Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Drużno "tonie" w szmatach. Ktoś urządził sobie nad jeziorem śmietnik! - zobacz zdjęcia

10.07.2018, 10:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Drużno "tonie" w szmatach. Ktoś urządził sobie nad jeziorem śmietnik! - zobacz zdjęcia
Fot. Krzysztof Cegiel

Na granicy rezerwatu jeziora Drużno, na obszarze Natura 2000, ktoś zrobił śmietnisko. Kilka dni temu elbląscy wędkarze znaleźli tam wysypisko... szmat. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie. Wiosną nieznany sprawca wrzucił do jeziora blisko 700 weków i pustych słoików.

Jezioro Drużno to jeden z największych rezerwatów ptaków w Polsce, a także region objęty obszarem Natura 2000. Niestety problem nielegalnych wysypisk śmieci dotyka i to miejsce. Tylko w ostatnim czasie Polski Związek Wędkarski aż dwukrotnie odkrył tu takie śmietniska. Ostatnio miało to miejsce 4 lipca. Tym razem "biznesmen" z branży "szmacianej" dokonał segregacji swoich dóbr w miejscowości Gronowo Górne nad brzegiem j. Drużno w obszarze Natura 2000, czytamy na stronie ZO PZW w Elblągu.

To spora ilość odzieży, a także butów. Za dużo tego jak na zawartość jednej szafy. Wygląda tak, jakby po prostu ktoś likwidował lumpeks i w ten sposób pozbył się zbędnego towaru. Posprzątanie tego leży w gestii gminy, ale jeśli tak się nie stanie to pewnie tak jak i w innych przypadkach my się tym zajmiemy

- mówi Krzysztof Cegiel, dyrektor ZO PZW w Elblągu, na stronie związku.

Poprzednie podobne zdarzenie miało miejsce na początku maja. Wtedy, również nieznany sprawca wyrzucił do jeziora (w okolicy miejscowości Tropy) blisko 700 weków i pustych słoików. Pracownicy elbląskiego okręgu PZW pozbierali wtedy blisko 400 kilogramów takich "śmieci".

Niestety takich nielegalnych wysypisk w rezerwacie i na terenach mu przylegających jest dużo, trafiają się wszelkiego rodzaju opady, od części samochodów po tak jak ostatnio słoiki. To problem, którego nie rozwiązała tzw. ustawa śmieciowa. Ludzie, aby zaoszczędzić, z lenistwa czy bezmyślności pozbywają się śmiecie nielegalnie

- dodaje Krzysztof Cegiel.

W rezerwacie dosyć często odczuwane są negatywne skutki działalności człowieka. Najgroźniejszy taki wypadek miał miejsce w 2014 roku. Wtedy doszło tu do katastrofy ekologicznej. Rzeką Wąską do jeziora Drużno trafiły zanieczyszczenia. Z wody wyłowiono wtedy ponad 16 ton śniętych ryb. W czerwcu 2015 roku prokuratura skierowała do elbląskiego sądu akt oskarżenia przeciw trzem osobom ze ścisłego kierownictwa jednej z okolicznych mleczarni. W październiku ruszył proces. Sprawa nadal się toczy. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 25 września.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Krzysztof Cegiel


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ asd
  Wtorek, 10.07

  Ten ktos kto to wyrzucil jest dla mnie najwiekszym smieciem, nedzna karykatura. niech mnie pozwie na obelgi w kierunku jego. Ty swinio, faszysto!

 2. 2
  +19
  ~ Srghh
  Wtorek, 10.07

  Brak kar adekwatnych do czynu i to nie skończy się nigdy.

 3. 3
  +12
  ~ Rycho
  Wtorek, 10.07

  Gdzie jest policja

 4. 4
  +12
  ~ beniuu
  Wtorek, 10.07

  zglaszalem to na mapie zagrozen i co?..

 5. 5
  +15
  ~ Student
  Wtorek, 10.07

  W Tropach Elbląskich koło dawnej szkoły leżą całe stosy jakiś szmat i materiałów, około 2 metry wysokości, 3 szerokości i z 15-20 dlugosci. Przywieźli to dość niedawno i tubylcy z tej szkoły non stop tam buszują, może to się jakos łączy? Bo przywieźli to około miesiąc temu, więc dziwny zbieg okoliczności.

 6. 6
  --1
  ~ o take Polskie walczylim
  Wtorek, 10.07

  Baron buduje http://natemat.pl/243249,kto-buduje-zamek-w-puszczy-noteckiej-oto-rozwiazanie-tajemnicy

 7. 7
  0
  ~ o take Polskie walczylim
  Wtorek, 10.07

  Według dokumentów Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu budowla ma mieć 14 pięter i wieżę o wysokości 47,96 metra – podaje money.pl. Pozostała część budynku raczej nie przekroczy wysokości 15 m. W większości zamku będą małe okna o pow. przeszklenia nie przekraczającej 1,5 m2. W ten sposób inwestor chciał zachować charakter zamku. W zamku ma mieszkać łącznie 107 osób, z czego 10 będzie z obsługi. Według ich ustaleń plan zagospodarowania został zmieniony w rok. Zwracają uwagę, że w gminie Oborniki rządzi... koalicja PO-PiS.

 8. 8
  +10
  ~ cytata
  Wtorek, 10.07

  "Wy się biedne matoły bijecie o konstytucję, proworządność, ***oły. A tam gdzie hajs jest, tam jest porozumienie ponad podziałami"

 9. 9
  +12
  ~ Jerzy W
  Wtorek, 10.07

  oczywiście nikt nie wie kto to przywiózł a już policja to na pewno, oni tera dają tylko pouczenia żadnych mandatów są w stanie protestu, można by powiedzieć że permanentnego

 10. 10
  +5
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 10.07

  Dopóki na wysypisku będą stawki typu 350 zł za tonę śmieci zmieszanych, dopóty będą niestety takie kwiatki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.31085896492