Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Darmowa komunikacja zastępcza? Czy możemy jeździć "na gapę"?

08.08.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Darmowa komunikacja zastępcza? Czy możemy jeździć "na gapę"?
Fot. Ryszard Biel (archiwum redakcji)

Z dniem 18 lipca br. spółka Warbus zaprzestała świadczenia usług przewozowych na obsługiwanych liniach autobusowych tj. nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Od tego czasu w Elblągu funkcjonuje komunikacja zastępcza, co do działania, której elblążanie mają pewne wątpliwości. Jedna z nich dotyczy zakupienia biletu na przejazd.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował, że w środę 17 lipca 2019 r. około godziny 19.15 otrzymał informację od dyrektora elbląskiego oddziału spółki Warbus, że z dniem następnym zaprzestają świadczenia usług przewozowych na terenie Elbląga. Od 18 lipca br. na ulice naszego miasta ruszyły autobusy komunikacji zastępczej.

Jedna z naszych Czytelniczek była świadkiem sytuacji, w której mężczyzna chciał kupić bilet u kierowcy na podróż, ten jednak powiedział, że w tym autobusie bilet nie jest potrzebny i poprosił pasażera o zajęcie miejsca.

Zdziwiłam się, bo po raz pierwszy spotkałam się z taką sytuacją. Rozumiem, że za brak biletu nie dostanę mandatu, a to wszystko w ramach zrekompensowanie uniedogodnień związanych z małym komfortem jazdy

-pytała Czytelniczka.

Zapytaliśmy o to Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jak się dowiedzieliśmy, na przejazd liniami obsługiwanymi przez zastępczą komunikację miejską, można nabyć bilet jedynie poprzez aplikacje mobilne.

We wspomnianych pojazdach, które tymczasowo obsługują linie nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31 można nabyć bilety jedynie poprzez aplikacje mobilne. Autobusy zastępcze, wprowadzone do obsługi linii po tym, jak z dnia na dzień poprzedni operator wycofał się ze świadczenia usług przewozowych. Faktycznie autobusy, które tymczasowo kursują na liniach wcześniej obsługiwanych przez Warbusa, nie posiadają kasowników i bileterek. W najbliższym czasie zostaną zastąpione przez pojazdy w pełni wyposażone taki sprzęt

-odpowiada Michał Górecki z ZKM.

Zatem skoro nie można nabyć biletu u kierowcy, a biletu kupionego w kiosku czy sklepie nie można skasować co z kontrolą? Czy elblążanie będą płacić mandaty? -Czy możemy jeździć na gapę?- pyta Czytelniczka. Jak zapewnia ZKM do takiej sytuacji nie dojdzie, żaden pasażer nie zostanie ukarany za brak biletu na podróż liniami 10, 11, 13, 17, 30 i 31, w których nie było możliwości zakupić czy też skasować biletu.

To nie z winy pasażera w tych pojazdach nie można skasować czy też kupić biletu, więc prowadzenie kontroli biletów w takich okolicznościach jest bezcelowe. Jak już wspomniano – jest to sytuacja przejściowa

-dodaje Michał Górecki.

Póki co pasażerowie z 10,11, 13, 17, 30 i 31 mogą odetchnąć z ulgą, jeśli nie mają biletu, gdyż sprzedaż czy skasowanie nie było możliwe, dopóki sytuacja się nie unormuje, a jak zapewnia ZKM wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Przypominamy, że kupno i skasowanie biletu jest obowiązkiem każdego pasażera, a podróżowanie na gapę może zakończyć się mandatem. Wszytskie informacje dotyczące zmian czy też nowych rozwiązań w sprawie komunikacji zastępczej znajdują się tutaj.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ zirytowany
  Czwartek, 08.08

  Po co te ble,ble,ble. Nie można jednym zdaniem.

 2. 2
  +2
  ~ Akcja
  Piątek, 09.08

  Za jazdę tym zlomem bez klimatyzacji i wygod ni nie powinno sie płacić. Tramwaje i autobusy.

 3. 3
  +2
  ~ teraz ja
  Piątek, 09.08

  artykuł pojawia się teraz jak już właściwie po obiedzie, bo od poniedziałku już tak nie będzie, przyznam że przydatny artykuł bo sam miałem wątpliwości czy taki przejazd jest na gapę? Pytanie czy nie można było napisać o tym w lipcu, a na siłe dawaliście artykuły co chwile jak nie z Protasem to z Wcisłą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0154309272766