przy Dolince. "Z płyt dzieci zrobiły sobie plac zabaw!"
Fot. Adrian Sajko

Nieopodal Parku Dolinka, przy ul. Traugutta, już niebawem rozpocznie się budowa nowoczesnego pięciokondygnacyjnego budynku. Kilka tygodni temu na terenie Inwestora pojawiły się płyty. - Dzieciaki po nich skaczą. Traktują je jak plac zabaw. Czy nikt ich nie może zabezpieczyć? - pytała nasza czytelniczka.


Elblążankę zaniepokoił widok dzieci, które skakały po płytach znajdujących się przy ul. Traugutta. - To niebezpieczne. Nikt ich nie pilnuje. Tylko czekać, aż zrobią sobie krzywdę - stwierdziła.

 

Czy te płyty nie powinny zostać jakoś zabezpieczone, ogrodzone?

- dopytuje.


Płyty, na które zwróciła uwagę nasza czytelniczka niebawem mają zostać wykorzystane do budowy "Rezydencji Dolinka". To budynek, w którym ma znajdować się 76 mieszkań.


Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2022 r. a kiedy budowa się rozpocznie? - W ciągu najbliższych tygodni teren ten stanie się budową. Najdalej w lutym rozpoczniemy prace budowlane. Oczywiście przed ich rozpoczęciem teren szczelnie ogrodzimy - zapewniał Piotr Kaczmarczyk z EL INVEST Development.

 

Na naszym terenie składujemy obecnie płyty. Nie wymaga to dodatkowych zezwoleń. Płyty są ułożone w taki sposób, żeby nie było możliwości ich przesunięcia. To są ciężkie betonowe, zbrojone płyty. Nie ma ryzyka, że któraś się przewróci i na kogoś upadnie

- zaznaczył Piotr Kaczmarczyk.


Jak podkreślił Inwestor ważne, aby rodzice przestrzegali swoje dzieci przed bawieniem się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. - Dobrze, żeby rodzice uprzedzali dzieci, żeby zachowywały ostrożność - dodał. - Szczególnie, że za jakiś czas rozpocznie się budowa. Będzie ona oczywiście ogrodzona i liczę na to, że dla bezpieczeństwa wszystkich, nie przejdzie dzieciom do głowy, żeby przeskakiwać przez płot.


Takich problemów może już niebawem nie być dzięki rewitalizacji Parku Dolinka. - Bardzo się cieszę, że trwa rewitalizacja Parku Dolinka. Mam nadzieję, że jak najszybciej pojawi się tam wiele sprzętu dla dzieci i nie będą one już szukały innych miejsc do rozrywki - stwierdził Piotr Kaczmarczyk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%88.2 %11.8
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Czemu mnie to nie dziwi
  Czwartek, 07.01

  Taka sama polityka była prowadzona w stosunku do mieszkańców na Sadowej... A kwiatki wciąż wychodzą - ciekawe ile ich jeszcze wyrośnie. Nie polecam

 2. 2
  --12
  ~ TRZEBA PODPOWIADAĆ?
  Czwartek, 07.01

  Niech Inspektor Nadzoru Budowlanego nalozy karę na inwestora, który nie ogrodzie zgodnie z przepisami placu budowy

 3. 3
  --3
  ~ mieszkanka w IV
  Czwartek, 07.01

  Co ty człowieku za bzdury opowiadasz . waszym zakichanym obowiązkiem jest tak zabezpieczyć teren aby postronne osoby nie korzystały z niego. Mieszkam na przeciw tej inwestycji i wczoraj widziałam jak kilkoro dzieci biegało po płytach i skakało z nich. Człowieku zastanów się co ty opowiadasz mediom

 4. 4
  +28
  ~ to_jest_to
  Czwartek, 07.01

  To chociaż miastowe dzieciaki posmakują czegoś ciekawego w życiu. Niedługo dla "bezpieczeństwa" niektórzy zabronią im wstawać z łóżek.

 5. 5
  --23
  ~ Normalka
  Czwartek, 07.01

  Ciekawe co powie pan prezydent i jego straz wiejska jak ktoras z tych wspaniale zlozonych na skarpie plyt sie zeslizgnie i kogos przygniecie?Juz widac jaki bedzie efekt koncowy przedsiewziecia,skoro wykonawca nie potrafi zadbac o bezpieczenstwo i nie przestrzega bhp na terenie budowy.

 6. 6
  +26
  ~ yzys
  Czwartek, 07.01

  Zapomniał wół, jak cielęciem był. za komuny rodzice przez okno od czasu do czasu zerknęli ,a my po dachach , drzewach ganialiśmy i nikt się nie przejmował. To były czasy

 7. 7
  --1
  ~ !!!!!!!!!!
  Czwartek, 07.01

  Co to za miejsce jeden wielki syf . I oni tam coś będa budowali. Górnośląska wam da popalić HA Ha HA

 8. 8
  --16
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 07.01

  Gdzie jest kuźwa ogrodzenie terenu!!!!!!!!!!!!!!! Wysłać tam nadzór budowlany

 9. 9
  +4
  ~ kajtek
  Czwartek, 07.01

  Ma powstać rezydencja?? Ja nie mogę przy Górnośląskiej i gołębiarzach a na wprost Cmentarz . Biorę od razu 3 mieszkania

 10. 10
  +25
  ~ cfsfd
  Czwartek, 07.01

  Cytat "To niebezpieczne. Nikt ich nie pilnuje. Tylko czekać, aż zrobią sobie krzywdę" - to się powinno tyczyć dzieci, a nie prywatnego terenu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1107740402222