Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Słupki przy ul. Teatralnej problemu do końca nie rozwiązały. Kierowcy przestaną tu parkować?

04.09.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Słupki przy ul. Teatralnej problemu do końca nie rozwiązały. Kierowcy przestaną tu parkować?
Fot. Ryszard Biel

Słupki, które kilka dni temu pojawiły się na ulicy Teatralnej, miały zniechęcić kierowców do parkowania na znajdującej się obok pawilonów handlowych ścieżce rowerowej i chodniku. Jak się okazuje, nie do końca się to udało.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Zarząd Dróg, poprzez montaż słupków, chce rozwiązać problem nieprawidłowego parkowania pojazdów na chodniku i ścieżce rowerowej przy ulicy Teatralnej. Wówczas wielu Czytelników przyklasnęło temu pomysłowi.

Słusznie z tymi słupkami i powinny być one aż tam w dół, do Biedronki na Odzieżowej, bo to, co tam wyrabiają kierowcy to skandal, parkują, jak im się podoba, a pieszy, jeszcze z wózkiem nie mam miejsca

- skomentowała informację jedna z internautek.

Teraz okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. W ostatnich dniach słupki zostały w wyznaczonym miejscu zamontowane. To jednak nie rozwiązało problemu. Jak zauważył radny Robert Turlej, rowerzyści nadal nie zawsze mają szansę, aby przejechać w tym miejscu wyznaczoną dla nich ścieżką.Słupki nie pojawiły się na całej długości pawilonów handlowych przy ul. Teatralnej, a jedynie na krótkim odcinku. W tych miejscach, gdzie nie ma "blokady" auta nadal parkują, uniemożliwiając rowerzystom korzystanie ze ścieżki i utrudniając życie pieszym.

Słupki zostały wykonane, ale nie oznacza to, że temat jest zamknięty. Będziemy monitorowali sytuację w tym miejscu, czy kierowcy zareagują na tę zamianę. Tam chodzi o dobro rowerzystów i pieszych, ale w tej chwili podnoszą się również głosy ze strony osób, które prowadzą tam swoją działalność, bo ci kierowcy to ich klienci, a do tego dochodzą również dostawcy. Dlatego tego tematu nie zamykamy. 

- zapewnia Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ e-g
  Środa, 04.09

  Panie Turlej - pas dla rowerów pod prąd ulicy jednokierunkowej na ulicy Kościuszki i obok jest już nie potrzebny - skończyło sie miasteczko szkolne

 2. 2
  --9
  ~ Gość.
  Środa, 04.09

  Najlepszym rozwiazaniem przesunąć ścieżkę rowerową bliżej pawilonów i po problemie a od ulicy zrobić parking.

 3. 3
  --10
  ~ Joshua
  Środa, 04.09

  Nie ma kasy - na przeniesienie ścieżki, a wcześniej nikt nie pomyślał o parkujących. Wystarczy parkować za ścieżką na chodniku i po problemie. A pozatym tam ścieżka zaczyna się na wysokości słupków (tak wynika z oznkowania) czyli do słupków rowerzysta powinien pomykać ulicą

 4. 4
  +5
  ~ Weto
  Środa, 04.09

  Słupki powinny być na całej długości tej ulicy . Popatrzcie ci się wyprawia na chodniku w bok od biedronki. Jest parking koło ZUS nie tam nie parkują bo płatny. Stawiać słupki tam gfzie jest problem z samochodami czyli ich parkowanie.

 5. 5
  +10
  ~ Przestańcie
  Środa, 04.09

  Jakie dostawy czego ciucholandu ,mieszkamy i widzimy słupki muszą być dalej przedłużone.

 6. 6
  +6
  ~ to j
  Środa, 04.09

  wystarczyło ustawić ich więcej tzn na dłuższej odległości, ale kto tam myśli, pisałam o tym w komentarzach wcześniej i to właśnie mój wpis został przytoczony wyżej, a co dalej w dół ulicy? przecież debilni kierowcy parkują na chodniku dla pieszych a piesi chodzą ścieżką dla rowerów, i kiedyś dojdzie do wypadku!!!

 7. 7
  +20
  ~ czytelnik
  Środa, 04.09

  Najlepiej niech kierowcy wjadą do sklepu pod ladę od razu .Po co pod sklepem .Chodnik jest dla pieszych a nie dla aut barany .A ścieżka rowerowa jest dla rowerów.

 8. 8
  +6
  ~ gfds
  Środa, 04.09

  Po drugiej stronie ulicy jest duży parking, ciężko kawałek przejść?

 9. 9
  +16
  Robert Koliński
  Środa, 04.09

  Gdzie jest elbląska Straż Miejska? Przecież wystarczy postawić tam strażnika, który będzie wlepiał przez tydzień mandaty wszystkim nieudolnym parkującym od rana do wieczora i problem szybko się rozwiąże - aspołeczni parkujący dostaną nauczkę i zarobi przy okazji budżet miasta.

 10. 10
  --10
  ~ Veruska
  Środa, 04.09

  Ulicą Teatralną nie można przejść spokojnie, rowerzyści jadą rozpędzeni z góry od ulicy Kròlewieckiej jak rajdowcy,ludzie rozbiegają się przed nimi w popłochu, dla kogo są w końcu te chodniki, czy rowerzyści to święte krowy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.606164932251