Hokejowym wynikiem zakończył się drugi sparingowy mecz juniorów młodszych w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotnim... »
Elbląskie schronisko po raz szósty zaprasza na rewię kotów. W najbliższą sobotę (16 lutego) w hali przy al. Grunwaldzkiej... »
Na granicy rezerwatu jeziora Drużno, na obszarze Natura 2000, ktoś zrobił śmietnisko. Kilka dni temu elbląscy wędkarze znaleźli tam wysypisko... szmat. To kolejny tego typu wypadek w ostatnim czasie. Wiosną nieznany sprawca wrzucił do jeziora blisko 700 weków i pustych słoików.
Jezioro Drużno to jeden z największych rezerwatów ptaków w Polsce, a także region objęty obszarem Natura 2000. Niestety problem nielegalnych wysypisk śmieci dotyka i to miejsce. Tylko w ostatnim czasie Polski Związek Wędkarski aż dwukrotnie odkrył tu takie śmietniska. Ostatnio miało to miejsce 4 lipca. Tym razem "biznesmen" z branży "szmacianej" dokonał segregacji swoich dóbr w miejscowości Gronowo Górne nad brzegiem j. Drużno w obszarze Natura 2000, czytamy na stronie ZO PZW w Elblągu.
To spora ilość odzieży, a także butów. Za dużo tego jak na zawartość jednej szafy. Wygląda tak, jakby po prostu ktoś likwidował lumpeks i w ten sposób pozbył się zbędnego towaru. Posprzątanie tego leży w gestii gminy, ale jeśli tak się nie stanie to pewnie tak jak i w innych przypadkach my się tym zajmiemy
- mówi Krzysztof Cegiel, dyrektor ZO PZW w Elblągu, na stronie związku.
Poprzednie podobne zdarzenie miało miejsce na początku maja. Wtedy, również nieznany sprawca wyrzucił do jeziora (w okolicy miejscowości Tropy) blisko 700 weków i pustych słoików. Pracownicy elbląskiego okręgu PZW pozbierali wtedy blisko 400 kilogramów takich "śmieci".
Niestety takich nielegalnych wysypisk w rezerwacie i na terenach mu przylegających jest dużo, trafiają się wszelkiego rodzaju opady, od części samochodów po tak jak ostatnio słoiki. To problem, którego nie rozwiązała tzw. ustawa śmieciowa. Ludzie, aby zaoszczędzić, z lenistwa czy bezmyślności pozbywają się śmiecie nielegalnie
- dodaje Krzysztof Cegiel.
W rezerwacie dosyć często odczuwane są negatywne skutki działalności człowieka. Najgroźniejszy taki wypadek miał miejsce w 2014 roku. Wtedy doszło tu do katastrofy ekologicznej. Rzeką Wąską do jeziora Drużno trafiły zanieczyszczenia. Z wody wyłowiono wtedy ponad 16 ton śniętych ryb. W czerwcu 2015 roku prokuratura skierowała do elbląskiego sądu akt oskarżenia przeciw trzem osobom ze ścisłego kierownictwa jednej z okolicznych mleczarni. W październiku ruszył proces. Sprawa nadal się toczy. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 25 września.
Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ten ktos kto to wyrzucil jest dla mnie najwiekszym smieciem, nedzna karykatura. niech mnie pozwie na obelgi w kierunku jego. Ty swinio, faszysto!
Brak kar adekwatnych do czynu i to nie skończy się nigdy.
Gdzie jest policja
zglaszalem to na mapie zagrozen i co?..
W Tropach Elbląskich koło dawnej szkoły leżą całe stosy jakiś szmat i materiałów, około 2 metry wysokości, 3 szerokości i z 15-20 dlugosci. Przywieźli to dość niedawno i tubylcy z tej szkoły non stop tam buszują, może to się jakos łączy? Bo przywieźli to około miesiąc temu, więc dziwny zbieg okoliczności.
Baron buduje http://natemat.pl/243249,kto-buduje-zamek-w-puszczy-noteckiej-oto-rozwiazanie-tajemnicy
Według dokumentów Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu budowla ma mieć 14 pięter i wieżę o wysokości 47,96 metra – podaje money.pl. Pozostała część budynku raczej nie przekroczy wysokości 15 m. W większości zamku będą małe okna o pow. przeszklenia nie przekraczającej 1,5 m2. W ten sposób inwestor chciał zachować charakter zamku. W zamku ma mieszkać łącznie 107 osób, z czego 10 będzie z obsługi. Według ich ustaleń plan zagospodarowania został zmieniony w rok. Zwracają uwagę, że w gminie Oborniki rządzi... koalicja PO-PiS.
"Wy się biedne matoły bijecie o konstytucję, proworządność, ***oły. A tam gdzie hajs jest, tam jest porozumienie ponad podziałami"
oczywiście nikt nie wie kto to przywiózł a już policja to na pewno, oni tera dają tylko pouczenia żadnych mandatów są w stanie protestu, można by powiedzieć że permanentnego
Dopóki na wysypisku będą stawki typu 350 zł za tonę śmieci zmieszanych, dopóty będą niestety takie kwiatki