Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Umowa na zagospodarowanie Parku Dolinka podpisana. Prezydent: To będzie wizytówka naszego miasta

30.12.2020, 13:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Umowa na zagospodarowanie Parku Dolinka podpisana. Prezydent: To będzie wizytówka naszego miasta
Wizualizacja

Prezydent Wróblewski:


Dziś, 30 grudnia, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę na dostawę i montaż urządzeń wraz z zagospodarowaniem stref w Parku Dolinka w ramach zadania „Rewitalizacja Parku Dolinka w Elblągu”.


- Na koniec roku mamy fantastyczną wiadomość - roztrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy. Cała rewitalizacja Parku Dolinka to jest ok. 13 mln zł. Umowę na pierwszą część tego projektu związaną z infrastrukturą mamy już podpisaną. Umowę na drugą część bardziej skupioną na wyposażeniu mam przyjemność dziś podpisać - mówił Prezydent Elbląga podczas zorganizowanej dziś zdalnej konferencji prasowej.
 

Projekt rewitalizacji Dolinki zakłada stworzenie w parku, na blisko 9 hektarach, kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. - 160 urządzeń zabawowych pokazuję skalę przedsięwzięcia. W Parku Dolinka będziemy mieli coś dla każdego, w każdej kategorii wiekowej. Będą atrakcje dla dzieci do 3 lat, do 5 lat, dla starszych dzieci, dorosłych osób, a także dla seniorów - wymieniał Witold Wróblewski.


W Parku znajdować się będą m.in.  domki, labirynty, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych, stoły piknikowe, stoły do pingponga, grille, siłownie plenerowe. Pojawią się również elementy nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów "ogórków". Dodatkowo powstaną tam również nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Planowane są także nowe nasadzenia, aby wizualnie dalej był to teren parkowy.

 

Myślę, że po tej modernizacji to będzie wizytówka naszego miasta. Park Dolinka stanie się miejscem przyciągającym elblążan do tego, żeby tam spędzać czas. Myślę, że i goście z innych gmin będą chcieli  korzystać z tych atrakcji

- dodał Witold Wróblewski.


Koszt realizacji drugiej części projektu to ok. 5 mln 200 tys. zł. - Nasza firma istnieje od 24 lat, ale ta inwestycja będzie dla nas taką wizytówką. Naszą specjalizacją jest budowanie placów zabaw i tutaj będziemy mogli pokazać nasze możliwości. Dla nas to jest jedna z większych realizacji, gdzie w jednym miejscu powstanie aż 160 urządzeń - mówił Kamil Tabaka, prokurent firmy Novum ze Szczytna.
 

- Większość urzędzeń będzie dostosowywanych do terenu. Nie mamy ich w swojej ofercie - dodała Magdalena Godlewska z firmy Novum.

 

Rzadko kiedy spotykamy się z tym, że w jednym miejscu, na blisko 9 hektarach jest tak dużo urządzeń. To nas bardzo cieszy, bo będzie to bardzo funkcjonalny park. Nie będą tam tylko ścieżki, ławki i oświetlenie, jak to jest w większości parkach w Polsce

- stwierdził Kamil Tabaka  


Kiedy zakończy się drugi etap projektu? - Jeśli nie będzie kolejnego lockdownu lub innych sytuacji wyjątkowych to na pewno wyrobiny się do końca sierpnia 2021 r. - zapewniał Kamil Tabaka.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ -Tomi
  Środa, 30.12

  Czym tu się podniecać. Wizytówka miasta to jest plac zabaw w Pasłęku i już od kilku lat.

 2. 2
  +7
  ~ Słońce jeszcze nie zaszło
  Środa, 30.12

  A park linowy? Skate park? gastronomia? Trasa dla harleya? Oby podpisanie umowy nie skończyło się jak zlecanie "opracowań" dla EPEC i portu. Czy prace będą wykonywane z użyciem taczek? Dużych taczek? Dzień chwalimy po zachodzie Słońca i niech inni pochwalą nasz czyn a nie samochwała Witold. Umowę na "meble" w parku podpisuje "prezydent". kompletny upadek prestiżu urzędu.

 3. 3
  +10
  ~ nord
  Środa, 30.12

  Swietnie wygląda do czasu wizyty inteligentnych innaczej . A wizytówką Elbląga powinno być Centrum , ktorego nie ma. oraz Starowka z Wyspą Spichrzów , bo tylko tu docierająś turysci i przyjezdni .

 4. 4
  +17
  ~ kiki
  Środa, 30.12

  Wizytówką Elbląga to jest Bażantarnia - zaniedbana no i basen z kąpieliskiem przy Moniuszki - zdewastowany. A park Dolinka co najwyżej - surogat.

 5. 5
  +5
  ~ Rowerzysta
  Środa, 30.12

  Tego Harleya to nigdy mu nie zapomnicie chyba

 6. 6
  +2
  ~ Koral
  Środa, 30.12

  Fantastyczna wiadomość dla naszego miasta

 7. 7
  +6
  ~ Heniu
  Środa, 30.12

  Ktoś już gdzieś, tak mówił o Dolince, pamiętacie?

 8. 8
  +6
  ~ mowa trawa
  Środa, 30.12

  Jaka wizytówka miasta ten zje***ba***ny amfitetr kameralny. Kąpielisko miejskie opracowania i wał na koniec.Z nowym rokiem won ze stołków wszyscy.

 9. 9
  --2
  ~ AntyTomi
  Środa, 30.12

  Tomi jesteś glupi

 10. 10
  +8
  ~ Eryk
  Środa, 30.12

  Amfiteatr i basen miejski to wizytówki Wróbla i jego ekipy - oraz tych "geniuszy" co uparcie od 25 lat głosują na nich. PORAŻKA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1503758430481