Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Tramwaje stanęły, sygnalizacja "zwariowała". Problem ze światłami na trzech skrzyżowaniach

24.02.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tramwaje stanęły, sygnalizacja "zwariowała". Problem ze światłami na trzech skrzyżowaniach
Fot.Ryszard Biel

Skrzyżowanie było zablokowane drugi dzień z rzędu. Ludzie jechali na czerwonym. Około godz. 5.20 światła zmieniały się dla tych jadących ul. Dąbka i ul. 12 Lutego, a dla jadących z ul. Nowowiejskiej w ul. Teatralną cały czas było czerwone - w sprawie skrzyżowania ulic: Nowowiejskiej, 12-go Lutego, Teatralnej i Płk. Dąbka alarmował Czytelnik info.elblag. Podobne utrudnienia, w minionym tygodniu, czekały na kierowców również na rondach: Zamech i Solidarność. Miasto tłumaczy, że to efekt... strajku w Tramwajach Elbląskich.

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic: Nowowiejska, 12 Lutego, Teatralnej i Płk. Dąbka nie funkcjonuje tak, jak powinna - takich sygnałów w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji trafiło kilka. Światło dla jadących z ul. Nowowiejskiej w kierunku ul. Teatralnej "zacina" się na czerwonym i na jednym z największych elbląskich skrzyżowań robi się niebezpiecznie, podkreślali Czytelnicy. Jeden z nich informował, że sytuacja powtarza się codziennie przed godziną 6. Inni podkreślali, że również w ciągu dnia, sygnalizacja w tym miejscu "wariuje".

Skrzyżowanie się korkuje, robi się kompletny bałagan. Sytuacja wygląda naprawdę groźnie, niewiele trzeba, aby doszło tam do jakiej stłuczki czy wypadku

- przekonywał Czytelnik info.elblag.pl.

Nie tylko na tym skrzyżowaniu w minionym tygodniu kierowców czekały utrudnienia w ruchu. Podobne problemy z sygnalizacją wystąpiły również na rondzie Zamech, u zbiegu ulic: Browarnej, Teatralnej, Robotniczej i Nowej, oraz rondzie Solidarność, przy ul. Browarnej i Brzeskiej.

W tej chwili sygnalizacja we wszystkich tych miejscach funkcjonuje już bez problemu

- zapewnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Skąd problemy z sygnalizacją na trzech elbląskich skrzyżowaniach? To efekt strajku w Tramwajach Elbląskich. Sygnalizacja w tych miejscach jest tak zaprogramowana, że przejeżdżające tramwaje uruchamiają czujkę i dają sygnał do zmiany światła z czerwonego na zielone na innym pasie.

Firma AMP, która zajmuje się sygnalizacją i oznakowaniem dróg w mieście, doszła do tego, co jest przyczyną tego problemu i został on rozwiązany. W ubiegłym tygodniu, w związku ze strajkiem, tramwaje nie wyjechały w miasto i można powiedzieć, że te niekursujące tramwaje doprowadziły do tej sytuacji. Wagony nie przejeżdżały, nie uruchamiały czujki i w efekcie na pasie Nowowiejska - Teatralna światło nie zmieniało się na zielone, tylko pozostawało czerwone. Do podobnych problemów doszło również na rondach: Zamech i Solidarności. Obecnie sygnalizacja świetlna w tych miejscach funkcjonuje normalnie, czujki zostały wyłączone. Oczywiście w momencie, gdy tramwaje ponownie zaczną kursować, miejscach trzeba będzie ponownie ją przeprogramować. Jednak teraz, gdy problem został "zdiagnozowany", kierowcy nie powinni już czekać na to tak długo

- dodaje Łukasz Mierzejewski.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 24.02

  Ale bubel jak i całe miasto. Sasin odniósł się w sprawie Ciepła dla Elbląga druzgocąco dla prezydenta.

 2. 2
  +11
  ~ gru
  Poniedziałek, 24.02

  A wystarczyło zrobić sygnalizację która była przed remontem. A więc najpierw cykl dla samochodów i tramwajów 12 Lutego, Dąbka, następnie tramwaj Królewiecka w obie strony /skrzyżowanie 12 Lutego, Teatralna, Nowowiejska/, na końcu kierunek Nowowiejska, Teatralna /kiedy jest czerwone w kierunku Dąbka - zielone jest dla tramwaju w Królewiecką kierunek do/z Marymonckiej/. I nie było by problemu na w/w skrzyżowaniu

 3. 3
  +11
  ~ Annnnn
  Poniedziałek, 24.02

  To już nawet nie jest początek upadku tego miasta.

 4. 4
  --7
  ~ Szeriff Luki Lak, a mozie Jaki...
  Poniedziałek, 24.02

  I znów to samo. Co to znaczy upadek miasta. Jak nie znasz przepisów ruchu drogowego to nie siadaj za kierownicą samochodu. Lepiej idź do Galerii Ogrody i posiedź sobie w tamtejszych eksponatach. A pretensje zgłaszajcie do tych nawiedzonych na Browarną, a nie aj waj, że winne miasto.

 5. 5
  +20
  ~ fiki miki
  Poniedziałek, 24.02

  Nawet sygnalizacja świetlna to ... sprawa polityczna, panie prezydencie?

 6. 6
  +9
  ~ niewesoło
  Poniedziałek, 24.02

  Chaos komunikacyjny w mieście rośnie z dnia na dzień. A UM wiedząc ile zależy od tramwajów, nie rozmawia z motorniczymi.

 7. 7
  0
  ~ Juraas
  Poniedziałek, 24.02

  Aby tylko była kasą na imprezę dla pana Owsiaka .Może Prezydent da ze swoich....

 8. 8
  +3
  ~ motorniczy
  Poniedziałek, 24.02

  jakie tramwaje jak jest strajk halo info elblag

 9. 9
  +6
  ~ Uczestnik ruchu
  Poniedziałek, 24.02

  Sygnalizacja już wcześniej się blokowała zanim rozpoczął się strajk. I to w godzinach popołudniowych, gdy ruch był bardzo duży.

 10. 10
  +5
  ~ Wkurzony
  Poniedziałek, 24.02

  Do Szeriff Luki Lak, a mozie Jaki...sam idź do galerii. Tak miasto jest w coraz większym upadku i regresie. Jeszcze nie tak dawno temu budżet Elbląga był niewiele mniejszy od Olsztyna dzisiaj Olsztyn ma 2 razy większy budżet od Elbląga. Wszytko się wali. Basen w ruinie, oczyszczalnia do remontu, kameralne inwestycje jak amfiteatr na 250 osób. Brak nowej ciepłowni, budowane brzydkie bloki na Starówce zamiast odtwarzania kamienic, brak ściągania inwestorów, sprzedaż Elbląga Zdroju i brak kolei nadzalewowej. Za mało nowych tramwajów i brak podwyżek dla tramwajarzy, emigracja młodych z miasta. To mało, aby twierdzić o regresie miasta?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.119481086731