Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mieszkaniec Dąbrowy: Policja nie powinna ściągać nas z drogi publicznej do lasu

17.05.2018, 07:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkaniec Dąbrowy: Policja nie powinna ściągać nas z drogi publicznej do lasu
Fot. Ryszard Biel
Mieszkaniec dzielnicy Dąbrowy zgłosił się do redakcji info.elblag.pl. Nie mógł zrozumieć, dlaczego policjanci z elbląskiej drogówki zaparkowali radiowóz... za krzakami. - Dla siebie i dla innych chcę uniknąć takich polowań na kierowców. Policja nie powinna ściągać nas z drogi publicznej do lasku. Mamy takie czasy, że nie wiadomo, czy aby na pewno zatrzymuje nas policjant – stwierdził mężczyzna.
 
Elblążanin kilka dni temu jadąc do domu został zatrzymany przez policjantów za przekroczenie prędkości. - Dostałem 4 pkt karne i 100 zł mandatu – przyznaje. - Nie ma pretensji, że dostałem mandat. Konto miałem czyste, więc i punkty przyjąłem z pokorą, jednak nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego radiowóz ukryty był w krzakach.
 
Chodziło mu o dróżkę prowadzącą do lasu.
 
Jak wjeżdża się do Dąbrowy, wystarczy przejechać 100 m i w prawo, koło pompowni będzie to miejsce. Moim zdaniem wykroczeniem jest maskowanie radiowozu. Poza tym policjanci mieli podczas postoju włączony silnik i klimatyzację. Gdybym ja tak zrobił i uruchomił silnik np. odśnieżając auto od razu dostałbym mandat. Równouprawnienie powinno być dla wszystkich. Przepisy dotyczyć powinny każdego
 
– tłumaczył nasz czytelnik.
 
Mężczyzna zwrócił również uwagę na sprzęt, jakim posługiwali się policjanci. - W większości miastach nie „łapią” na ten sprzęt, a u nas dalej tak. Radary Iskry nie działają prawidłowo. W telewizji pokazywali, że Iskrą zmierzyli prędkość stojącemu odkurzaczowi i... wykazywał jakąś prędkość – opowiadał elblążanin. - Wiadomo co to za sprzęt i ile jest warty.
 
 
To, że dostałem mandat mnie nie boli. Chodzi mi o to, żeby policjanci nie robili pułapek, istnego polowania na kierowców, czyli wyskakiwania zza krzaków z radarem. Poza tym, skąd mam wiedzieć czy to naprawdę policja. I mam za nimi do lasu wjeżdżać? Policja powinna stać tak, żeby była widoczna, żeby było wiadomo, że to naprawdę policja
 
-  dodał.
 
Przepisy jednak stoją po stronie policjantów. Okazuje się, że policjant na własną odpowiedzialność może zadecydować o tym, które miejsce będzie najbardziej odpowiednie do zatrzymywania pojazdu.
 
Unikamy kontroli na drodze. Jeśli jest możliwość zjechania poza drogę, to dla dobra osoby kontrolowanej i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, to najlepsza możliwość. W obszarze zabudowanym, według przepisów, może kontrolować nawet patrol nieumundurowany
 
– wyjaśnia Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 
Jak zapewnia Krzysztof Nowacki przepisy regulują również kwestię włączonego silnika. - Radiowóz w trakcie wykonywania czynności może mieć włączony silnik i klimatyzację. Jest to zgodne z prawem – zapewnia Krzysztof Nowacki.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ pil
  Czwartek, 17.05

  wszystko już wyjaśnił, ale kwestię stosowania ISKRY to już nie. Drogi czytelniku... trzeba było odmówić mandatu i skierować sprawę do sądu. Każdy sąd anuluje mandaty, w których prędkość została mierzona Iskrą.

 2. 2
  +12
  ~ Fox
  Czwartek, 17.05

  Z iskry w Elblagu nie strzelaja od stycznia drodzy pieniacze

 3. 3
  +5
  ~ grzcz
  Czwartek, 17.05

  jak w piosence Rosiewicza "Chłopcy radarowcy"czyli komuna wraca.Brawo policja!!!

 4. 4
  +14
  ~ 1 czyta, 2 pisze
  Czwartek, 17.05

  Tzw. "policji" nie chodzi o prewencję a o kasowanie . Wystarczy widoczny policjant aby na drodze zapanował porządek.Nawet radar przydrożny jest widoczny i sygnalizowany, a "policjant" w krzakach? I "rzecznik" (kogo) twierdzi, że to legal? Ukrainizacja na całego. Do Europy lata świetlne. Patrol ma być widoczny z drogi i nikogo nie wciągać w krzaki - wybierz miejsce bezpieczne a nie krzakowe. Nowacki się popisał chroniąc kolesi. W krzakach można wszystko, nawet "odstąpić" od czynności. Jaka reakcja komendanta?

 5. 5
  --10
  ~ Obserwator
  Czwartek, 17.05

  Następnym razem LAMUSIE zatrzymają Cię na pasie i zablokują ruch jak tak płaczesz!!!

 6. 6
  +5
  ~ gg
  Czwartek, 17.05

  Spokojnie można nie podpisać mandatu i wygrać w sądzie. Iskry nie są prawidłowo dopuszczone do użytku

 7. 7
  +4
  ~ jjj
  Czwartek, 17.05

  trzeba bylo nie przyjmowac mandatu a nie teraz gorzkie zale

 8. 8
  +3
  ~ prawda o dowcipach
  Czwartek, 17.05

  "Czytający" "policjanci" - wasze komentarze są żałosne - ciągle pitolicie o mandacie a nie o celu działania policjanta (prewencja) i miejscu wykonywania czynności. Nawet na Białorusi milicjant siedzi w gondoli nad ulicą i jest widoczny. Tylko na ukrainie siedzą w krzakach i chcą 5$ za wymuszone "wykroczenie". Policjant, to zawód ale jakiś nienormalny - zatrudnienie w policji sprawia, że miernota staje się panem niczym obsługa Auschwitz. Przy informatyzacji każdego wychodka, można stosować gradację reakcji policjanta na zdarzenie, no a przede wszystkim kultura i miejsce. Na tym przykładzie okazuje się, że służba w "policji" to nadal "zabawa starych ch....ów w Indian. Pan Murzyn dobrze by się czuł w buszu - może go przyjąć do formacji "pomagającej" obywatelom w krzakach.

 9. 9
  +9
  ~ kovalski
  Czwartek, 17.05

  mam pytanie do oficera prasowego kiedy w końcu zaczniecie kontrolować prędkość kierowców samochodów ciężarowych ???? szczególnie w miejscach gdzie jest ograniczenie prędkości dla ciężarówek do 30k/h.

 10. 10
  +5
  ~ jurek w.
  Czwartek, 17.05

  Wszystkim dać renty, nie płacić mandatów, nie płacić podatków, nie płacić ZUS, składki zdrowotnej itp. lekarzbe, policjant be, urzędnik be. Paranoiczne zachowanie. W Niemczech na "kiju" w krzakach lub za pryzmą piachu stoi aparat cyfrowy i nie wiesz gdzie - spróbuj nie zapłacić, Anglia naszpikowana fotoradarami - spróbuj nie zapłacić. Znajomy z obwodnicy Paryża dostał 75 euro mandatu za przekroczenie 4 km / godz. motor sfotografowany od tyłu. zapłat po terminie 6 m-cy 120 euro - ściąga polska firma. Podyskutujcie z amerykańskim policjantem - też stoją w krzakach. Dla was wolność to bu...el

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1113820075989