Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ciężki sprzęt wjedzie do parku. Dolinka będzie niedostępna dla mieszkańców przez najbliższy rok?

23.11.2020, 16:30:20 Rozmiar tekstu: A A A
Ciężki sprzęt wjedzie do parku. Dolinka będzie niedostępna dla mieszkańców przez najbliższy rok?
Fot. Adrian Sajko

W przyszłym tygodniu do parku Dolinka wjedzie ciężki sprzęt i rozpocznie się rewitalizacja tego miejsca. Prace powinny zakończyć się w ciągu dwunastu miesięcy. Na ten czas park stanie się placem budowy. Czy będzie dostępny dla elblążan, pyta radny.

Rewitalizacja parku Dolinka to jedna z największych elbląskich inwestycji w najbliższym czasie. Miasto ma już wykonawcę etapu budowlanego, który m.in. wyremontuje ścieżki, wykona nowe oświetlenie i przebuduje amfiteatr. 14 października podpisano umowę, a 21. przekazano plac budowy. Właściwe prace rozpoczną się już niebawem, na razie trwają przygotowania. - Realizacja zadania, zgodnie z umową, potrwa 12 miesięcy. Znając tego wykonawcę i jego możliwości, jeśli zima będzie dla nas sprzyjająca, będziemy robili wszystko, aby skończyć jak najszybciej, aby ten park mógł służyć mieszkańcom jeszcze w okresie letnim - mówiła Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu, dziś (23 listopada), podczas Komisji gospodarki miasta. O to, czy w trakcie prac park będzie dostępny dla elblążan podpytywał radny Adam Matwiejczuk (KWW Witolda Wróblewskiego).

Czeka nas duża inwestycja. Czy elblążanie będą w czasie budowy mogli korzystać z parku Dolinka, czy też będzie on zamknięty

- mówił radny Matwiejczuk.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się roboty związane z przebudową nawierzchni. Wiąże się to z wjazdem sprzętu ciężkiego na plac budowy - koparek, wywrotek. Podobnie będzie przy robotach rozbiórkowych amfiteatru. Na pewno będzie to wtedy teren niebezpieczny. Dlatego też zostanie on zabezpieczony i wszystkie wejścia do parku zostaną oznakowane jako teren budowy

- wyjaśnia Elżbieta Gieda.

Dyrektor departamentu przypomniała również, że w trakcie rewitalizacji Dolinki, będą funkcjonowały trzy zjazdy na plac budowy, od strony ulic: Moniuszki, Agrykola i Kościuszki (przy parkingu). To ważna informacja dla kierowców. 

Z kolei radna Koalicji Obywatelskiej dopytywała o monitoring rewitalizowanego parku. - Chodzi o zabezpieczenie tego miejsca. Wiele urządzeń było w tym miejscu już montowanych i potem zniszczonych. Bez zabezpieczenia ta praca i te duże pieniądze mogą zostać zaprzepaszczone - przekonywała Irena Sokołowska.

W trakcie tej przebudowy w parku zamontowanych zostanie 138 nowych słupów oświetleniowych, a na 32 z nich będą zamontowane kamery, które zostaną wpięte do monitoringu miejskiego

- zapewnia dyrektor Departamentu Inwestycji.

Przypomnijmy. Projekt rewitalizacji Dolinki zakłada stworzenie w parku kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. Powstaną tam m.in. nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km, zamontowanych zostanie 12 stojaków rowerowych, 60 nowych ławek oraz 50 różnego rodzaju urządzeń. Inwestycja będzie kosztowała blisko 13 mln złotych, z czego prawie 9 mln zł to dofinansowanie unijne. Wykonawcą części budowlanej projektu jest Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza. Nie zakończył się jeszcze przetarg na wykonawcę drugiego etapu, czyli dostawę i montaż urządzeń. - Z trzech ofert, które wykonawcy zamierzali złożyć, tylko jedna - firmy ze Szczytna - trafiła do nas w terminie. Mamy nadzieję, że jeszcze w grudniu umowę podpiszemy - dodała dyrektor Departamentu Inwestycji.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Iiii
  Poniedziałek, 23.11

  Bedzie kameralny amfiteatr dla U M ratusza. WSTYD.

 2. 2
  --2
  ~ Pakuj sie
  Poniedziałek, 23.11

  Kij i torba z chusty i won.dla rządzących miastem.

 3. 3
  +7
  ~ o
  Poniedziałek, 23.11

  Asfalt nowy na Moniuszki ,a teraz tam cały sprzęt ciężki wjeżdża z płytami i żwirem. Trzeba było poczekać z remontem nawierzchni po remoncie Dolinki.

 4. 4
  +11
  ~ Tomek
  Poniedziałek, 23.11

  Sami malkontenci wiecznie coś wam nie pasuję.Fajnie,że jest ta inwestycja przynajmniej będzie to przyzwoicie wyglądać wy.Obecnie alejki na dolince to jakiś dramat i nie wspomnę już o amfiteatrze totalna ruina widok jak z czarnobyla.Trzeba się cieszyć,że inwestycja rusza.

 5. 5
  --1
  ~ leszek
  Poniedziałek, 23.11

  do ~ Tomek ; to ci którzy w d....e byli, g...o widzieli i wszystko wiedzą najlepiej.

 6. 6
  +6
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 23.11

  Dobra wiadomość dla mieszkańców..... Czekam na otwarcie.

 7. 7
  0
  ~ Wykopy rozkopy
  Wtorek, 24.11

  Pożegnajmy się z Dolinką - tak jak nie zdążyliśmy porzegnać się z Bażantarnią.

 8. 8
  +6
  ~ zapytał
  Wtorek, 24.11

  Ależ pytanie zadał radny. To jakby pytać, czy w czasie budowy domu mogę w nim zamieszkać już przy kopaniu fundamentów. Dwa lata "myślenia" i już zredagował jednozdaniowe , ważne dla mieszkańców pytanie. Trzeba było się zapoznać z harmonogramem prac panie "radny". Znacząca aktywność kww.

 9. 9
  +4
  ~ wstyd
  Wtorek, 24.11

  ooo proszę to ta fotka u góry i fotka odkrytego basenu to symbol pracowitośći naszego Wróblewskiego przez prawie 2 kadencję, brawoooo!

 10. 10
  +2
  ~ Mietek
  Wtorek, 24.11

  Dolinka tez powinna być terenem zalewowym ze śluza przy ul.Gornoslaskiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1538379192352