Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zmiany na elbląskich ulicach. Na Teatralnej pojawią się słupki, na Lotniczej nowe znaki

09.08.2019, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na elbląskich ulicach. Na Teatralnej pojawią się słupki, na Lotniczej nowe znaki
Źródło: https://www.google.pl/maps

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że w tym miesiącu wprowadzone zostaną dwie zamiany na elbląskich ulicach. Jedna dotyczy nowego oznakowania, druga montażu słupków wygrodzeniowych.

Pierwsza zmiana wprowadzona została na wniosek ZKM, który wnosi o regulację ruchu w obrębie pętli autobusowej przy ul. Lotniczej. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała propozycję Departamentu Zarząd Dróg o ustawienie znaku zatrzymywania (B-36), z prawej strony, za rondem (przy PKS) i wprowadzenie na miejscach postojowych dla autobusów ograniczenia czasowego postoju znakiem B-35 z napisem ponad 30 min i tablicą „Nie obowiązuje w godz. 23.00-5.00”

Ustawienie znaku ma ograniczyć parkowanie samochodów w obrębie pętli, które utrudniają widoczność.

Druga zmiana dotyczy ul. Teatralnej i będzie polegać na likwidacji nieprawidłowego parkowania pojazdów na ścieżce rowerowej / chodniku w obrębie skrzyżowania z ul. Królewiecką i 12 Lutego (wzdłuż pawilonów handlowych). Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała propozycję Departamentu Zarząd Dróg dotyczącą wygrodzenia w formie słupków na powyższym odcinku (na długości ścieżki rowerowej) i dodanie znaku pionowego (C-13/16, C-13a/16a)

Obie zmiany powinny zostać wprowadzone do końca sierpnia.

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Kolarz filip
  Piątek, 09.08

  I bardzo dobrze

 2. 2
  +2
  ~ bąbel
  Piątek, 09.08

  ale w zamian jakieś miejsca parkingowe można zrobić, nawet płatne. A może parkować na Kauflandzie? Tylko że to nie jest parking miejski, tylko należący do CH . Pod Światowidem z powodu remontu tez dramat. A może, gdy nie ma imprez, to ten plac udostępnić do parkowania?

 3. 3
  +3
  ~ realista
  Piątek, 09.08

  Graty 20+ do utylizacji i będziemy przebierać w wolnych miejscach.

 4. 4
  --1
  ~ zaoczny
  Sobota, 10.08

  Może warto też pomyśleć o zmianie przyzwyczajeń kierowców ,ktorzy permanentnie wjezdają z Zeromskiego w lewo w bema na czerwonym. Nigdy nie widzialem tam policji , ktora o tym dobrze wie . I jak po Bema bedzie jechal zamiejscowy / nie wiedzący ,że na tym skrzyzowaniu swiatla nie obowiązują / na zielonym to może być duże bum i ranni, to bedzie winna policja , bo ona ten zly zwyczaj akceptuje .

 5. 5
  +2
  ~ Dalej
  Sobota, 10.08

  Tam gdzie sa niszczone chodniki i parkują samochody stawiać słupki i tyle. Chodniki dla pieszych ścieżki dla rowerzystów a złom na parking a nie niszczą chodniki.

 6. 6
  +3
  ~ alakan
  Sobota, 10.08

  słusznie z tymi słupkami i powinne być ona aż tam w dół do biedronki na Odzieżowej, bo to co tam wyrabiają kierowcy to skandal, parkują jak im się podoba, a pieszy a jeszcze z wózkiem nie mam miejsca!

 7. 7
  +2
  ~ kpifjeoiq
  Sobota, 10.08

  no to konfiturki wywalczyly swoje, ale przyznam ze slubki do dolu teatralnej zrobic, a nie jeden blok zaoszczdedzil na parkingu i nie widac jak sie od nas wyjezdza

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2431879043579