Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Radna: Ławki są spróchniałe i połamane. Czy jest możliwość ich wymiany?

12.03.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna: Ławki są spróchniałe i połamane. Czy jest możliwość ich wymiany?
Fot. Adrian Sajko

Radna Monika Dwojakowska zwróciła uwagę na ławki przy Skwerze Waldemara Rebinina. - Ławki są spróchniałe i połamane lub ich nie ma - apelowała.
 

- Proszę o zainteresowanie się tym miejscem gdyż jest to miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy i miejsce zajęć lekcyjnych w upalne dni dla uczniów SP 21 i miejscem odpoczynku turystów spędzających czas w Elblągu - zaznaczyła.

 

Czy jest możliwość wymiany lub naprawienia spróchniałych ławek?

 

- pytała radna.
 

Wskazane przez radną ławki niebawem zostaną wymienione. - W Programie estetyzacji miasta w zakresie doposażenia w ławki i kosze uliczne w 2021 r.  zaplanowano zamontowanie nowych ławek m.in. na skwerze Waldemara Renina - zapewnia Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.


Kiedy zatem ławki zostaną wymienione?

 

W 2020 r. wymieniono ławki znajdujące się przed Pomnikiem, od strony ul. 1 Maja. W tym roku będą wymieniane ławki znajdujące się za Pomnikiem. Niestety pogoda na razie na to nie pozwala. Zarząd Zieleni Miejskiej, którego to jest zadanie, planuje zająć się tym na wiosnę

 

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Stare ławki na Skwerze Romualda Rebinina ( zdjęć 18 )
Dodano: 2021-03-12 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Pismen
  Piątek, 12.03

  Ładne nawet. Takie ekologiczne. ;)

 2. 2
  +8
  ~ Zgroza
  Piątek, 12.03

  Nad rzeką Elbląg były ławeczki na całym odcinku po jednej stronie. Komuś się nie podobało i zamontowano ławeczki barachlo w dwóch miejscach. Cudami nie ławki.a po drugiej stronie rzeki nie ma ani jednej. Urzędnicy z ratusza robicie nam.na złość mieszkańcom.

 3. 3
  +9
  ~ BASTA!
  Piątek, 12.03

  To radna Elbląga? Po dwóch latach już wiem, będę fanem

 4. 4
  +11
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 12.03

  Dramat! Radna przedstawiciel władzy uchwałodawczej poprzez media pyta się prezydenta lub dyrektora departamentu? Ale numer!

 5. 5
  +7
  ~ Instrybutor miasta
  Piątek, 12.03

  ...no i zaistniała !

 6. 6
  +9
  ~ kiki
  Piątek, 12.03

  Przecież pani radna jest z KWWWW, to po co te zapytania poprzez media? Czy pani teraz dopiero zauważyła te ławki, przecież codziennie jako nauczycielka SP 21 chodzi obok nich? A tak przy okazji może pani zajmie się przygotowaniem uchwały w sprawie obniżki diet, o których przed wyborami mówił pani kolega klubowy radny Tomczyński?

 7. 7
  +5
  ~ jasnowidz
  Piątek, 12.03

  TO są ławki zabytkowe pod ochroną . dlatego jak widać, nikt z nich nie korzysta

 8. 8
  +11
  ~ Genowefa
  Piątek, 12.03

  Sądzę, że ławki to nie problem którym powinien zajmować się prezydent miasta. Nawet dla dyrektora Zarządu Zieleni nie jest to problem. Wystarczyłoby gdyby pracownicy robiący przegląd małej architektury /bo chyba takie są dokonywane/ zwrócili uwagę na stan ławek. Nowy dyrektor Zarządu Zieleni chyba nie pozwoli żeby takimi sprawami ktoś zawracał głowę pana prezydenta który ma ważniejsze sprawy do załatwienia dla miasta.

 9. 9
  +5
  ~ frazesy rocznicowe i ...
  Piątek, 12.03

  Jakie to jest piękne, jak cudownie zgniłe i omszałe. Prawie jak nasz pracowity administrator - obrośnięty fotelem i z przegniłym wstydem. Tzw. Solidarność patrzy na to raz w roku, po ciemku i do kamery. To wstyd dla wszystkich , z kurią włącznie, że miejsce pamięci tak wygląda. Podobnie pomnik Sprawy Elbląskiej. będzie jeszcze Józek w krzakach na kobyle. Wzór i podobieństwo "jego".

 10. 10
  +2
  ~ czerepakowa hipokryzja
  Piątek, 12.03

  ~Genowefa - Twój ukochany jest w wielu, poniżających u piastowany przezeń urząd, miejscach i sytuacjach. Niestety nie ma cech gospodarza i człowieka zarabiającego na wypłatę. Od lat czekam że usamodzielni dyr. dep. , że sam , mimo masy, przespaceruje pieszo po zakamarkach miasta. Na to nie potrzeba rządu, obrotnicy, kasy - wystarczy honor, godność, przyzwoitość. to jest ścisłe "centrum (choć w tym chutorze centrum nie ma). Ty Geniu mówisz, żeby mu nie przeszkadzać p i e r dołami, a ja uważam, że on nie jest w stanie dźwignąć tyłka z fotela. Szkoda gadania o tobie Genowefo, o czerepakowaniu i o Witoldzie. W młodości myślałem że naczelnikiem w samorządzie lokalnym jest "ktoś". Teraz jest Witold.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0488481521606