Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikacja zastępcza - poznaj dalsze kroki samorządu i ZKM

19.07.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikacja zastępcza - poznaj dalsze kroki samorządu i ZKM
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Po wycofaniu się, z dnia na dzień, jednego z prywatnych przewoźników - firmy Warbus, zabezpieczona została w mieście komunikacja zastępcza. W czwartek i piątek, dzięki autobusom pozostałych firm działających w Elblągu, na swoje trasy wyruszyły autobusy linii nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Poza numerem 31, który nie kursuje jeszcze w pełnym zakresie, pozostałe kursy odbywają się według rozkładu, a autobusy mają za szybą dużą kartkę z numerem linii, którą zastępują.
 

Jednocześnie w Urzędzie Miejskim już wczoraj rozpoczęły się prace, by wspólnie z Zarządem Komunikacji Miejskiej rozwiązać problem obsady połączeń, z których wycofała się firma Warbus. Przypomnijmy, że obsługa poszczególnych linii w Elblągu jest efektem dużego przetargu, w wyniku którego trzy firmy obsługiwały do tej pory autobusową komunikację miejską.
 

W pierwszej kolejności zabezpieczone zostanie kursowanie autobusów do końca bieżącego miesiąca przez firmy przewozowe operujące w Elblągu. Zarówno PKS, jak i Arriva potwierdziły, że obsłużą doraźnie swoim taborem linie, z których wycofał się Warbus.
 

W związku z odstąpieniem firmy Warbus od realizacji umowy, ZKM może udzielić zamówienia z wolnej ręki, podpisując tzw. umowę zakłóceniową. W tym celu dokonane zostanie rozpoznanie rynku poprzez skierowanie zapytania ofertowego do firm przewozowych, zarówno tych funkcjonujących na elbląskich rynku oraz innych działających w tej branży.
 

Spośród ofert Zarząd Komunikacji Miejskiej wybierze tę najkorzystniejszą. Takie rozwiązanie powinno zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie komunikacji miejskiej na wszystkich liniach do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ kiki
  Piątek, 19.07

  A nie lepiej jest powołać własną firmę przewozową z prawdziwym menedżerem. Teraz to każdy może pełnić "rolę szefa" ZKM nawet bez wykształcenia. Nadzorców u nas dostatek, tylko menedżerów brak.

 2. 2
  +15
  ~ pasażer
  Piątek, 19.07

  Najlepiej to zlikwidować ZKM, komunikację autobusową podpiąć bezpośrednio pod ratusz. Wówczas miasto mogłoby wziąć z Unii pieniądze na nowy tabor. Ta jest w wielu miastach. Nie byłoby cyrków z rezygnacją przewoźników. Jedna spółka miejska i by wszytko normalnie jeździło. Po co u nas ZKM?

 3. 3
  +9
  ~ Nie na to
  Piątek, 19.07

  Spółki spoleczki to już było i bokiem wychodzi nam pasażerom. Nowy zakład komunikacji autobusu i tramwaje i rządzi nim miasto . Już rządzili prezesi zkm i nie nadają się. Mamy dosyć jazdy tym złomem tramwajowy bez klimatyzacji i autobusami bez klimatyzacji. Małe miesciny mają lepszy system i pojazdy i mają darmowa komunikację. Jeśli nie nastąpią zmiany prosimy o referendum i dosyć.

 4. 4
  +7
  ~ edek zbawca
  Piątek, 19.07

  Edek zrobi w ZKM innowację typu boisko na Saperów - ogrodzi przystanki i zakaże przebywania w autobusie i tramwaju kogokolwiek poza "naszym" kierowcą.

 5. 5
  +4
  ~ były
  Sobota, 20.07

  edek tak ..tylko siedzi i tyje chlopina i zapomniałem dodac ze co chwile zmienia samochody. dawno bym zlikwidował zkm twór po 1989 roku. lami strajki!!jeno patrzec jak skonczy sie dotacja z UE na TE i tez pojdzie pod młotek , dzieki komu?dzieki bezmuzgom.pozdrawiam były.

 6. 6
  +2
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Sobota, 20.07

  NIE.MA.WC.NA.PETLI.MARYMONCKA.JEST.21.WIEK.IDA.MOTOROWI.W.LAKE.KUPE.I.SIKU

 7. 7
  +4
  ~ tak to widzę
  Niedziela, 21.07

  Wiadomo , że ta restrukturyzacja z MZK na Spółki było błędem. Utworzyć jedną miejską Spółkę, wystąpić o dotacje z Unii wtedy się wszystko uzdrowi, a tak ile Spółek tylu prezesów, a pracownicy groszowi.

 8. 8
  +1
  ~ Tylko pytam
  Niedziela, 21.07

  Spółki i spółeczki czyli sprytne wyprowadzanie pieniążków ze stref budżetowych. Zgadnijcie czyja to dewiza ?

 9. 9
  +1
  ~ Głupoty prezes
  Poniedziałek, 22.07

  ELBLAG PROBLEM AUTOBUS , CO NIE MASZ TYLKO HALA AUDOBUSOWA ? A NIE WOLNO GRUPA : PKS , PKA I ALP . TYLKO CALY GRUPA ZKM bus nr 6....100 . JAK DAWNIEJ WPK , MZK I MPK TO WSZYSTKO AUTOBUSOWA . A PREZES JEST GŁUPI . KIEDY BUDOWA DLA ZKM ? ZERO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91508102416992